Ana sayfa / Krediler / Axess SMS Para Başvuru ve Özellikleri 2018!

Axess SMS Para Başvuru ve Özellikleri 2018!

Axess SMS para hemen her Axess kullanıcısı tarafından bilinen bir uygulamadır. Acil nakit ihtiyaçlarınıza karşın kullanabileceğiniz bu kredi olanağı, Axess kredi kartlarının yanında gelen bir özelliktir. Bu özelliği şartları taşıyan hemen her Axess müşterisi kullanabilir. Aslına bakılırsa birçok güncel ihtiyaç kredisine göre daha uygun faiz oranlarını bünyesinde barındıran bu kredi, beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak bir yapıya sahiptir. Kredi kartları günümüzde hemen her ekonomik adımın habercisi konumuna geldiler. Kredi kartından kredi çekmek eylemiyle birebir uyuşan bu özellik, beklentileri tam anlamıyla karşılıyor. Akbank bünyesinde bulunan müşterilerin daha fazla ayrıcalıkla faydalanabileceği bu kredinin faiz oranı %1,84 olarak belirlenmiştir. Limit ve ödeme tarafından da ayrıcalıklar barındıran kredi türü, hemen her bütçeye hitap eden bir yapıya sahip. Kredi çekmek ile uğraşmak istemiyorsanız ve tek bir SMS ile para ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız; Akbank Axess kredi kartları için sunulan SMS para özelliği tam size göre diyebiliriz.

Axess SMS para özelliği anlık olarak gelişen maddi ihtiyaçlarınıza çözüm bulmanızı amaçlamaktadır. Bu kredi türü sayesinde, anlık olarak ihtiyacınız olan parayı kredi kartınıza direkt olarak alabilir sonrasında oradan çekerek hemen harcayabilirsiniz. 500 liralık temel kredi bedeline ek olarak çok daha esnek kredi olanakları da bulunmaktadır. Kredi kartı kullanmak günümüzde bireysel ekonomi için neredeyse vazgeçilmez bir şart haline geldi. Kredi kartı kullanmak ve kredi kartının artıları kişinin daha rahat ihtiyaçlarını gidermesine olanak sağlıyor. Bu nedenle hemen herkesin kredi kartı kullanmasını teşvik ediyoruz. Tabi ki de her şeyin doğrusunu bilmek önemli. Doğru kredi kartı kullanımı hakkındaki yazımıza bakara, kredi kartının doğru ve nitelikli kullanımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Axess SMS Para Başvuru Nasıl Yapılır 2018?

Axess SMS para temel ödeme planı bu şekildedir.

Bu Axess SMS para uygulamasının temel özellikleri yukarıda yer alan tabloda yer almaktadır. Bu krediye başvurmak istiyorsanız bazı özellikleri taşımanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu kredi olanağından faydalanamazsınız. Ana konuya tam olarak geçmeden evvel SMS para kredilerine kimlerin başvurabileceği konusuna göz atalım. Bu krediye başvurmak isteyenler, bu maddelere dikkat etmelidir:

 • Ticari kapsamda yer alan müşteriler kampanyadan yararlanamaz.
 • Yıl içerisinde 3 kez asgari ödeme yapıp, bir kez ekstre ödemesini “hiç yapmayanlar”, bu krediden faydalanamaz.
 • Axess Exi26 kredi kartı için nakit avans limiti açık ve yeterli olmalıdır.
 • Açık ve blokeli olmayan kartlar başvuru yapabilir.

Bu kredi kampanyasına başvuru yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Kişinin ekonomik geçmişi ve kredi kartı ekstre geçmişi bu kredilere onay alınabilmesi noktasında büyük etki sahibidir. Hemen herkesin bildiği üzere kredi kartları ve düzenli ödeme periyotları direkt olarak kredi notu üzerinde etki sahibidir. Bu etkinin banka tarafından olumlu yönde gözlenmesi gerekir. Aksi takdirde banka size uygun olan kredi tekliflerini sunup geri çekilecektir. Özellikle 10.000 TL ve üstü taleplerde bu unsurlar çok önem arz etmektedir. Axess SMS para başvuru işlemi aşamaları şu şekildedir:

 • 3 aylık taksitli SMS para talepleri için:
  • “PARA yaz boşluk bırak, kartın son 6 hanesini yaz ve talep ettiğin tutarı yaz mesajı 5990’a gönder.”
  • ÖRNEK SMS: PARA 111111 500
  • 3 aylık vade seçeneği sadece 500 liralık taleplerde tercih edilebilir.
  • Gelen bilgi ve taksitlendirme detaylarını içeren mesaja “PARA” yazarak cevap ver. Krediye onay vermiş olursun ve kredi tarafına aktarılır.
 • Ücretsiz 9 aylık taksitli SMS para talepleri için:
  • “PARA9 yaz boşluk bırak, kartın son 6 hanesini yaz ve talep ettiğin tutarı yaz mesajı 5990’a gönder.”
  • ÖRNEK MESAJ: PARA9 111111 10.000
  • 9 aylık vade 200-15.000 aralığında yer alan tutarlarda tercih edilebilir.
  • Gelen bilgi ve kredi detaylarını tam anlamıyla içeren bilgilendirme mesajına “PARA9” onay kodunu göndererek cevap verdiğiniz takdirde, kredi tarafınızca onaylanmış sayılacak ve hesabınıza yönlendirilecektir.

Başvuru yapmak istiyorsanız, banka tarafında kayırlı olan telefon numaranızı kullanmanız ve eksiksiz tuşlama yapmanız gerekir. Eğer başvuruda bir hata olursa tarafınıza başvurunun hatası hakkında detayları içeren bir SMS gönderilecektir. Bu mesaj içerisinde yer alan hataları düzelterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Ayrıca Axess SMS para başvurusu ücretli bir uygulama temeline sahiptir. Operatörler için 0,65 kuruşluk bir SMS başı ücret bulunmaktadır. Bu faturalı hat sahibi iseniz, faturanıza ek harcama olarak yansıtılacaktır. Eğer kontörlü hat sahibiyseniz, bu harcama mevcut bakiyeniz üzerinden düşürülecektir.

Axess SMS para üzerinden hesaplama yapmak ve krediye başvurmadan önce ne kadar ödeyeceğiniz görmek istiyorsanız buraya tıklayarak başvuru sistemininde yer aldığı SMS para ana sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca bu sayfada banka resmi kuralları da yer almaktadır. Bu kısımları da okumanızı tavsiye ederiz.

Axess SMS Para Özellikleri Nelerdir? Nereden Çekilir?

Axess SMS para hizmetleri konusunda vade ve faiz oranlarına dair bilgileri bir üst başlığımızda bulabilirsiniz. Bu başvurular yapıldıktan sonra, tarafınıza gönderilen bilgi içerikli onay mesajını onaylamanız ve cevaplamanız gerekir. Sonrasında ilgili başvuru tutarı hesabınıza yatırılmak üzere işleme alınacaktır. Axess SMS para başvuru sonrası için paranızı çekmek 24 saatli bir süreye yayılmaktadır. Paranız ilgili hesaba yatırıldığında tarafınıza bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Bu mesajı aldıktan hemen sonra herhangi bir Akbank şubesine giderek veya ATM’ye giderek başvurunuzun sonucunda tarafınıza tahsis edilen parayı çekebilirsiniz.

Bankalar her kredi kampanyasında belli başlı haklarını saklı tutarlar. Bu hakların birçoğu yine bu kredi olanağı bünyesinde de yer almaktadır. Eğer kredi başvurusu sürecinde başvurunuz içerisinde yer alan kredi tutarı fazlaysa, banka size teminat teklifi yapabilir. Bu durumda bu krediye başvurmak için kefil veya teminat malı vermeniz gerekmektedir. Bu aşamaya erişilmesi durumunda daha cazip fırsatlar içeren ihtiyaç kredilerine başvuru yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Kaliteli ve iyi bir kredi bularak bu acil krediden ziyade daha temiz bir başvuru yapabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Hesaplama Nasıl Yapılır 2018? başlıklı makalemizde 2018 konut kredisi hesaplama ve konut kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir