Ana sayfa / Krediler / Taşıt Kredileri / 2. El Taşıt Kredisi Tüm Bankalar Rehberi 2018

2. El Taşıt Kredisi Tüm Bankalar Rehberi 2018

2. el taşıt kredisi adı altında Akbank için bir içerik yayınlamıştık. Bu içerikten hemen sonra gündeme gelen araç kredi talepleri için hemen her bankayı mercek altına almak istedik. Taşıt kredileri her geçen gün değişiyor. Güzel ve size uygun bir kredi bulmak için iyi bir araştırma yapmanız gerekir. Bizler sizler için taşıt kredisi veren bankalar arasında araştırma yaptık ve birkaç sonucu derledik. Bu sonuçlar arasından size en uygun olanı bularak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kredi çekip araba almak konusunda sizlere tecrübelerimizi aktardığımız paragrafımızı okumamızı tavsiye ederiz. Kredi çekip araç almak sanıldığı kadar kolay olamayabiliyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak ve kredi sürecinde sorun yaşamamak için bu unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Aracın banka tarafından incelenmesi durumunda sorun çıkmaması gerekmektedir.  İkinci el araba kredisi almadan önce ilk olarak peşinat durumunuza bakın. Malumunuz araç kredilerinde aracın satış bedelinin tamamı ödenmemektedir. Bu noktada sabırlı olmak ve belirli bir peşinata sahip olmak en mantıklı seçenektir. Alacağınız araç çok yaşlı olmamalıdır. Günümüz verilerine göre bir şahin için hiçbir banka kredi vermeyi teklif etmez. 2. el taşıt kredisi için aracın 8 yaşından büyük olmamasına dikkat edin. Bu noktada her bankanın farklı uygulamaları bulunmaktadır. Burada dikkatli olmalı ve aracınızla bankanızı iyi denk getirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde banka aracın malul değerin altında kalmasına bağlı olarak kredi talebinizi iptal edecek ve size kredi vermeyecektir. Aracın bakımlı ve dinç olması gerekmektedir.

2. El Taşıt Kredisi Almadan Önce Mutlaka Okuyun!

2. el taşıt kredisi almak istiyorsanız ilk olarak bazı unsurları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu krediler sanıldığı kadar kolay ödenmemektedir. Ayrıca araç satın alarak yürüyen bir masraf satın aldığınızı da unutmayın. Arabaların vergileri ve her ay yenilenen yakıt bedelleri sizi yıpratabilir. Bu unsurların önüne geçmek ve kaliteli bir şekilde zorlanmadan araç sahibi olmak istiyorsanız, gelirinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bankalar zaten düşük gelirli ve düşük kredi notlu kişilere ikinci el kredisi vermemektedir. Aracı alıp aynı zamanda kredi borçlarını öderken, aracın masraflarını da kurtarmanız gerekmektedir. Bu noktada sizlere şu kadarını söyleyelim. Aracı krediyle alıp, sonrasında masrafların ağırlaşmasından dolayı arabaya binemeyen yüzlerce insan var. Bu insanların arasına katılmamak için size bir önerimiz olacak.

Hali hazırda bir taşıt kredisi çekip araba almak istiyorsanız, kenarda birikmiş paranızın olması gerekmektedir. Bizlerin tavsiyesi bu paranın içinden 5.000 TL’yi ayırmanız. Varsın arabanız klimasız olsun ama aniden çıkan masraflara karşın hazırlık olun. Bu sayede aracın masraflarına, vergilerine ve yakıtına destek paranız cebinizde olur. Kenarda paranız olmadan kredi çekip araba almak hiç mantıklı bir karar olmayacaktır. Neticede kul yapısı olan araçlar, hiç tahmin etmeyeceğiniz zamanlarda arıza verebilir ve masraf çıkarabilir. Bu bilinçte ilerlemeniz sizin sıkıntı çekmesini önleyecektir. Dilerseniz ikinci el araba kredisi veren bankalar listesine geçelim. Bu listede sizler için en temelli ve uygun bankaları derledik.

2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar Listesi 2018

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi

2. El taşıt kredisi için Vakıfbank tarafından büyük olanaklar sunulmaktadır. Bu kredi bünyesinde üst kasko limiti 100.000 TL’dir. Bu kasko bedeline göre aracın yüzde kaçının kredi kapsamına gireceği belirlenmektedir. Eğer aracın kredi çatısı altındaki kasko bedeli 100.000 TL altında kalıyorsa, bu durumda çekilecek olan kredi %70 oranında aracın bedelini karşılayacaktır. Eğer alınacak olan aracın kasko bedeli 100.000 TL’nin üstünde ise aracın makul bedelinin %50’si için kredi verilecektir. Kısacası Vakıfbank, lüks araba alıyorsanız büyük kısmını da ödeyin mesajı veriyor. Kredinin diğer özellikleri şu şekildedir:

 • Kasko zorunludur.
 • Hayat sigortası zorunludur.
 • Kredi bünyesinde 3-48 ay aralığında vade fırsatı yer alır.
 • Aylık veya 3 ayda bir ödeme seçeneği bulunmaktadır.
 • Kredi faizi %1,84 seviyelerinde seyretmektedir.
 • Araç rehin alınır, gerekirse kefil istenebilir.

Bu kredi içi 3-36 aylık vade seçeneği için aracın yaşı maksimum 8, 37-48 vade aralığında ise aracın yaşı maksimum 5 olmaktadır. Bu konuda da aracın garantisi adına bir kısıtlama bulunmaktadır. Başvuru yapmak için buraya tıklamanız yeterlidir.

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan taşıt kredisi fırsatı, kişiler arasında oldukça yaygın bir şekilde bilinmektedir. Diğer taşıt kredisi kampanyalarına nazaran kaskolu ve kaskosuz olarak başvuru yapmanıza olanak sağlayan bu kredi de, kaskolu olması durumunda kredi faizi daha az sunulmaktadır. İkinci el taşıt kredisi almak isteyen kamu çalışanları için ayrıca kampanyalar sunan Ziraat Bankası, 48 aya kadar vade ve esnek bir platform sunmaktadır. Kredinin diğer temel özellikleri şu şekildedir:

 • 0 veya 5 yaşına ulaşmamış araçlar için kullanılması mümkündür.
 • Araç rehin alınır.
 • Gerekirse banka kefil veya ipotek tayin eder.

Ziraat bankası bünyesinde sunulan bu kredi fırsatını hesaplamak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır. Aynı şekilde taşıt kredisine başvuru yapmak istiyorsanız, buraya tıklayarak başvuru ekranındaki soruları doldurmanız yeterli olacaktır.

İş Bankası İkinci El Taşıt Kredi

İş Bankası 2. El Taşıt Kredisi Faiz ve Masraf Tablosu

İş Bankası tarafından sunulan ikinci el taşıt kredisi yukarıda yer alan özelliklerle sunulmaktadır. İş Bankası tarafından sunulan bu kredide belirli şartlar yer almaktadır. Bunların arasında en ilgi çekeni, aracın sağlam ve din. olmasıdır. İş Bankasına başvuru yapanların birçoğu,  aracın yetersiz potansiyele sahip olması nedeniyle geri çevrilmektedir. Yaş konusunda da değişken fırsatlar sunan İş Bankası için kredi bilgileri şube üzerinden verilmektedir. İnternet üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız buraya tıklamanız yeterlidir. Eğer 2. el taşıt kredisi hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız, buraya tıklayarak hesaplama işleminizi kolayca yapabilirsiniz.

İNG Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

8 yaşa kadar olan ikinci el araçlar için sunulan İNG taşıt kredisi, uygun faiz oranlarıyla ön plana çıkmaktadır. Gerçekten iyi bir kredi notuna sahipseniz ve bulduğunuz araçta yeni bir araçsa bunlara ek olarak bir de kaskoyu İNG bankası ile yaptırırsanız, %1,04 oranındaki faiz oranlarından faydalanabilirsiniz. İkinci el taşıt kredisi için tüm detayları burada sizlere aktaracağız. Bu kredinin genel özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Faiz oranı 3-6 aylık vade planlarında en düşük %*,99 olarak belirlenmiştir. 9-48 ay aralığında ise faiz oranı %1,44 seviyesine çıkmaktadır.
 • Kredi bünyesinde ekstra olarak yansıtılan tahsis ücreti kredi tutarının tamamının binde beşi olarak alınmaktadır. Bu konuda herhangi bir indirim yoktur.
 • Kefilsiz ve sigortasız olarak sunulan bir taşıt kredisidir.
  • Eğer kişinin kredi notu ve ekonomik verileri “tehdit” teşkil ediyorsa, banka ikincil talep olarak kefil isteme hakkına sahiptir. Siciliniz temizse ve kredi notunuzda iyimser mesajlar veriyorsa bu noktada hiç kaygı taşımanıza gerek yok.
 • Alacağınız aracı rehin göstermeniz yeterli olacaktır.
 • Aylık eşit olarak veya 3 ayda bir toplu olarak ödeme seçeneğiniz bulunmaktadır.

Aşağıda ilgili krediye ait örnek bir ödeme planı yer almaktadır. Kişinin kredi notuna bağlı olarak hemen herkes bu şartlar altında 2. el taşıt kredisi alabilir. İkinci el taşıt kredisi almak için kişinin illa ki şubeye gitmesine gerek yoktur. Bu konuda da açıklama yapacağız.

İNG Bankası 2. El Taşıt Kredisi Özellikleri

Eğer bu krediye başvuru yapmak istiyorsanız buraya tıklamanız ve başvuru formunu doldurarak başvurmanız yeterli olacaktır. Eğer başvuru öncesinde hesaplama araçlarından faydalanmak ve çekeceğiniz krediyi hesaplamak istiyorsanız, buraya tıklayarak İNG 2. el araç kredisini hesaplayabilirsiniz.

Yapı Kredi 2. El Taşıt Kredisi Özellikleri

%1,70 oranında seyreden faiz oranlarıyla, ilgimizi çeken uygun taşıt kredilerinden bir tanesi de Yapı Kredi bünyesinde sunulan kredi seçeneğidir. Yapı Kredi bankası, kredi onayı konusunda oldukça zorlu bir banka olarak bilinmektedir. Bu nedenle eğer kredi notunuz problemli bir yapıya sahipse, bu bankalardan uzak durmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Yapı Kredi bankası bünyesinde yer alan 2. el taşıt kredisi için başvuru yapmadan önce aylık gelirinizi de göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Aksi takdirde sorunlar çıkabilir. Aylık geliriniz ve kredi notunuz yetersiz ise, bu krediden faydalanamazsınız. Yapı Kredi bünyesinde sunulan 2. el taşıt kredisinin detayları şu şekildedir:

 • 10 yaşa kadar olan araçlar için kredi çekilebilir.
 • Kredi çekilen aracın ekspertiz belgesine gerek yoktur.
 • Kefil gerektirmemektedir.
  • Kredi notunuzun veya aylık gelirinizin sorun teşkil etmesi durumunda bu talep banka tarafından yönlendirilebilir. Bu nedenle aylık gelirinize ve kredi notunuza dikkat etmeniz önemlidir.
 • Başvurular Yapı Kredi şubeleri (buraya tıklayarak adres öğrenebilirsiniz.) üzerinden alınmaktadır. Başvuru sürecinde yanınızda olması gereken evraklar şu şekildedir:
  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Adres beyan belgesi ve son ay içerisinde ödenen fatura bilgisi
  • Gelir belgesi
  • Eğer alınmak istenen araç 15 günden daha az bir süre önce sahibi tarafından alındıysa, ilgili satışa dair noter sözleşmesi aslı.

Buraya tıklayarak ilgili kredi üzerinden hesaplama yapabilirsiniz. Eğer başvuru yapmak istiyorsanız yukarıdaki bilgilerle en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Krediye ait örnek ödeme tablosu aşağıda yer almaktadır.

Yapı Kredi bankası tarafından sunulan 2. el taşıt kredisi ödeme planı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir