Ana sayfa / Banka / Albaraka Türk Kredileri Faiz Oranları 2019

Albaraka Türk Kredileri Faiz Oranları 2019

Dünyanın her bölgesinde bankalar ile tüketiciler arasındaki ilişkinin çoğunluğu kredilerde yaşanmaktadır. Kişilerin elini güçlendiren, bazen kısa vadede bazen ise uzun vadede onların elinin rahatlatan ve hayallerine kavuşmalarına olanak veren krediler için her banka ayrı bir kredilendirme politikası izlemektedir. Faiz oranlarında, maksimum vadelerde, kişilerden beklenen belgelerde ve kefil taleplerinde bankalar arasında farklılık görülmektedir. Tercihini Albaraka Türk’ten yana kullanacak olan müşteriler Albaraka Türk kredileri faiz oranları 2019 politikası aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Albaraka Türk Taşıt Kredisi Faiz Oranları

İnsanlara taşıt kredisini tanıtan Albaraka Türk taşıt finansmanı adı altında taşıt kredisi sağlamaktadır. İkinci el araçlarda taşıt kredisi alabilmek için alınması hedeflenen aracın 5 yaş ve altında olması gerekir. 120.000 TL altındaki araçların %70i finansman kapsamındadır. 120.000 TL üzerinde kalan kısım için ise banka tarafından %50 oranında finansman sağlanır. Bankanın taşıt kredileri için belirlediği kar payı oranı %3.00 olarak belirlenmiş ve bu aylık maliyet bakımından  %4.12’ye tekabül etmektedir.

Albaraka Türk Konut Kredisi Faiz Oranları

Albaraka Türk tarafından alınmak istenen eve anlaşmalı expertiz incelemesi sonunda biçilen değerin % 80’i oranında konut kredisi verilmektedir. Müşteri tarafından alınacak evin geri kalan tutarı için ekstra teminat gösterilmesi halinde evin tutarının %100’ü kadar kredi sağlanabilmektedir. Bazı diğer bankalar gibi Albaraka Türk de esnek ödeme koşulları belirlemiştir. Buna göre 2 ayda bir, 3 ayda bir, 4 ayda bir şeklinde ödeme vadeleri talep edilebilir. Albaraka Türk’ün konut kredilerinde uygulamış olduğu kar payı oranı % 1.90’dır. Genelde Albaraka Türk kredileri faiz oranları 2019 yılında değişiklik gösterdiği gibi, hayat sigortası ve masraflarda kişilere arasında farklılık gösterir.

Albaraka Türk İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Beyaz eşya, mobilya, televizyon ya da farklı ürün grupları için kullanılan tüketici finansmanı için Albaraka Türk tarafından verilen kar payı oranı %3 olarak kabul edilmektedir. Bu kar payı oranı 12 aylık kullanımlarda yıllık %3.69, 24 aylık kullanımlarda yıllık %3.65, 36 aylık kullanımlarda yıllık %3.64 oranında maliyete eşit olmaktadır. O halde Albaraka Türk kredileri faiz oranları 2019 şartları ve başvuruları için banka ile irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. Helal kredi veren bankalar arasında ayrıca Albaraka Türk Yatırım Bankası da bulunmaktadır. Bu nedenle bankadan hizmet alan tüketici sayısı her geçen gün artmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar ve 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir