Ana sayfa / Genel / Az Bütçeyle Ne İş Yapabilirim? Düşük Sermayeli İşler

Az Bütçeyle Ne İş Yapabilirim? Düşük Sermayeli İşler

Genel olarak az sermayesi olan kişilerin aklında; az bütçeyle ne iş yapabilirim düşüncesi fazlasıyla yer kaplamaktadır. Aslında ilk düşündüğünüz anda uyun fiyatla yapabileceğiniz bir iş yok gibi görünse de piyasada uygun bir şekilde yapılan birçok iş var. Kendi işinizi kurmanız için her zaman milyon dolarlara sahip olmanız gerekmiyor. Basit bazı fikirleri geliştirerek, az maliyetle iş yapmanız mümkün. Hatta birikiminizin bir anda elinizden gitmesini istemiyorsanız; bu durumda küçük sermayeli işlerden bazılarına yatırım yapmanız sizin için çok daha faydalı olacaktır. Bazen evden para kazandıran işler konusunda girişimlerde bulunmanız önemlidir.

Az Bütçeli İşler

Sizler için az bütçeyle ne iş yapabilirim sorusuna cevap aradık ve yapabileceğiniz bazı işleri derledik. Bu işlerden size uygun olanlara yatırım yapmayı deneyebilirsiniz ancak öncesinde geniş çaplı bir araştırma yaparak sektörü tanımayı unutmamanız da oldukça önemli.

Korku Evi

Korku evi bir eğlence faaliyeti ve oldukça ilgi görüyor. Özgün ve doğru bir konsept bulmanız halinde 10 bin TL gibi bir rakama tam donanımlı bir ev oluşturmanız mümkün. Üstelik bir kere ekipman alacağınız için sonrasında bütün kazancınız kar olarak size kalacak.

Solucan Gübresi Üretimi

Solucan gübresi üretimi hem Türkiye genelinde hem de yurt dışında talep gören bir iş. Bir solucan 8 kuruş ile 25 kuruş arasında değişiyor. 2 Bin TL ile başlayabileceğiniz oldukça kolay bir iş. Bu işe başlayarak kısa sürede kilo ile dahi satış gerçekleştirmeniz mümkün çünkü artık devlet politikaları organik tarımı destekliyor. Yani büyük bir Pazar söz konusu.

Yumurta Üretimi

Türkiye için uzun süredir az bütçeyle ne iş yapabilirim sorusunun cevabı; kümes hayvanları denebilir. Devletin bu konuda büyük hibeler verdiği de biliniyor. Tavuk yetiştirebilir ya da tavuk yumurtası yetiştiriciliği yapabilirsiniz. Türkiye genelinde en fazla tüketilen temel gıda ürünlerinden birisinin yumurta olduğunu söylemek mümkün. Küçük bir çiftlik açarak ya da küçük bir oda büyüklüğünde kümes ile dahi bu işe başlamanız mümkün. Her zaman satış yapabileceğiniz ve satış kanallarını rahatlıkla bulabileceğiniz aynı zamanda da devlet tarafından desteklenen önemli sektörlerden birisi. Yine de detaylı araştırma yaptıktan sonra gerekli aksiyonları almaya başlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan En Çok Kazandıran Yatırım Araçları - Kazandıran Yatırımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir