Ana sayfa / Banka / Akbank / Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Akbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Türkiye’de dijitalleşme adına ciddi yatırımlar yapmış bankalar arasında ilk sıralarda yer alan Akbank, müşterilerinin yapacakları finansal işlemleri için internet bankacılığı üzerinden sürekli yeni hizmetleri kullanıma açmaktadır. Kişiler bankadan kullandıkları vadesiz mevduat hesapları, birikim hesapları, krediler ya da kredi kartlarına yönelik, internet bankacılığı hesapları üzerinden anında işlem yapabilmektedirler. Bunun yanı sıra, acil nakit ihtiyaçları için kredi başvurusunda bulunabilecek ya da hesaplar arasında havale ya da EFT işlemlerini, yine internet bankacılığı hesapları üzerinden yapabilecektir. Oldukça ayrıcalıklı olan bu hizmetlerden faydalanmak için ise kişilerin Akbank internet bankacılığı hesaplarını kullanıyor olmaları yeterlidir. Eğer daha önce kullanım sağlamamışsanız ya da şifre almakta zorlanıyorsanız, Akbank internet bankacılığı şifresi için, aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Kişilerin neredeyse tüm bankacılık işlemlerini şubeye gitmeye gerek kalmadan ve sıra beklemeden yapabilmelerine olanak tanıyan Akbank internet bankacılığı için, kişilerin bankada sadece bir hesaplarının ya da kredi kartlarının olması yeterlidir. Finansal işlemler, başvurular ya da para transferi konularında hızlı işlem sağlayabileceğiniz bu uygulama için, Akbank internet bankacılığı şifresi işlemlerini aşağıdaki gibi belirleyebilirsiniz.

 1. Akbank internet bankacılığı şifresi için kişilerin bankaya ait internet sitesine giriş yapmaları yeterli olacaktır. Oluşturulan site üzerinden kişiler birkaç dakika içerisinde şifrelerini belirleyebilecektir.
 2. Akbank internet şifresi için banka üzerinde yapacağınız işlemlere ulaşmak için bu link üzerinden bağlanabilirsiniz.
 3. Açılacak olan sitede, 4 farklı kategori üzerinde sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra internet bankacılığı şifrenizi belirleyebileceksiniz.
 4. Yapılacak olan işlemlerde, sizlerden ilk olarak biliyorsanız müşteri numaranızı ya da 11 haneli olan TC kimlik numaranızı yazmanız istenecektir. Bu bilgi doldurulduktan sonra, annenizin evlenmeden önceki yani kızlık soy isminin bazı harfleri sizlerden istenecektir. Bununla birlikte, ilk aşamayı tamamlamak ve Akbank internet bankacılığı şifresi almak için, kart numaranızın son 4 hanesi sizlerden istenecektir.
 5. Yukarıdaki bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde tuşlandıktan sonra aşağıdaki Devam butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Açılacak yeni sayfada, sizlerden şifre almak istediğiniz kartınıza ait şifre istenecektir. ATM ve POS cihazları üzerinden işlem yapmak için belirlediğiniz 4 haneli şifreyi tuşlamalı ve yine alt kısımda bulunan Devam butonuna tıklamalısınız.
 6. Üçüncü aşamada, bankacılık sistemine kayıtlı olan cep telefonunuza bir cep şifre gönderilecek ve bu şifreyi de ekranda bulunan bölüme, belirtilen süre içerisinde tuşlamanız gerekmektedir.
 7. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra Devam butonuna tıklayabilir ve Akbank internet bankacılığı şifresi oluşturma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Akbank’ın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak ve Akbank internet bankacılığı şifresi oluşturmak isteyen kişiler yukarıdaki adımları takip ettiklerinde birkaç dakika içerisinde işlemlerini tamamlayabilecektir. Şifre alma işlemleri sırasında, bankanın sizden istediği kart numarasının son 4 hanesini girerken, vadesiz mevduat hesabınıza ait olan kartınızın ya da doğrudan kredi kartınızın ön yüzeyinde bulunan 16 haneli kart numarasının son 4 hanesini tuşlayabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı Kullanımı

Akbank internet bankacılığı şifresi alan kişiler, sadece kredi borçları, kredi kartları ya da mevduat hesaplarında bulunan birikimleri ile ilgili bilgilere ulaşmayacaktır. Çünkü, internet bankacılığı hizmeti ile birlikte kişilere kolaylık sağlaması adına birçok kolaylık sunulmuştur. Öncelikle, kişiler internet bankacılığı hesaplarına giriş yapacaklarında, kendilerinden istenen müşteri numarası ya da TC kimlik numaralarını tuşlamalı ve sonrasında da yukarıdaki belirttiğimiz adımlar ile belirleyecekleri internet bankacılığı şifrelerini tuşlayarak hesaplarına giriş yapmalıdırlar. Burada kişilerin mağdur olmamaları ve kötüye kullanımı da engelleyebilmeleri adına, çift taraflı doğrulama uygulanmaktadır.

Akbank internet bankacılığı şifresi
Akbank internet bankacılığı şifresi

Yani; sizler istenen bilgileri tuşlayarak Giriş butonuna tıkladığınız zaman, doğrudan hesap bilgilerinize erişemeyeceksiniz. Burada sizlerin cep telefonuna bir şifre gönderilecektir. Bu şifreyi ekrana tuşlamadığınız taktirde internet bankacılığı hesabınıza erişemeyeceksiniz. Bu sayede, hesaplarınıza ve özel bilgilerinize sizden başka kimsenin erişemeyeceğini bilmelisiniz.

Akbank internet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz işlemleri kısaca aşağıdaki gibi özetleyebiliriz.

 • Hesabınıza belirttiğimiz adımları takip ederek giriş yaptıktan sonra, banka hesabınıza, kredi kartınız ve varsa birikim hesabınız ile ilgili tüm verileri ilk sayfada görebileceksiniz.
 • Menüler üzerinden, hesaplar ve kartlarınıza ulaşabilecek, yaptığınız harcamalar ya da transferlere de anında ulaşabileceksiniz.
 • İhtiyaçlarınız doğrultusunda anında kredi veya da kredi kartı başvurusunda bulunabileceksiniz.
 • Yapmış olduğunuz başvuruların sonuçlarına ulaşabileceksiniz.
 • Aylara göre, hesabınıza giren ve çıkan para miktarlarını görüntüleyebileceksiniz.
 • Kredi kartı inceleme işlemleri sayesinde, kredi kartınızdan yaptığınız harcamaları inceleyebilecek, hesap ekstrenizi görüntüleyebilecek, taksitli harcamalarınızın kontrolünü sağlayacak ya da ekstre taksitlendirme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz.
 • Birikim hesaplarınızı kontrol edecek, bununla birlikte de günlük döviz bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Görüldüğü gibi, Akbank internet bankacılığı şifresi tuşlayarak giriş yapacağınız bu işlemler, sadece bireysel ihtiyaçlarınız için değil yatırım işlemlerinizde de sizlere büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Blokesi Kaldırma

Akbank internet bankacılığı şifresi, internet üzerinden yapılan yanlış giriş denemelerinin ardından, 3 kez yanlış giriş yapılması ile birlikte bloke edilmektedir. Tamamen kişilerin güvenliğinin sağlanması adına gerçekleştirilen bu işlem ile birlikte, her ne şartla olursa olsun internet bankacılığına giriş yapmanız engellenecektir. Bundan dolayı izniniz dahilinde ya da haberiniz olmadan hesabınıza giriş yapılmaya çalışılmış ve internet bankacılığı şifreniz de bloke edilmişse, tek yapmanız gereken Akbank müşteri hizmetlerinden destek almaktır. 444 25 25 Akbank telefon bankacılığı üzerinden yapacağınız işlemlerde sizlere 7 gün 24 saat destek sunulmaktadır.

444 25 25 Akbank telefon bankacılığı arandıktan sonra, internet bankacılığınızda bulunan blokenin kaldırılması için sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Örneğin, güvenlik doğrulaması için doğum tarihinizin gün ve ay kısmı, anne kızlık soy isminin belirli harfleri, anne ya da baba isminizin de belirli kısımları sizden istenecektir. Doğru bilgiler verildikten sonra görüşme yaptığınız müşteri temsilcisi doğrudan blokeyi kaldıracaktır.

Akbank İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Akbank internet bankacılığı şifresi, güvenlik önlemleri gereği belirli periyotlar ile değiştirilmektedir. Sizlerin onayı dahilinde yapılacak olan bu işlemlerde, 3 ay ya da bunun gibi periyotlar ile internet bankacılığı hesabınıza girişlerde kullanabilmeniz için gereken yeni şifre belirlemesini doğrudan sizler yapmaktasınız. Bu gibi durumların sonrasında kişiler zaman zaman yeni şifrelerini unutmaktan ve hesaplarına giriş yapamamaktan yakınmaktadırlar. Akbank internet şifresi yenileme ya da şifresini unutan kişiler, belirttiğimiz link üzerinden işlemlerini aşağıdaki adımlara göre tamamlayabilirler.

 • Belirtmiş olduğumuz linke giriş yaptıktan sonra, sizden önce müşteri numaranızı ya da TC kimlik numaranızı tuşlamanız istenecektir. Bununla birlikte anne kızlık soy isminin ilk ve son harfi sizlerden talep edilmektedir. Son olarak da internet bankacılığı hesabınızın bağlı olduğu kart numarasının son 4 rakamını tuşlayarak Devam butonuna tıklamalısınız.
 • Açılacak yeni sayfaya, kartınız için belirlemiş olduğunuz, ATM’de ya da POS cihazlarında kullandığınız 4 haneli şifreyi girmelisiniz. Sonra ise Devam butonuna tıklamalısınız.
 • Açılacak yeni sayfaya, cep telefonu numaranıza yönlendirilecek şifreyi tuşlamalı ve Devam butonuna tıklamalısınız.
 • Sonuç işlemlerinde ise, sizlere geçici bir şifre belirlenecek ve bu şifre ile yapacağınız ilk giriş işleminde yeni bir şifre belirlemeniz sağlanacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır? başlıklı makalemizde akbank kredi kartı başvur ve akbank kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir