Ana sayfa / Krediler / Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif Bank Kredi başvurusu da yine tük bankaların sunduğu kredi hizmetleri gibi internet üzerinden yapılabilmektedir. Günümüz bankacılık hizmetlerini tamamen internet üzerinden yapmanız mümkün olmakla birlikte, kişilerin ekonomik geçmişlerini ortaya döken kredi notu uygulaması sayesinde hiçbir ek bilgiye ihtiyaç duyulmadan kişinin kredi çekip çekemeyeceği belirlenebilmektedir. Bu sayede internet üzerinden yapılan kredi başvuruları da, yine şube üzerinden yapılmış gibi değerlendirilmektedir. Aktif Bank kredi seçeneklerinden faydalanmak için Aktif Bank resmi sitesinden destek almanız yeterli olacaktır.

Kredi çekmek ve toplu borçlanma altına girmek eğer mantıklı sebepler varsa kabul edilebilir bir eylemdir. Eğer ödeme gücünüz ve mevcut borç kapasiteniz normalse, bu noktada hiçbir şekilde kredi çekmek için önünüzde engel bulunmamaktadır. Kredi çekmek için kararınızı vade süresince karşınıza çıkabilecek tüm ihtimalleri düşünerek vermeniz faydalı olacaktır.

Aktif Bank Kredi Özellikleri Nelerdir? 

Aktif Bank bünyesinde yer alan kredi türü Nkolay olarak bilinmektedir. Gerçekten de “en kolay” kredi diyebileceğim bu kredi, bünyesinde birçok farklı özellik barındırır. Bu kredinin özelliklerini dilerseniz sıralayalım. İşte Aktif Bank Nkolay kredinin özellikleri:

  • Sigorta ve kredi kartı gibi hiçbir ek hizmet zorunluluğu bulunmamaktadır.
  • Adınıza ücretsiz olarak açılan ban kart üzerinden para tahsilatı yapılacaktır.
  • Hiçbir şube/yazıhane ile bağlantınız bulunmamaktadır.
  • PTT ortaklığı ile, PTT ATM’leri ve PTT şubeleri kredi çekimi sonrasında ki tek iletişim merkezleriniz olacaktır.
  • 30.000 TL’ye kadar 48 ay vadeli kredi olanakları bulunmaktadır.
  • Faiz uygulaması %1,99 olarak belirlenmiştir.
  • Bu kredide kredi notunun düşük olması pek de önemli değildir.
  • Kredinin minimum tutarı 2000 TL’dir. En düşük vade paketi de yine 3 ay olarak sabitlenmiştir.

Maliyet ve örnek faizlendirme tablosu Nkolay kredi için şu şekildedir:

Aktif Bank Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktif bank kredi başvurusu işlemi için bir bilgisayar ve bir internet bağlantısı yeterli olacaktır. Aktif Bank kredi başvuru ekranı üzerinden yapılacak olan başvuruda, hemen her ekranın iyice okunması gerekmektedir. Tüm evrak ve onaylar bu aşamada alındığından dolayı dikkatli olmanız gereklidir. Aktif bank kredi başvuru ekranına geldikten sonra, sorulan sorulara gerçek ve eksiksiz cevaplar verin. Sonrasında başvurunuz tamamlanacaktır ve tarafınıza farklı iletişim kanallarından bilgi lanse edilecektir.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri ve Başvuru başlıklı makalemizde ziraat bankası ihtiyaç kredi ve ziraat bankası ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir