Ana sayfa / Banka / Akbank / Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Özellikleri

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Özellikleri

Akbank 2. el taşıt kredisi adı altında sunulan fırsatlarla ikinci el araçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Günümüz dünyasında araç ve taşıt büyük bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Araba sahibi olmak, günümüz trafik sorunlarının ötesine geçmenize ve özgür olmanıza olanak sunacaktır. İlla ki krediyle araba almak için sıfır araç modellerine yönelmeniz gerekmemektedir. Bu süreçte Akbank sizlere ikinci el araçlarınız içinde kredi sunmaktadır. Kaliteli ve iyi bir araç bulduktan sonra ikinci el araç kredisi adı altında sunulan kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Bu kredi için alacağınız ikinci el aracın model yılı ve özellikleri önemlidir. Ayrıca vade süresine göre değişkenlik gösteren bir faiz oranı da bulunmaktadır. İkinci el araba kredisi için almak istediğiniz aracı iyi seçmeniz gerekir. Aracın banka tarafından krediye uygun olarak gösterilmesi için 5 yaşını doldurmamış olması gerekir. Eğer devamlı olarak çalıştığınız banka Akbank ise bu konuda da herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Akbank ikinci el araç kredisi için aracın sorunsuz olması gerekir. Aracın yedek anahtarı bulunmalı ve çok büyük kaza kaydı bulunmamalıdır. Bu gibi unsurları, ekspertiz merkezlerine gitmek yerine ikinci el araç kredisiyle araba almak fikrini kabul ettikten sonra, tanıdık bir oto ustasına gitmenizi bankanızla problem yaşamamanız adına tavsiye ederiz.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank ikinci el araç kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız en yakın Akbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. En yakın Akbank şubesinin adresini buradan bulabilirsiniz. Bu şubelerden herhangi birine giderek, ikinci el taşıt kredisi için başvurunuzu yapabilirsiniz. Akbank taşıt kredisi başvurusu için aşağıdaki evrakları yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı,
  • Gelir Belgesi
  • Adres Bildirisi
  • Fatura (son aydan herhangi bir fatura)

Akbank İkinci El Taşıt Kredisi Özellikleri

Rehin sorunu olmayan bu ikinci el taşıt kredisi bünyesinde başvurunuzun sonuçlanması çok ama çok kısa sürede gerçekleşecektir. Akbank 2. el taşıt kredisi için başvurunuzu şubeler aracılığıyla yaptıktan sonra tarafınıza telefon aramasıyla dönüş yapılacaktır. Başvurunuz için muhakkak şubeye gitmeniz gerekmektedir. Kasko yaptırma zorunluluğu bulunmayan bu kredisinde, tek zorunluluk arz eden işlem kredi başvurusu yapan kişiye ferdi kaza sigortası yapılmasıdır. Kredi masrafları ve ikinci el araba kredisi faiz oranları aşağıda yer almaktadır.

  • Ferdi kaza sigortası yıllık 110 TL tutarındadır.
  • Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde 5,25’i olarak belirlenmiştir.
  • Kredi faiz oranları aşağıda yer almaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Müşterilerine İmzasız, Belgesiz Kredi Müjdesi! başlıklı makalemizde akbank belgesiz kredi ve belgesiz imzasız kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir