Ana sayfa / Krediler / İhtiyaç Kredileri / 3 Ay Ertelemeli Kredi Almak – Ertelemeli Krediler

3 Ay Ertelemeli Kredi Almak – Ertelemeli Krediler

Kredi almak için bankaların genel belirlediği şartlara uymak ve kredi sicili hususunda temiz olmak gerekmektedir. Bu hususların yerine getirilmesi koşulu ile bankalar kişilere kredi veriyor ve bazı bankalar ertelemeli olarak da kredi veriyor. Her bankanın, her yıl ertelemeli kredi açmadığından dolayı, bu hususta hizmet veren bankalar farklılaşmaktadır. Ancak 3 ay ertelemeli kredi almak isterseniz, bunun için hizmet veren bankaları bilmeniz gerekir. Ertelemeli kredi, genel anlamda kredi ilk taksitinin daha sonraki aylara aktarılmasıdır. 3 ay ertelemeli kredi hususunda ödemeler 3 ay sonra başlamaktadır. Bankalar bu konuda herhangi bir ek belge istemiyor. Yalnızca genel kredi şartlarına uymuş olmak yeterlidir.

Ertelemeli Kredi Nasıl Verilir?

Bankalar, kredi siciline çok önem veriyor ve kredi sicili bozuk olan kişiler herhangi bir kredi alamazken, belirli durumlarda yalnızca 1000 liralık bir kredi alabilmektedir. 3 ay ertelemeli kredi almak isterseniz de kredi sicilinin temiz olması gerekir. Kredi siciliniz temiz değilse, gelir belgesi ve daha birkaç belge ile bankalara başvurabilirsiniz. Aynı zamanda ertelemeli kredi alırken, vade sayıları her bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bu sayılar genel itibari ile 36 aydan başlarken, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi hususunda değişiklikler de olabilmektedir. 3 ay ertelemeli olması durumunda, erteleme olan kısım ödenmiş gibi olacağı için, vade sayısında düşüş olacaktır. Vade sayısına 3 ay eklemek yönetmeliklere uymadığı için, bankalar 3 ay ertelemeyi vade sayısından düşürmek durumunda kalır.

Ertelemeli Kredi Türleri Hangileridir?

Kredilere günümüzde ihtiyaç duyan kişiler, ertelemeli kredilerin durumlarına da bakmaktadır. Çünkü bankalar bu hususta müşterilerine pek çok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylıklardan bir tanesi 3 ay ertelemeli kredi almak isteyen müşterilere, sağlanan kolaylıklardır. Ertelemeli kredi almak isteyen kişilerin almak istediği kredi çeşidi de kredi alınmasında etkilidir. Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi veya belirli durumlarda konut kredisi almak istenmesi durumunda, bankalar bunun için sizlere özel şartlar sunarlar. Bu şartlara göre en iyi hizmeti almanız için elbette ki kredi puanınızı incelemektedirler. Kredi almak istemeniz durumunda, bankalardan gerekli olan tüm bilgileri de alabilirsiniz. Genelde bu kredilerin faiz oranları da düşüktür ve müşteri memnuniyeti odaklı sunulmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir