Ana sayfa / Banka / Akbank / 2019 Akbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları

2019 Akbank Vadeli Mevduat Faiz Oranları

Son zamanlarda Akbank ile ilgili birçok tüketicinin araştırma yaptığı görülüyor. 2019 yılına girmemizle beraber artık 2019 Akbank vadeli mevduat faiz oranları da ciddi merak konusu. Bu anlamda detaylı bilgiler sunacağımız bu yazımızda faiz oranlarının ne kadarlık vadelerde geçerli olduğunu da öğrenebilirsiniz. Öte yandan 2019 yılı için bankanın her anlamda çalışmalarına devam ettiğini de söyleyebiliriz.

2019’da Akbank Mevduat Faiz Oranları

Bankadan alacağınız mevduat faizleri 7 ile 400 gün arasında değerlendirilmektedir. Öte yandan bu günler arasında da birtakım sınıflandırmalar yapılmıştır. Elbette her gün için ayrıca ne kadarlık yatırıma yüzde kaç indirim alınacağı da banka tarafından açıklanmıştır. Vadeli hesap faizlerinde ilk olarak 7 ile 27 günlük 0-999 TL arasındaki miktarlara %2,00 oranında faiz uygulanmaktadır. Aynı yüzdelik 1000 TL ile 30 bin TL üzerindeki rakamlar için de geçerlidir.

28 ile 91 günlük 2019 Akbank vadeli mevduat faiz oranları ise %4,50 olarak güncellenmiştir. Bu rakamlar 1000 TL ile 30 bin TL ve üzerindeki yatırımlar için sunuluyor. Eğer gün sayısı 92 ile 400 olacaksa bu defa faiz oranı %4,60 olarak sunulmaktadır. Elbette Akbank belirli zamanlarda faiz oranlarını güncellemektedir. Bu nedenle en güncel rakamları bankadan almanız gerektiğini unutmayın.

Şuan için güncel faiz oranının %16 olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin 10 bin TL ile 31 günlük mevduat yatırımı yapıldığında, kazanılacak tutar 115,51 TL olmaktadır. Detaylı bilgiler için www.akbank.com.tr adresine erişim yapmanız yeterlidir.

Akbank Faiz Oranları Avantajlı mı?

Genelde her tüketici en çok faizi hangi banka veriyor konusunda araştırma yapmaya devam etmektedir. Elbette her bankada uygulanan faiz oranı farklıdır. Bazen yeni yıl ya da farklı özel günlerde bankaların faiz oranları ciddi anlamda artırılmaktadır. Bunun nedeni de şüphesiz bankalar arasında yaşanan rekabettir. Faiz konusunda herhangi bir sorun yaşamayan yani faiz tüketimi gerçekleştirmek isteyen her bireyin 2019 Akbank vadeli mevduat faiz oranları konusunda bu bilgilere göre hareket etmesi yeterlidir. Ayrıca bankaların özel günler için faizlerin dışında farklı kampanyalar da sunduğu bilinmektedir. O halde en doğru bilgiler bankaların müşteri temsilciliklerinden alınabilir. Özellikle de sürekli gündemde olan bankaların bu konuda daha hassas olduğu biliniyor. Yani yüksek faiz imkanı vererek her tüketiciye hizmet etmek amacıyla çalışmalarına devam etmektedirler.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar? başlıklı makalemizde 2019 Akbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir