Ana sayfa / Genel / 2020 Yılında Yapılabilecek İş Fikirleri

2020 Yılında Yapılabilecek İş Fikirleri

Geleceğin mesleklerinin ne olacağı sürekli merak edilir ancak ilerleyen yıllara gitmeden 2020 yılında yapılabilecek iş fikirleri ile ilgili doğru tahminlerde bulunmak da gereklidir. 2020 yılında yapılabilecek çok çeşitli işler vardır. Bu işlerin arasında yer alan veri kullanımı, öne çıkacak olan meslek grubundandır. Firmaların gerek müşterilerinin, gerekse rakip firmaların neler yaptığını öğrenmek için araştırma yaptığı bilinen bir gerçektir. Veri uzmanlığı, rağbet göreceği düşünülen mesleklerden biridir. Bir başka iş fikri de 3D baskı atölyesidir. Temel fikir, az maliyeti olan yazıcılarda ürünlerin üretiminin yapılmasıdır. Geleceğin mesleklerinden biri olmaya aday olan 3D baskı atölyesinden mimariden yedek parçaya kadar her konuda üretmesi beklenir. Bilgisayarların insan hayatına bu kadar girmesine paralel olarak bilgisayar mühendisliğinin de popülaritesini kaybetmeyeceği bir gerçektir. Büyük şirketler hızlı ve kesintisiz ağlara ihtiyaç duyar. Bu konuda da adres bilgisayar mühendisleridir.

2020 Yılında Yapılabilecek İşler Neler?

2020 yılında asteroit madenciliği konusu da öne çıkan iş fikirleri arasındadır. Henüz bilgim kurgu gibi görünse de gelecekte bu iş koluna rağbet olacağı ihtimali vardır. Dünyadaki kaynakların yavaş yavaş azaldığı göz önünde tutulduğunda asteroit madenciliğine ihtiyaç duyulacağı çok açık. Bilimsel araştırmalar da 2020 yılında yapılabilecek iş fikirleri arasındadır. Teknolojik gelişmeler; tıp, üretim, ulaşım ve diğer alanlarda kendini gösterecektir. Bu durum, özellikle biyoloji, kimya, matematik ve mühendislik alanlarında görev yapacaklara olan talebin güçlü bir şekilde olacağını gösterir. Biyoteknoloji, biyotıp, nanoteknoloji, robotik ve 3B baskı gibi iş kollarının rağbet göreceği düşünülmekte. Bir başka iş fikri ise vücut uzvu imalatıdır. Bu iş, laboratuvar ortamında insan uzuvlarının büyütmesi ile ilgili değildir. Bu meslek grubundakilerin yapacağı işler, bozulan kök hücrelerin tekrar üretilmesidir.

2020 Yılında Hangi İşler Yapılabilir?

2020 yılında evlilik danışmanlığı ve evlilik tedavisi işi de öne çıkan fikirlerdendir. Araba şarj istasyonu da ihtiyaç duyulan sektörlerden biridir. Elektrikli araçların giderek yaygınlaşması göz önünde önüne alındığında, 2020 yılında yapılabilecek iş fikirleri arasında araba şarj istasyonu kurmak doğru bir seçimdir. Elbette veterinerlik de revaçta olan meslek grupları arasında kalmaya devam edecek ve güzel bir kazanç kapısı olmayı sürdürecektir.

- Bir önceki yazımız olan ATM Kartımı Yuttu Ne Yapabilirim? Kartlar ATM’de Neden Kalır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir