Ana sayfa / Banka / 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli ihtiyaç kredileri her zaman tüketiciler tarafından merak edilmiştir. Bununla beraber 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar konusunda sizlerle paylaşacağımız bankalardan hizmet alabilirsiniz. Bu kredi türleri sadece ihtiyaç kredisinden oluşmamaktadır. Tercihe göre esnaf ve konut kredileri de belirli dönemlerde ertelemeli olarak sunulmaktadır.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar bazı dönemlerde tüketiciler için kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle de ertelemeli krediler daha fazla rağbet görmektedir. Aynı zamanda bu erteleme süresinin en az 3 ay olduğu da gözlemlenmektedir. Bu nedenle 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar araştırması yaptıktan sonra başvuruda bulunarak hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Günümüzdeki ertelemeli kredi veren bankalar İNG, QNB Finansbank, TEB, Vakıfbank, Halk Bankası ve Akbank olarak sıralanmaktadır. Genelde 3 ay sonra başlayan ödemelerin faizleri de mutlaka bilinmelidir.

Ertelemeli kredi sunan bankalar arasındaki faiz oranları da rekabet içerisindedir. Bu anlamda İNG Bank’tan %1,99 oranlı faiz seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Bu bankadaki vade üst limiti ise 36 aydır. Akbank da da 36 ay vadeye kadar 3 ay ertelemeli kredi alabilirsiniz. Akbank’ın sunduğu faiz oranı %2,50’dir.

QNB Finansbank’tan hizmet almak isteyenler de %2,22 faiz oranı üzerinden kredi çekebilmektedir. 36 ay vade üst limiti bulunan bu bankanın ardından TEB gelmektedir. Faiz oranı 2,40 olan Türkiye Ekonomi Bankası’nda da 36 ay vadeye kadar kredi alabilirsiniz. Dikkat çeken bir diğer banka ise Halk Bankası’dır. 120 ay vadeye kadar %2,09 faiz oranıyla hizmet sunan Halk Bankası da son zamanlarda tüketicilerin hizmet almaya devam ettiği bankalar arasındadır. Genelde bu bankalar en düşük faiz veren bankalar olarak da bilinmektedir.

Ertelemeli KOBİ Kredisi

Ertelemeli KOBİ kredisi almak isteyen tüketiciler Vakıfbank’a başvurabilmektedir. 100 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunan bu bankada 4 ay erteleme yapılabilir. Elbette sizlerle paylaştığımız bu bilgiler çoğu zaman bankalar tarafından güncellendiği için bankalarla direkt olarak görüşmeniz daha mantıklıdır. O halde 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar sayesinde hemen ödeme yapmadan bütçenizi ayarlayabilir ve daha sonra ödemelere başlayabilirsiniz. Bu bankalar daha çok yeni yıl ve bayram gibi etkinliklerin olduğu zamanlarda ertelemeli kredi şansı tanımaktadır. Bazı bankalar ise erteleme süresini ve vadesini daha yüksek tutabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar hangileri ve Sicilim Bozuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir