Ana sayfa / Krediler / Aktifbank Anında Kredi Başvurusu ve Geri Ödeme Yöntemleri

Aktifbank Anında Kredi Başvurusu ve Geri Ödeme Yöntemleri

Nakit ihtiyaçları için şubelerde vakit kaybetmek istemeyen ve hızlı bir şekilde kredisini kullanmaya başlamak isteyen kişilerin büyük bir kısmının tercih ettiği Aktifbank, birçok farklı alanda kullanılması üzere, ihtiyaç kredilerini geliştirmeye devam etmektedir. Hiçbir şekilde şubeye gitme zorunluluğu olmadan kişilerin kredi kullanmasına olanak sağlayan Aktifbank, internetten yapılacak olan anında kredi başvurusu işlemlerinde, 48 aya kadar ve 30 bin TL sınır ile kişilerin başvurularını değerlendirmeye almaktadır. Birçok kişi bulunduğu bölgede herhangi bir Aktifbank şubesi olmadığından dolayı, kredi ödemelerinde zorluk çekeceğini düşünse de, banka bunu da ortadan kaldırmıştır. Çünkü, kredi ödemelerinizi bulunduğunuz bölgede herhangi bir Aktifbank şubesi yoksa, PTT, Akbank ya da Vakıfbank ATM noktalarından sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Anında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin Aktifbank hizmetlerinden faydalanabilmeleri için tek yapmaları gereken, bankanın internet sitesine giriş yaparak kendilerinden istenen formu doldurmalarıdır. Aktifbank kredi başvurusu için bu link üzerinden bankanın internet sitesine giriş yapabilir ve sizden istenen formu doldurduktan sonra da başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İnternet sitesine giriş yaptığınızda, sizden öncelikle ne kadarlık bir krediye ihtiyaç duyduğunuz, bu krediyi de ne kadarlık vade süresinde ödemek istediğinizi seçmeniz istenecektir. Bu bilgileri tuşladıktan sonra, hemen alt kısımda bulunan Paranı Hemen Al butonuna tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan yeni sayfada, kredi değerlendirmesinin yapılabilmesi ve sonucun da sizlere bildirilebilmesi adına, TC kimlik numaranız, cep telefonu numaranız ve e-posta adresiniz istenecektir. Bu bilgileri doldurduktan sonra sayfanın altında bulunan Kredimi Hazırla butonuna tıklamalısınız. Bu etaptan sonra, eğer banka sicilinizde bir problem yoksa, kredinizin değerlendirmeye alındığı şeklinde bir bildiri karşınıza çıkacaktır. Ancak, banka sicili bozuk olan, kara listede olan ya da ödenmemiş bir borcu olan kişilere burada olumlu bir sonuç verilmeyecektir.

Oldukça kısa bir sürede yapılacak olan anında kredi başvurusu ve sonucunuz, hem internet sitesi üzerinden hem de kısa mesaj yolu ile sizlere bildirilecektir. Eğer başvurunuza olumlu sonuç verilmişse, sizlere onaylanan kredinizi anında kullanabilmeniz adına bir hesap açılacak ve kredi tutarınız da bu hesaba aktarılacaktır. İnternet şubesi üzerinden bu hesabınıza erişebilecek ve doğrudan farklı bir banka hesabına ücretsiz bir şekilde transferini yapabileceksiniz. Eğer bulunduğunuz şehirde Aktifbank şubesi varsa, buradan da tahsilatınızı yapabileceksiniz.

Banka şubesi ve de internet şubesi dışından kredisini tahsil etmek isteyen kişiler, Türkiye genelindeki tüm PTT şubelerinden herhangi bir ücret ödemeden kredilerini teslim alabilirler.

Aktifbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Anında kredi başvurusu yapmak isteyen ve Aktifbank’ı tercih edecek olan kişilerin, kredileri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeleri adına örnek hesaplamamız aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Türü: İhtiyaç Kredisi
 • Kredi Miktarı: 30 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %2,89
 • Kredi Tahsis Ücreti: 150 TL
 • Aylık Taksit Miktarı: 1.291,90 TL

Aktifbank’ın internet üzerinden en yüksek sunduğu kredi miktarı olan 30 bin TL için 48 ay vade süresi göz önünde bulundurulduğunda, hesaplama yukarıdaki gibidir. Aylık 1.291,90 TL ödeyerek sahip olacağınız bu kredi paketinde vade sonuna gelindiği zaman bankaya toplamda 62 bin 11 TL ödeme yapılmış olacaktır. Diğer bankalara göre faiz oranı konusunda biraz yüksek imkan sunuyor olsa da, özellikle düşük kredi notundan dolayı kredi kullanamayan kişiler, bu şekilde işlem sağlayabilmektedirler.

Aktifbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Acil nakit ihtiyacı ortaya çıkan emeklilerimizi de unutmayan Aktifbank, anında kredi başvurusu yapmak isteyen kişilere, PTT üzerinden hizmet sunmaktadır. Emeklilere özel olarak hazırlanan ve PTT aracılığı ile verilen bu kredilerden, yalnızda maaşını PTT üzerinden alan emekliler faydalanabilmektedir. Eğer sizler de emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız ya da maaşınızı PTT’ye taşımayı kabul ederseniz, PTT’ye giderek 60 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Emeklilere özel olarak sunulan bu ihtiyaç kredisine yönelik örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Türü: Aktifbank PTT İhtiyaç Kredisi
 • Kredi Miktarı: 15 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 48 Ay – 4 Yıl
 • Kredi Faiz Oranı: %2,39
 • Aylık Taksit Miktarı: 579,29 TL
 • Kredi Tahsis Ücreti: 75 TL

Ayda 579,29 TL ödeyerek sahip olacağınız ihtiyaç kredisinde, 48 ay boyunca düzenli ödeme yapıldığı taktirde, bankaya toplam 27 bin 806 TL ödeme yapılmış olacaktır. Kredi kullanan emekliler, borçlarını doğrudan PTT şubelerinden ödeyebilecekleri gibi herhangi bir zahmete girmeden aydan aya maaşlarından kesilmesi şeklinde de geri ödeyebilecektir.

anında kredi başvurusu
anında kredi başvurusu

Aktifbank Kredisi Geri Nasıl Ödenir?

Anında kredi başvurusu birçok kişi için Aktifbank’ı cazip hale getiriyor olsa da, Türkiye genelinde az sayıda şubenin olması, kişilerin borç ödeme konusunda endişe etmesine neden olmaktadır. Borcunu geciktirmekten korkan kişiler için banka tarafından farklı ödeme planları sunulmaktadır. Buna göre, Aktifbank’tan kullanacağınız krediyi aşağıdaki belirteceğimiz yöntemler ile kolayca ödeyebilirsiniz.

 1. Aktifbank Şubeleri
 2. Aktifbank İnternet Şubesi
 3. Aktifbank ATM Noktası
 4. Akbank ATM
 5. Vakıfbank ATM
 6. PTT ve PTT Matik

Görüldüğü gibi alacağınız krediyi geri ödeme konusunda birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Bundan dolayı kredi teslimi sonrasında kişilerin zorlanma gibi bir durumla karşılaşması söz konusu değildir.

Vakıfbank’tan Aktifbank Kredisi Ödeme

Aktifbank’tan kredi kullanan kişiler, Vakıfbank ATM noktalarına giderek anında ödemelerini gerçekleştirebilirler. Buna göre, ATM noktasında kişilerin yapması gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • ATM üzerinden kartsız işlemler menüsüne girilmelidir.
 • Açılacak olan ekranda Aktif Bank işlemleri seçilmelidir.
 • Sizlerden istenen banka kart numarasını veya hesap numarasını eksiksiz bir şekilde tuşlamalısınız.
 • Ekranda bulunan diğer bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız.
 • TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranızı eksiksiz bir şekilde tuşlayın.
 • Tüm bilgiler ekrana yansıtıldığında kontrol edin ve işlem ücretini de onaylayarak, istediğiniz taksit miktarını anında ödeyebilirsiniz.

Akbank’tan Aktifbank Kredisi Ödeme

Akbank ATM noktaları üzerinden kişilerin Aktifbank kredilerini ödeyebilmeleri için gerçekleştirmeleri gereken işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Kartsız işlemler menüsüne giriş yapın.
 • Aktifbank için oluşturulan menüye tıklayın.
 • Sizlerden istenen banka hesap numaranızı veya hesap numaranızı eksiksiz bir şekilde tuşlayın.
 • İstenen ek bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurun.
 • Şahsınıza ait 11 haneli TC kimlik numaranızı doldurun ve Devam butonuna tıklayın.
 • Tüm girilen bilgilerinizin doğru olduğunu kontrol ettikten sonra, taksit tutarınızı anında yatırabilirsiniz.

PTT’den Aktifbank Kredisi Ödeme

Türkiye genelinde en kolay bulabileceğiniz ödeme kanalı, PTT merkezleridir. Şubelerde sıra beklemeden sadece ATM üzerinden birkaç adım ile yapacağınız ödeme işlemlerinde, anında kredi başvurusu işlemlerinde olduğu gibi sadece birkaç dakikada ödemenizi tamamlayabilirsiniz. Bunun için PTT ATM noktasına geldiğinizde yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • PTT Matik noktasına geldiğinizde klavye bölümünde bulunan Giriş tuşuna basınız.
 • Karşınıza çıkacak menüde, Anlaşmalı Banka İşlemleri menüsünü seçin
 • Karşınıza çıkacak olan bankalar arasından Aktifbank’ı seçiniz.
 • Açılacak olan yeni ekrandan hesaba nakit para yatırma butonuna basınız.
 • İstenecek banka kart numarasını ya da hesap numarasını girerek devam butonuna tıklayın.
 • İstenen tüm bilgiler ve cep telefonu numaranızı tuşlayın.

PTT noktalarından yapılacak ödeme işlemlerini bu şekilde gerçekleştirebilir ve vakitten ciddi anlamda tasarruf elde edebilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Axess SMS Para Başvuru ve Özellikleri 2018! başlıklı makalemizde axess sms kredisi, Axess SMS para ve SMS para başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir