Ana sayfa / Genel / Bitcoin Almak İstiyorum – BTC Alma Yolları

Bitcoin Almak İstiyorum – BTC Alma Yolları

Bir yatırımcı olmak ve Bitcoin almak istiyorum diyenlerdenseniz bu durumda; nasıl bu parayı elde edeceğinizi bilmeniz gereklidir. Bitcoin; son dönemde oldukça trend haline geldi. Birçok ünlü yatırımcı ve CEO tarafından etkin bir şekilde alınan hatta uğruna büyük işlemci fabrikaları kurulan sanal para artık herkesin cebine yavaş yavaş girmeye başlıyor. Bitcoin her geçen gün biraz daha büyüdüğü için ve sıçrama yapması beklenen bir para olduğu için az da olsa kenarda altın gibi Bitcoin birikiminiz olması da iyi olacaktır. Şu anda 1 coin 350 TL civarında olduğu için 1 bitcoin almanız çok zengin değilseniz mümkün olmayacaktır. Fakat kendiniz için Coin birikimi de yapabilirsiniz.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Eğer Bitcoin almak istiyorum diyenlerdenseniz en fazla kullanılan platformlardan birisi olan bitlo.com gibi yerlerden yararlanabilirsiniz. Şu anda en fazla tercih edilen ve güvenilir olduğu iddia edilen yerlerden birisi. Şu anda 1 bitcoin almak oldukça düşük bir ihtimal olduğu için çok küçük parçalar halinde Bitcoin alma imkanı sağlayan site; üyelik ile çalışıyor ve üyelik sırasında birtakım bilgiler talep edilebiliyor. Bu adımı geçmeden işlem yapmanız mümkün değil.

Bitcoin Alma Yöntemleri

Siteye Bitcoin almak istiyorum diyerek girdiyseniz bu durumda öncelikle kayıt olmanız gerekli. Bunun için hesap bölümünü kullanabilirsiniz. Bu bölümde istenen bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız oldukça önemli. Site size sanal bir cüzdan tahsis ediyor ve siz buraya yükleme yaparak Bitcoin almaya hazırlanıyorsunuz. TL, Dolar ya da Euro gibi yatırımlar yapmanız mümkün. Hesap boş ise ilk olarak Para yatırma ve çekme kısmına gelmeniz gerekli. Burada sistem size yapmanız gerekenleri iletecek. İşlemi gerçekleştirdikten sonra da hesabınızda olan para kadar coin alabilirsiniz. Sistem oluşturduğu alt yapı sayesinde kişilerin coin alması için gerekli olan kirpto para takasına imkan sağlıyor. Asimetrik bir şifreleme yöntemi kullanan site sayesinde imzalı bir şekilde coinler sizin hesabınıza sanal bir şekilde transfer oluyor. En iyi yanı da bu transfer işlemi sırasında hiçbir ücretin alınmıyor olması. O halde farklı platformlardan artık coin satın almaya başlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Bitcoin Grafik Analizi Yapmak - BTC Grafik Yorumlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir