Ana sayfa / Genel / 2019 Yatırım Tavsiyeleri – Kazandıran Yatırım Fikirleri

2019 Yatırım Tavsiyeleri – Kazandıran Yatırım Fikirleri

Piyasalardaki sarsıntılar insanların yatırı ile ilgili fikirlerini değiştirdi. Herkes kendini sağlama alacak bir yatırım yapmak aynı zamanda da güvende olmak istiyor. Bu nedenle herkes 2019 yatırım tavsiyeleri ile ilgili detaylı bilgi almak istiyor. Güncel yatırım tavsiyeleri eski dönem tavsiyelerinden çok daha manalı. Eski dönemde piyasalar bu denli girift yani birbirini etkileyen bir halde değildi bu nedenle eskiden kazanç sağlayan yatırımlardan şu anda beklediğiniz kazancı sağlamanız mümkün olmayabilir. Sizin için en iyi olan yatırımı yine siz araştırarak bulabilirsiniz. Kar etmek istiyorsanız, iyi kar sağlamak için yapmanız gerekenleri biliyor olmanız gereklidir. Yatırım her durumda riskli bir temele dayandığı için mutlaka yatırım yaptığınız konu ile ilgili olarak kendinizi geliştirmeniz gereklidir.

En iyi Yatırım Araçları

Herkesin birikimi kendisi için kıymetlidir bu nedenle 2019 yatırım tavsiyeleri hazırlanırken; her bütçeye hitap edebilecek yatırım araçlarını bir araya toplamaya özen gösterdik.

Hisse Senedi

Firmalar büyüdükçe yani kazançları daha iyi hale geldikçe halka arzda bulunarak hisselerini halk ile borsa üzerinden paylaşırlar. Sizin şirketin hisse senetlerini almanız bir nevi o şirkete ortak olmanız anlamına gelmektedir. Bu nedenle güvendiğiniz ve kazancı yüksek olan bir firmadan hisse senedi almanız durumunda kazancınız firmanın kazancına göre olacak ve artacak demektir. Firmanın birden fazla hisse senedini alabileceğiniz gibi birçok firmadan hisse senetleri almanız da mümkündür. Bu durumda firmanın durumunu takip etmeniz de son derece önemli.

Altın

Ekonomik dalgalanmalardan etkilenmeyen tek emtianın altın olduğunu söylemek mümkün. Dünya genelinde altın çok nadir düşüşler yaşar. Özellikle Türkiye için altın yatırımı özel bir yatırımdır. Altın almak neredeyse her dönemde yatırımcının yüzünü güldürmüştür.

Tahvil ve Bono

Az riskli bir kazanç sağlamak isteyenlerdenseniz; devlete verdiğiniz borç para anlamına gelen bono ve tahviller her zaman kazanmanızı sağlar. Belirli bir süre ile yatırdığınız paralar kullanımı bittikten sonra size faizi ile birlikte ödenir.

Vadeli Mevduat

Bir ülkenin enflasyonu yüksek ise vadeli mevduat hesabı o denli kazandırır bu nedenle içinde bulunduğumuz durum ele alındığında 2019 yatırım tavsiyeleri arasında en iyi seçenek vadeli mevduattır. %22 ile %25 arasında değişen bir faiz oranı söz konusudur.

- Bir önceki yazımız olan Yazı Yazarak Para Kazanmak İstiyorum - Ek Gelir Yöntemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir