Ana sayfa / Banka / Aktif Bank / Aktif Bank Passo Kredi Kartı Nedir? Passo Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aktif Bank Passo Kredi Kartı Nedir? Passo Kredi Kartı Özellikleri Nelerdir?

Aktif Bank Passo kredi kartı  birçok kredi kartından farklı olarak bazı belediye işlemleri içinde olanak sunulmaktadır. Kredi kartından farklı olarak lanse edilen bu özellikler yapılan anlaşmalar ile daha da yaygın bir hale ulaşacaktır. Kredi kartları bizlere aylık bazda harcama yapma olanağı sunmaktadır. Kredi kartını kullanarak aylık harcamalarınızı yapabilir ve işlemlerinizi taksit çatısı altında yapılandırma politikasına dahil edebilirsiniz. Uzun lafın kısası, kredi kartı kullanılarak bireysel ekonomi düzeyinizi çok yüksek seviyelere çıkarabilirsiniz. Bu süreçte mantıklı kullanımlar yapmanız ve borçlanma durumunuzu takip etmeniz durumunda hiçbir sorun çıkmayacaktır. Aktif Bank Passo kredi kartı adından da anlaşılacağı üzere paso yerine geçebilen bir özelliğe sahiptir. Teknik olarak bir kredi kartı olabilmesi nedeniyle borçlanma şeklinde bir kullanımı da sizlere sunar. Toplu taşıma araçları her ne kadar ucuz olarak görülse de, bu noktada aylık hesaplama yaptığınızda harcamanın oldukça büyük olduğunu sizlerde fark edeceksiniz.

Ayrıca bu kredi kartını kullanarak acilen çıkan nakit ihtiyaçlarınızı da görebilirsiniz. Taksitli nakit avans ile acilen gündeme gelen nakit ihtiyaçlarınızı hemen gidermek için herhangi bir ATM üzerinden destek alabilirsiniz. Aktif bank kredi kartlarının özellikleri arasında etkileşim noktaları PTT olarak seçilmiştir. Ödeme ve yapılandırma gibi temas gerektiren bankacılık işlemlerinizi PTT ödeme noktalarından yapabilirsiniz.

Aktif Bank Passo Kredi Kartı Hangi İllerde Geçerlidir?

Gaziantep, Bolu ve Kahramanmaraş illerinin Belediye ödeme noktaları ile anlaşma yapan Aktif bank sizlere toplu taşıma araçlarında ödeme kolaylığı sunmaktadır. Toplu taşıma araçları bünyesinde seyahat etmek istemeniz durumunda muhakkak ilgili belediyeden tahsis edilen ulaşım kartını satın almanız ve sonrasında içerisine bakiye eklemeniz gerekmektedir. Aktif Bank Passo Kredi kartı ile tüm bu zahmetleri bir kenarda bırakıp hemen her türlü ulaşıma aracında Passo kart ile ödeme yapabilirsiniz. Bu ödeme aynı paso kartınızı veya belediye kartlarını gösterir gibi işlem yapmanız yeterli olacaktır. Cihaz sizlerin kartını normal bir bakiye kaynağı olarak algılar ve ödemesini alır. Bu sayede sizler hiç zorlanmadan paranızı verir ve araca giriş yaparsınız. Aktif Bank Passo kredi kartı bünyesinde hem nakit para taşıyabilir hem de borçlanma yoluyla harcamalar yapabilirsiniz. Bakiyeniz artı yönde nakit para içeriyorsa bu durumda bakiyeniz ederince borçlanmadan harcama yapar, bakiyenizi aşan yerlerde kredi kartı ekstre bilgilerinize yansıtılacak şekilde harcamalar yaparsınız.

Bu durum toplu taşıma araçları bünyesinde yapılan ödemeler içinde geçerlilik arz etmektedir. Bu süreçte eğer nakit bakiyeniz varsa oradan toplu taşıma ücreti kesilir, eğer yoksa kartınızın limitine varıncaya kadar ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Aktif Bank Passo Kredi Kartı herhangi ekstra bir ücret yaptırımı uygulamamaktadır. Her ilin kart sağlayıcısı ile yapılan anlaşma sayesinde hiçbir ekstra yaptırım olmadan ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Bu kart, ulaşımda kartlı unsurlar kullanan alternatifler için geçerlidir. Dolmuş olarak adlandırılan ve çoğunlukla nakit ödemeye dayalı olarak hizmet sunan araçlarda bu karttan faydalanamazsınız.

Aktif Bank Passo Kart Başvurusu Nereden Yapılır? Aktif Bank Passo Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Aktif bank sizlerinde bildiği üzere çok yaygın bir şube ağına sahip değildir. Yaklaşık 10 ile yansıtılan bir ağa sahip olan Aktif Bank, bu şubeler haricinde Passo Kredi kartı başvurusu kabul etmemektedir. Başvuru yapabilmek ve kartınızı teslim alabilmek için bu şubelerden herhangi birine gitmeniz gerekmektedir. Aktif Bank Passo kredi kartı başvurusu için gitmeniz gereken şubelerin listesini aşağıya bıraktık. Türkiye’nin dört bir yanında yer alan bu şubelerden ücretsiz olarak hizmet alabilir ve ürün hakkında bilgi edinebilirsiniz. İşte Aktif Bank şubeleri:

Aktif Bank Passo Kredi kartı başvurusu için gitmeniz gereken şubelerin listesi. Aktif Bank şube adresleri.

Bu şubelerden herhangi birine gitmeniz durumunda tarafınıza kredi kartı hakkında bilgi verilecek ve limit tayini hakkında tespitler yapılacaktır. Kredi kartınızın aktif limiti sizlerin kredi notu ve aylık geliri başta olmak üzere tüm ekonomik verilerinize göre belirlenir. Kredi notu yetersiz olan ve bankaya borç ödeme bilinci noktasında gücen vermeyen kişiler, kredi kartı alamazlar. Banka bu konuda oldukça katı kurallara sahiptir. Önceden edinilen kredi kartlarınızın borçlarını düzenli olarak ödediyseniz ve düzenli kullanım yaptıysanız, muhakkak bu kartında sahibi olabilirsiniz. Aktif Bank kredi kartı için genel geçerlilik kuramı bu şekildedir. Bu kartın borç ödemelerini de aşağıdaki noktalardan yapabilirsiniz. İşte Aktif bank kredi kartı borcu ödeme noktaları:

  • PTT Şube
  • PTT ATM

Yine talep ederseniz banka hesabınızdan kredi kartı hesabınıza para göndererek bakiyeyi yükseltebilir ve borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir