Ana sayfa / Genel / Bitcoin Grafik Analizi Yapmak – BTC Grafik Yorumlama

Bitcoin Grafik Analizi Yapmak – BTC Grafik Yorumlama

Bitcoin; yeni dünyanın en büyük yatırım araçlarından birisi. İlk dönemlerde insanların çekinerek baktığı sanal para birimi şu an da herkesin hayali durumuna gelmiş bir halde. Bütün ülkeler bu para sayesinde sanal para sistemine geçme kararı aldı ve hepsi kendi sistemlerini oluşturmaya başlamış durumda. Bitcoin; inanılmaz bir yatırımcı kitlesine sahip ve zaman zaman durulma yaşıyor. İşte bu dönemlerde Bitcoin grafik analizi yapmak oldukça önemli. Bitcoin grafik analizi yapabilmek için ise teknik analiz sisteminizin gelişmiş olması gerekiyor.

Bitcoin Grafik Analizi Nasıl Yapılır?

Bütün para piyasaları için geçerli iki teknik vardır. Bu tekniklerde; temel ve teknik olarak ikiye ayrılır. Temel analiz; sosyal durumu daha fazla kapsarken, teknik ise tamamen sayısal kısımla ilgilidir. Eğer Bitcoin grafik analizi yapmak istiyorsanız bu durumda sizin sayısal verileri okuma gücünüz olması gerekiyor anlamına gelir ve teknik analiz konusunda gelişmeniz şarttır.

Teknik Analiz Nedir?

Para piyasalarında kişilerin en fazla tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Geçmişte olan fiyat hareketleri bu analiz üzerinde oldukça etkilidir. Geçmiş dönemde olan hareketlere göre şu anda neler olacağı tahmin edilmeye çalışılır çünkü para piyasalarında bir olay bir kere yaşandıysa, mutlaka bir kere daha yaşanacaktır mantığı vardır. Sonuçları son derece rasyoneldir ve elinizde bir kere yaşanan bir veri olduğu için daha garanti bir yöntem olarak ele alınır. Grafiklerin, eski rakam yükselişlerinin en fazla kullanıldığı yöntem bu olduğu için grafik okumak adına bu yöntem de gelişmek gerekir.

Teknik Analiz Nasıl Yapılır?

Grafik okumak; teknik analiz konusunda en önemli adımdır. Teknik analiz yaparken; direnç, destek, diren ve kanal gibi olguları bilmeniz gerekmektedir. Teknik analiz; Bitcoin grafik analizi yapmak isteyenlerin uzmanlaşması gereken bir alandır. Bu alanda uzmanlaşırken; temel analizi ihmal etmemeniz de önemlidir. İki analiz yöntemi de uzmanlar tarafından kabul görmekte ancak hangisinin tam anlamıyla çalıştığı sorusu geldiği zaman, ikisi için de net bir yorum yapılamamaktadır. Bitcoin genel olarak grafik anlamda teknik analizden yararlanmakta olan bir yorum sistemine daha yatkındır.

- Bir önceki yazımız olan Az Bütçeyle Ne İş Yapabilirim? Düşük Sermayeli İşler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir