Ana sayfa / Banka / Akbank / Akbank Borcumu Nasıl Sorgularım? Akbank SMS ile Borç Sorgulama

Akbank Borcumu Nasıl Sorgularım? Akbank SMS ile Borç Sorgulama

Akbank müşterileri, bankadan kredi çektiklerinde Akbank borcumu nasıl sorgularım? sorusunun cevabını öğrenmek ister çünkü borcun kolay bir şekilde sorgulanması ve ödenebilmesi önemlidir. Özellikle birden fazla bankadan kredi kullanıldıysa her ay bu bankaların borç sorgulamalarının yapılması gereklidir. Çünkü borcun bir gülük gecikme ile ödenmesi, kredi sicilinin olumsuz etkilenmesine neden olur. Böyle bir duruma düşülmemelidir. Tüm bankalarda olduğu gibi Akbank’ın da internetteki herhangi bir adresten borcunun sorgulanması mümkün değildir. Bunun için Akbank’ın “Akbank direkt” adı verilen internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bu internet sitesinde işlem yapabilmek için kullanıcı adı ve kullanıcı şifresine ihtiyaç vardır. Bu adın ve şifrenin alınması için de internet bankacılığı ile ilgili başvuru yapılmalıdır.

Akbank SMS ile Borç Sorgulama

Akbank borç sorgulama işlemlerinin SMS ile yapılması mümkündür ancak bu işlem için cep telefonu numarasının Akbank’ın sistemine dahil edilmesi gereklidir. Cep telefonu numarasının sisteme kaydettirilmesi ile hem borç hem de bakiye sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir. SMS ile döviz kuru fiyatları, fon fiyatları ve repo oranlarının da öğrenilmesi mümkündür. SMS ile Akbank borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde, bu ayrıcalığın bireysel müşterilere ait olduğu da bilinmelidir. Ticari borçlar için böyle bir imkan sunulmamıştır. SMS dışında Akbank Diyalog ile de borç bilgilerine ulaşmak söz konusudur. Bütün bunların yanı sıra internet bankacılığını e-mail adresine bağlanması ile borç bilgileri ile ilgili mail almak da mümkündür. Bunun yanı sıra geciken borç olduğunda banka, kayıtlı olan cep telefonu numarasına SMS göndererek hatırlatma yapmaktadır.

Akbank İnternet ile Borç Sorgulama

Akbank Direkt adı verilen internet şubesi ile de borç sorgulaması yapılabilir. Akbank Direkt’e kullanıcı adı, müşteri numarası, güvenlik kodu, TC kimlik numarası ile birlikte güvenlik kodu ve internet şifresi ile girilebilmektedir. Akbank borç öğrenme işlemi için banka şubeleri ve ATM’lerden de yararlanılabilir. Ödemeler için de bu sayılan yöntemlerin tamamı kullanılabilir. Şubede ve ATM’lerde hem borç sorgulamak hem de borç ödemek için sıra beklenirken, mobil şube ve internet bankacılığında işlemler anında yapılabilmektedir. Bu nedenle Akbank borcumu nasıl sorgularım? denildiğinde en uyun yöntemin internet olduğu söylenebilir.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Kredileri Faiz Oranları 2019 başlıklı makalemizde akbank 2019 kredi faiz oranları ve Akbank kredileri faiz oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir