Ana sayfa / Banka / Akbank / Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı iptali bazı müşteriler tarafından merak edilmektedir. Kredi kartları günümüzün en çok kullanılan ekonomik araçları haline gelmiştir. Bu kartlar sayesinde devamlı olarak harcamalarınızı yapabilir ve sonrasında taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Buna ek olarak yine bu kartların sunmuş olduğu nakit avans ve ek para gibi özellikler de kredi kartı kullanmayı cazip hale getirmektedir. Akbank kredi kartı da bu özelliklerin hemen hepsini bünyesinde barındıran bir yapıya sahiptir. Bu kart ile aylık harcamalarınızı yapabilir, nakit avans özelliği sayesinde nakit ihtiyacınızı giderebilir ve ekonominize destek sağlayabilirsiniz. Ancak işlerin ters gitmesi durumunda, bazı Akbank müşterileri kart iptali yaptırma talebinde bulunabilmektedir. Bu oldukça normal bir durumdur ve bunu yapmak için herkesin hakkı bulunmaktadır.

Bankalar hizmet sunarken, kişiler veya kurumlar ile aralarında anlaşmalar imzalarlar. Kredi kartları için yapılan anlaşmalar oldukça basittir. Bir telefon paketi gibi olmayan bu kredi kartı anlaşmalarında, herhangi bir taahhüt veya zorunlu kullanım süresi bulunmamaktadır. Eğer bir kredi çektiyseniz ve sonrasında bankanın şartları arasında yer alan kredi kartını aldıysanız, bu durumda kartı iptal ettirmek için sorun yaşayabilirsiniz. Bu gibi olası durumların haricinde kalan unsurlarda kartınızı belirli şartları yerine getirdikten sonra iptal ettirebilirsiniz. Bu iptal sürecini yani Axess kredi kartı iptali işlemini detaylarıyla birlikte sizlere anlatıyoruz.

Akbank Kredi Kartı İptali Axess İptali Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı iptali hemen her Akbank müşterisinin hakkıdır. Kart masraflarından ve uygulanan faiz miktarlarından memnun değilseniz, sizlerde başvurunuzu yaparak kartınızın iptal edilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer birden fazla kartınız varsa ve bunlardan bir tanesini kapattırmak istiyorsanız da aynı prosedürü izlemeniz yeterli olacaktır. Kredi kartınızı kapattırmak için bir şatı yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Axess kredi kartı iptali için tüm Akbank kredi kartlarınızın borcunu ödemiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde banka tarafından, kredi kartı iptali yapılamaz. Bir ayın borcunu ödedikten sonra şu işlemleri yapın:

  • Otomatik ödemeleri durdurun,
  • Ekstrenizi diğer aya devrettikten sonra sıfır bakiye de tutun,
  • Hiç harcama yapmayın.

Sonrasında kredi kartı iptali için başvuru yapabilirsiniz. Bu kart kapatma işlemini yapmak için iki farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi fazlaca zamanınızı alırken, diğeri bir telefonla kartınızı iptal etmenize fayda sağlayacaktır. Bunlardan ilki ve uzun olanını anlatalım. Bunun için herhangi bir Akbank şubesine kart bilgilerinizi ve banka bünyesinde yer alan bilgilerinizi içeren bir kart iptal dilekçesi vermeniz gerekecektir. Bu süreç ortalama bir ay sürecektir.

Telefonla Akbank Kredi Kartı İptali Yapma

Telefondan kredi kartı iptali için ilgili müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır. Sonrasında yapmanız gerekenleri adım adım anlatacağız. Kredi kartınızın borcunu ödedikten ve kart bakiyenizi sıfıra çektikten sonra aşağıdaki işlemleri adım adım uygulayın.

  • 444 25 25 numarasını arayın.
  • 2 tuşuna basarak Nüfus cüzdanı numaranızı girin.
  • Kartınızın üzerinde yazan son 4 haneyi tuşlayın.
  • Kartınızın şifresini girin.
  • Sıfır tuşuna basın.
  • Sonrasında Akbank müşteri temsilcisine bağlanın.

Müşteri temsilcisine Akbank kredi kartı iptali yaptırmak istediğinizi belirtin. Belli başlı anlatımlar ve doğrulama soruları sonrasında müşteri temsilcisi tarafından kartınız iptal edilecektir. İptal edilen kart an itibariyle kullanılamaz hale gelmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Özellikleri başlıklı makalemizde akbank ikinci el taşıt kredisi ve akbank taşıt kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir