Ana sayfa / Banka / 2019 Helal Kredi Veren Bankalar

2019 Helal Kredi Veren Bankalar

Helal kredi son zamanlarda gündemdeki yerini alan bir kredi türüdür. Bununla beraber 2019 helal kredi veren bankalar hakkında yapılan araştırma sayısı da artmaktadır. Çünkü İslami krediler olarak da adlandırılan bu kredilerin günümüzdeki kullanıcı sayısı sürekli bir artış içerisindedir. Ek olarak faizsiz kredi kullanmak isteyenlerin başvurduğu bu seçenekler daha az işlem masrafıyla tamamlanabilmektedir. Durum böyle olunca tüketiciler de katılım bankalarına rağbet göstermektedir. Konuyla ilgili tüm detayları yazımızın devamında sizlerle paylaşıyoruz.

Helal Kredi Veren Bankalar 2019

Helal kredi alabilmek için öncelikle bankaların bu tür hizmetleri sunması gerekiyor. Günümüzdeki bazı bankalar faiz almadan kredi şansı sunabilmektedir. Ayrıca helal kredilerin de bu süreçte tanımının yapılması gerekmektedir. Dini olarak helal sayılan bu krediler tamamen kâr payı üzerinden sunuluyor. Yani bankalar kredilere kâr payı ekleyerek tüketiciye aktarıyor. Bir nevi mal alım satım işleminin gerçekleştirildiği düşünülebilir. O halde şimdi 2019 helal kredi veren bankalar konusunda kapsamlı bilgilere geçelim.

Hangi Bankalar Helal Kredi Veriyor?

Sıfır faizli kredi yani helal kredi veren bankalar Albaraka Katılım KuveytTürk Katılım, Türkiye Finans Katılım, Ziraat Katılım ve Vakıfbank Katılım Bankası olarak sıralanmaktadır. Bu bankalardaki kredi masrafları oldukça düşüktür ve faiz uygulanmamaktadır. Dini anlamda faizsiz kredi çekmek isteyenler bu bankalara başvurabilmektedir.

Ziraat Bankası Helal Kredi

Faizsiz kredi imkanı sunan Ziraat Katılım, devlet destekli çalışmaktadır. İhtiyaç, konut ve taşıt finansmanı olarak sunulan bu tür kredilerde 200 bin TL’ye kadar konut kredisi alınabilmektedir. Bu kredilerde aylık %2,20 kâr payı söz konusudur. Taşıt finansmanındaki kâr payı ise %2,35’tir. Elbette bu rakamlar çoğu zaman değişebilir.

Vakıfbank Helal Kredi

120 aya varan vadelerle helal kredi veren Vakıfbank, konut finansmanlarında %2,50 kâr payı oranı sunuyor. Ayrıca 100 bin TL’ye kadar kredi alınabilmektedir. Taşıt finansmanlarında ise %2,85 kâr payı ile 25 bin TL’ye kadar kredi alınabilir.

Aslında 3 ay ertelemeli kredi konusunda hizmet almak yerine 2019 helal kredi veren bankalar ile iletişime geçerek hizmet alan kişi sayısı oldukça fazladır. Çünkü İslami kurallara göre bankalardan kâr payı ile kredi almanın her zaman daha doğru bir seçenek olduğu düşünülmektedir.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar ve 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir