Ana sayfa / Banka / Akbank / Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu hemen her kullanıcı tarafından merak edilen bir konu haline gelmiştir. Kredi kartları günümüzde hemen her ortamda yoğun olarak kullanılıyor. Aylık olarak bizlerin ekonomisine destek veren kredi kartları, ihtiyaçlara daha kolay ulaşmamıza ve ihtiyaçların taksitlendirilmesine fayda sağlıyor. Kaliteli ve iyi bir kredi kartında olması gereken en temel özellik, yapıcı ve hızlı çözümler sunabiliyor olmasıdır. Akbank kredi kartı başvurusu sonrasında elinize gelecek olan kredi kartı bu özelliklerin hemen hepsini bünyesinde barındırmaktadır. İyi ve akılcı çözümler sunan kredi kartları, masrafsız ve yargısız olmalıdır. Eğer diğer bankaların sunduğu kredi kartı olanaklarından fayda sağlayamayıp, memnun kalmadıysanız kesinlikle Akbank kredi kartı başvurusunu yapmalısınız.

Akbank kredi kartları hemen her türlü olanağı sizlere sunmaktadır. Gerek anlaşmalı işletmeler ve bunlara bağlı kampanya teklifleri, gerekse de gündemin trendi olan bankacılık özellikleri tam olarak bu kartın bünyesinde yer alıyor. Şu anda aktif olarak bir kredi kartı taşıyorsunuz ve kullanıyorsunuz diyelim. Aylık harcamalarının tamamını kredi kartı üzerinden yapan birisi için kredi kartı değişim süreci sorun çıkarabilir ancak Akbank kredi kartı taşıma özelliği sayesinde tüm bu dert ortadan kalkıyor. Akbank kredi kartı başvurusu sonrasında eğer hali hazırda kullandığınız bir kredi kartınız varsa, o kredi kartı üzerinden alınan tüm borçları minimal faiz uygulamalarıyla Akbank kredi kartına taşıyabilir; dilerseniz bu yeni borçlarınızı 12 taksite varıncaya kadar taksitlendirme olanağını kullanabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu için sizlerin de tahmin edeceği üzere bir Akbank şubesine gitmenize hiç gerek yok. Türkiye bünyesinde yer alan bankalar arasında, en hızlı onay süresi veren bu banka; saniyeler içerisinde başvuru cevabınızı telefon numaranız üzerinden size bildirmektedir. Kredi kartları günümüzün vazgeçilmez yaşam kaynakları haline geldi. Ekonomik ihtiyaçların karşılanması ve yapılandırılması noktasında, kredi kartlarının etkisi azımsanamayacak kadar fazla. Hal böyle olunca da Akbank yetkilileri anında onay bilgisi sunan bir başvuru ekranı tasarlamışlar. Kredi kartı başvurusu yapmak tamamen ücretsizdir. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, tarafınıza Akbank telefon bankacılığı üzerinden ilgili yetkili dönüş yapıp kredi kartı teklifini arz edecektir. Sonrasında sizin onayınızla kredi kartınız “adresinize” ücretsiz olarak gönderilmektedir. Eğer kredi kartı başvurusu aşamasında sunulan olanaklardan fayda göremez ve başvuruyu iptal etmek isterseniz, arandığınızda başvurunuzu geri çekebilirsiniz. Akbank kredi kartı başvurusu yapma işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Buraya tıklayarak, Akbank kredi kartı başvuru ekranına ulaşın.
 • Sonrasında TC kimlik numaranız ve aylık gelir bilginiz başta olmak üzere sorulan sorulara yanıt verin.
 • Son olarak başvuruyu güvenlik kodunu doğru bir şekilde tuşlayarak, gönderin.
 • Netice tam olarak birkaç saniye içerisinde cebinize gönderilsin.

Onay almanız durumunda, bir sonraki iş günü içerisinde Akbank yetkili müşteri temsilcisi tarafınıza dönüş yapacaktır. Dediğimiz gibi başvuru sürecinin gidişatını bu aşamada değiştirme hakkına sahipsiniz. Eğer borçlarınızı bu kredi kartına taşımak ve Akbank kredi kartıyla tüm kredi kartı borçlarınızı taksitlendirmek istiyorsanız; yine bu aşamada bildirmeniz gerekmektedir.

Akbank kredi kartı başvurusu internet üzerinden yapılır, anında onay yanıtı cebinize gelir!

Akbank Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

İnternet üzerinden kredi kartı başvurusu yapmanız durumunda, onay alırsanız tarafınıza teslim edilecek olan kredi kartının belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının özellikleri temel kredi kartlarına benzerlik gösterir. Eğer Akbank bünyesinde yer alan diğer kredi kartlarından almak ve onlara başvuru yapmak istiyorsanız, en yakın şubeye başvuru yapmanız çok daha seri bir karar olacaktır. Bu sayede hemen her türlü kredi kartı türünü görebilir ve seçim yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yaptığımız bu kredi kartı, standart Axess kredi kartıdır. Düşük maliyetli, bünyesinde kampanyalar barındıran ve genellikle memur kesime hitap eden bir kredi kartıdır. Dilerseniz bu kartın temel özelliklerine göz atalım. İşte Akbank internet bankacılığı üzerinden alacağınız kartın özellikleri:

 • Kredi kartınızın limitine ve bankanın size uyguladığı kredi puanı politikasına göre; anında kredi olanağı bulunan bu kart üzerinden, 48 aya kadar vade seçeneğiyle pekte uygun sayılmayan faiz oranlarından kredi sahibi olabilirsiniz.
 • Bir ürünü peşin aldınız ve sonrasında taksitlendirme yapmak istiyorsunuz. Bu durumda Akbank tarafından teslim edilen kredi kartı size destek sunacaktır ve belli sayıdaki belli limit altı alışverişlerinizi sonradan taksitlendirme fırsatı sunacaktır. Burada kredi kartı limitine göre faiz oranı uygulaması yapılabilir.
 • PARA yazıp kredi kartı başvurusu yaptığınız telefon numarası üzerinden kartınızın son 6 hanesini tuşlayarak mesajı 5990’a gönderirseniz anlık 500 ile 15.000 liralık kredilere sahip olabilir, bunları 3 aylık vade süresince %1,84 faizle ödeme fırsatı yakalayabilirsiniz.
  • 9 taksitle almak istiyorsanız SMS’i şu şekilde gönderin. “PARA9 —> 5990”
  • Diğer SMS kredi tekliflerini görmek, hesaplama yapmak ve yüksek tutarlı Axess kredilerinden yararlanmak için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.
 • Bugün bir ürün aldınız ve sonrasında bu ay kredi kartının biraz kabarık olduğunu fark ettiniz. Böylesi durumlarda harcama detaylarına göre telefon şube üzerinden harcama ödemesini ileri tarihlere atabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde akbank kredi kartı iptali ve axess kredi kartı iptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir