Ana sayfa / Banka / Akbank / 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Günümüzde en çok tercih edilen bankalardan olan Akbank, uygun faiz oranlarıyla taşıt kredisi vermektedir. Bu kapsamda 2019 Akbank taşıt kredisi faiz oranları da araştırılmaya başlanmıştır. Banka, taşıt tipi ve markası ne olursa olsun hizmet vermekle beraber 0 ya da 2. el araçlarla ilgili dilediğiniz şekilde hizmet alabiliyorsunuz. Bu nedenle bütçenizi zorlamadan taşıt kredisiyle ilgili kredi faiz oranlarını yazımızın devamından inceleyebilir ve hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Akbank’tan taşıt kredisi almak için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekiyor. Bu konuda öncelikle 18 yaşından büyük olunmalı ve gelir belgesi olmalıdır. Ayrıca kredi sırasında kredi hayat sigortası da zorunludur. Bununla beraber kredi taksiti, hane halkının aylık ortalama gelirinin %50’sini geçmemek durumundadır. Bu koşulların yanı sıra kasko sigortası ile beraber gerçek kişilere ferdi kaza sigortası da yaptırılmaktadır. O halde 2019 Akbank taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili olarak ne kadarlık faiz oranlarının sunulduğunu incelemeye başlayalım. Ayrıca ikinci el taşıt kredisi konusunda da rahatlıkla hizmet alabileceğinizi unutmayın.

Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

0 km taşıtlar için 12, 24, 36 ve 48 ay vade ile hizmet alınabilmektedir. Bu süreçte 12 aylık taşıt kredisinin faiz oranı %2,57 olarak hesaplanmaktadır. Eğer 24 ay yararlanılacaksa faiz oranı %2,53 olarak hesaplanır. 36 ay vade için %2,47 ve 48 ay vade için yine %2,47’lik faiz oranı söz konusudur. Yıllık maliyet oranları da bu konuda bilinmelidir. 50 bin TL tutar için 12 aylık vadede toplam geri ödeme 60 bin 842 TL’dir. 24 ay vadede 71 bin 394 TL, 26 ay vadede 82 bin 267 TL ve 48 ay vadede 94 bin 618 TL olarak geri ödeme yapabilirsiniz.

Bu süreçte 2019 Akbank taşıt kredisi faiz oranları ile beraber maliyet oranlarına da dikkat edilmelidir. Ayrıca bu ücretlere kredi tahsis ücreti de eklenmiştir. Ferdi kaza sigortası yıllık ortalama 110 TL olarak belirlenir ve tüketicilere detaylı bilgiler sunulur. Kasko bedeli ise yıllık ortalama 1000 TL kadardır ve kredili müşteriler için değişiklik gösterebilmektedir. Aslında bankanın faiz oranları oldukça uygundur. Zaten vade arttıkça faiz oranı azalır ancak yıllık maliyet artar. Bu nedenle bütçenize uygun bir şekilde hareket etmeniz mantıklı olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2019 ve Akbank’tan ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir