Ana sayfa / Genel / Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019 ve Bedelli Kredisi Faiz Oranları

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar 2019 ve Bedelli Kredisi Faiz Oranları

Bedelli askerlik kredisi günümüz ekonomisinin temsilcisi olan bankalar tarafından verilmektedir. İlk olarak bu konuya netlik kazandıralım. Bilindiği üzere bedelli olarak yani para karşılığında yapılan askerlik için devlet hazinesine belli miktarların ödenmesi gerekmektedir. Bu miktarların tüm vatandaşlar tarafından tek çırpıda ödenmesi mümkün olmadığından dolayı, bankalar bedelli askerlik kredisi adı altında farklı alternatif krediler sunmaktadır. Bu sayede kredi notu uygun olan kişiler bedelli askerlik için kredi çekme fikrine yaklaşabiliyor. Bedelli askerlik aslına bakılırsa düşünülebilir bir fikir olarak karşımıza çıkmaktadır. Bedelli askerlik akademik kariyer ve iş olanaklarının ön planda olması durumunda uygun kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Bedelli askerlik kredisi çekmek için çok da farklı özelliklere sahip olmanız gerekmemektedir. Gerek memurlar gerekse de özel sektörde çalışan kişiler bedelli askerlik kredisi ile işlem yürütebilir. Bedelli askerlik kredileri için güncel devlet teşviki bulunmamaktadır. Bu konuda güncel bir indirimin veya ekstra olanağın gelmesi de beklenmemektedir. Kısacası bedelli askerlik için en pahalı dönemlerden birini yaşıyoruz diyebiliyoruz.

Bedelli askerlik kredisi için başvuruyu internet üzerinden yapmanız pek mümkün değilir. Bu süreçte bankalar direkt şubeden başvuru yapmanızı isteyecektir. Hemen her kredide olduğu gibi yine bedelli askerlik maksadıyla sunulan kredilerde de kişinin maddi olanakları ve güncel ekonomi bilgileri önemsenmektedir. Bankalar her ne için kredi verirlerse versinler, tamamen geri ödemeyi garantiye almak isterler. Kredi çekmeden evvel mevcut borçlarınızın azaldığına dikkat etmeniz sizlerin faydasına olacaktır. Bedelli askerlik kredisi sizlerin işsiz olarak nitelendirildiği bir zamanda kullanıma sunulduğu için süregelen bir geliri olmayanlar için bedelli askerlik kredisi çıkmayacaktır. Özellikle uzun süreli çalışan olanlar ve devlet memurları için bu süreç çok daha kolay ilerleyecektir. Kredi notunuzun çok yüksek olması da bazı bankalar tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle geçmişte kredi ve kredi kartı borçlarıyla sorun yaşayan kişiler “bedelli askerlik kredisi” kullanırken sorunlar yaşayabilir. Aksine güncel kredi notu yeterli olan ve kendi ekonomik varlığını sürdürebilen kişiler kolayca bu kredilerden faydalanabilir. Dilerseniz 2019 yılında bedelli askerlik için kredi verecek olan bankaları derleyelim.

2019 Yılında Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar Tam Listesi

2019 bedelli askerlik için bankalar daha şimdiden kolları sıvadı. Bedelli askerlik yapmak istiyorsanız bu süreçte kredi kullanmayı en son ihtimal olarak değerlendirin. Çünkü bankalar mecbur kalınan bir durum olarak algılamaları nedeniyle “Bedelli Askerlik Kredisi Faiz Oranları” üzerinde büyük yükselişler yapmaktadır. Bu nedenle bedelli askerlik kredisi çekmeden evvel rakip bankaların size sunduğu teklifleri de incelemeniz gerekmektedir. Bu sayede en uygun bedelli askerlik kredisini kolayca tespit edebilirsiniz. Bedelli askerlik kredisi için temel kredi fırsatlarını sunan bankaları sizler için derledik. İşte bedelli askerlik için kredi veren bankaların tam listesi:

 • Fibabanka
 • TEB
 • Deniz Bank
 • Akbank

Yukarıda yer alan bankalar üzerinden bedelli askerlik kredisi çekebilir, sonrasında askerlik hizmetini yapmak yerine ücret ödeyerek bu süreci atlatabilirsiniz. Askerlik maksadıyla çekilen kredilerde limit sizlerinde tahmin edeceği üzere devlet kurumları tarafından belirlenen, bedelli askerlik ücreti ile sınırlı kalmaktadır. Dilerseniz ilgili bankaların sundukları kredi fırsatlarının detaylarına bakalım.

Fibabanka Bedelli Askerlik Kredisi Özellikleri

Fibabanka tarafından sunulan bedelli askerlik kredisi için belli faiz ve oranları bulunmaktadır. Fibabanka askerlik kredileri için internet üzerinden başvuru yapma olanağınız da bulunmaktadır. Birkaç farklı kredi tutar seçeneği bulunmaktadır. Fibabanka bedelli askerlik kredisi için ya tüm bedeli karşılayan bir tahsilat yapabilirsiniz ya da bir kısmı için kredi kullanabilirsiniz. 36 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır. Genel hatlarıyla bu kredinin temel özelliklerini şuraya maddeler halinde bırakalım:

 • Kredi tutarları için iki türlü seçenek vardır. Bunun için Fibabanka bedelli askerlik için hazırlanan tabloya bakalım. Bu tabloda 5.000 ve  10.000 TL için farklı faiz uygulamaları yapılmaktadır. Aynı şekilde 10.000 ile 20.000 TL arasında kalan tutarlar içinde farklı faiz uygulamaları yapılmaktadır. Bedelli askerlik kredisi için yapacağınız başvuruda tutarı ne kadar az tutarsanız o kadar az faiz bedeli ödersiniz. Bu nedenle bedelli askerlik tutarının tamamını krediye bağlamak yerine küçük bir peşinatla bu işi yapmanız çok daha faydalı olacaktır.
Fibabanka Bedelli Askerlik kredisi faiz ve kredi tutar tablosu.

Fibabanka Bedelli Askerlik Kredisi Başvuru Evrakları 

 • TC kimlik belgeniz,
 • Bedelli askerlik başvurusu,
 • Son üç aylık fatura örneği adınıza olmalı,
 • Gelir kanıtlama belgesi (bordro, maaş yazısı)
 • Serbest meslek çalışanları için gerekli evraklar şunlardır:
  • Ticari Sicil Gazetesi,
  • Faaliyet evrakı,
  • Vergi levhası,
  • Vergi tahsilat evrakı,

Başvuru için en yakın Fibabanka şubesine gidiniz.

Denizbank Bedelli Askerlik Kredisi Özellikleri

Denizbank tarafından sunulan bedelli askerlik kredisi için birçok farklı başvuru kanalı bulunmaktadır. Bedelli askerlik yapmak isteyenlerin rahatlıkla başvuru yapabileceği bu kredi için dilerseniz özellikleri sıralayalım. Mantıklı bir araştırma yaptığınız bedelli askerlik kredisi için Denizbank fırsatlarının cazip olduğunu sizlerde görebilirsiniz. Denizbank askerlik kredisi özellikleri şu şekildedir:

 • 48 aylık vade seçeneği bulunur,
 • 20.000 TL kredi için 23.391 TL ödeme yapmanız gerekmektedir.
 • Kredi içi faiz oranı %2,08 olarak belirlenmiştir.
 • Kredi için banka sizden gerekirse kefil isteyebilir.

Bu krediye başvuru yapmak için ilk alternatif yönteminiz şüphesiz banka şubesine gitmektir. Sonrasında sadece bir SMS ile de bu krediye başvuru yapabilirsiniz. BEDELLİ yazın ve sonrasında TC kimlik numaranızı yazın. Bu mesajı 3280’gönderin ve kredi onay durumunuz mesaj olarak size geri iletilsin.

DENİZBANK BEDELLİ ASKERLİK KREDİSİ ÖRNEK SMS

BEDELLİ 11111111111

TEB Bedelli Askerlik Kredisi Özellikleri

Türkiye Ekonomi Bankası olarak bilinen TEB bankasının sunduğu bedelli askerlik kredisi üzerinden bedelliye gidecek olan kişiler fayda sağlayabilmektedir. Türkiye Ekonomi Bankası tarafından sunulan bu kredinin özellikleri de yine diğer bedelli kredileri ile benzerlik göstermektedir. TEB bankası tarafından lanse edilen bu krediden faydalanmak için ilgili şubelere gitmeniz yeterlidir. Bedelli askerlik kredisi özellikleri için bir alt paragrafa geçelim.

Bu kredi için uygulanan aylık faiz miktarı %2,09 olarak belirlenmiştir. Bu faize karşın sunulan vade sayısı da 48 aya kadar değişkenlik gösterir. Yine kredi bünyesinde yer alan tahsis ücreti de diğer rakip ihtiyaç kredileri gibi kredi tutarının binde 5’i olarak uygulanmaktadır.

Akbank Bedelli Askerlik Kredisi Özellikleri

Akbank da bedelli askerlik için kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu bankadan bedelli askerlik için kredi çekmek istiyorsanız en yakın şubeye gitmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde tarafınıza kredi başvurusu yapmak için farklı bir alternatif sunulmaz.

Akbank bedelli askerlik kredisi bünyesinde uygulanan aylık faiz oranı değişken değildir ve sabit olarak uygulanır. Bu kredide uygulanan faiz oranı %1,97 olarak belirlenmiştir. Aynı ihtiyaç ve tüketici kredilerinde olduğu gibi bu kredilerde de 48 aya kadar vade seçeneği yer almaktadır. Bu kredinin taksitlerini 3 ay sonra ödemeye başlamanıza olanak sağlayan özellikleri de yer almaktadır. Banka her türlü hakkını saklı tutar ve eğer gerek görülürse banka sizden kefil veya teminat isteyebilir. Bu sizin kredi notunuza ve maddi olanaklarınıza bağlı olarak değişen bir durumdur. Son olarak bu kredi bünyesinde tahsis ücreti yer almamaktadır.

Bedelli Askerlik Kredisi Askerin Ailesi Tarafından Kullanılabilir Mi?

Bedelli Askerlik kredisi diğer tüketici kredilerine göre çok daha farklı şartlar altında sunulmaktadır. Bu nedenle kişilerin bedelli askerlik kredisi çekmeden önce kendi şartlarını bankanın sunduğu koşullara olan uygunluğunu sorgulayın. Bedelli askerlik kredisini askerin kendisi de ailesi de çekebilmektedir. Bu durumda bankaların sizlerden isteyeceği tek şey askerliğin kanıtlanması yani belgelerin teslimidir. Bu gibi krediler için gerek aileler, gerekse de malum kişi başvuru yapabilir.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Asgari Hesaplama 2018! başlıklı makalemizde kredi kartı asgari, kredi kartı asgari hesapla ve kredi kartı asgari tutar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir