Ana sayfa / Genel / Bitcoin Yatırımı Yapmak Mantıklı mı? Bitcoin Yorumları

Bitcoin Yatırımı Yapmak Mantıklı mı? Bitcoin Yorumları

BTC yani Bitcoin, son zamanların en çok yatırım alan kripto parasıdır. Durum böyle olunca bitcoin yatırımı yapmak mantıklı mı? sorusu da gündeme gelmektedir. Aslında kripto paralarla ilgili çok sayıda uzmanın yaptığı yorumlar her zaman yatırımcılar üzerinde etkili olmuştur. Fakat tamamen kişisel olarak analiz yaparak BTC yatırımı yapmanız gerektiğini unutmayın.

Bitcoin Uzman Yorumları

Yatırımlarınızı kripto paralar üzerinden değerlendirmek istediğinizde şüphesiz Bitcoin akla gelmektedir. Bununla beraber BTC uzman yorumlarına da göz atmanızda yarar var. Örneğin, analist Ronnie Moas BTC’nin birkaç yıl içinde 100 bin dolara çıkabileceğini söylemektedir. Elbette bu rakam bitcoin yatırımı yapmak mantıklı mı? sorusunun net bir yanıtı olamamaktadır. 2018 Aralık ayını 4000 doların altında tamamlayan BTC ile ilgili Galaxy Digital’in kurucusu olan Novogratz ise BTC’nin 2019 yılında 20 bin dolara kadar çıkabileceğini belirtmiştir. Ek olarak Bitpay yönetim kadrosunda yer alan Sonny Singh ise BTC’nin yeniden 20 bin dolar seviyesine çıkacağını aktarmıştır.

BTC yorumlarından biri de bu sene içinde Bitcoin’in ‘0’ dolar seviyesine düşeceğinin paylaşılmasıdır. Uzmanlara göre böyle bir durumun kesinlikle söz konusu olmayacağı düşünülmektedir. Fakat yine de kripto paralardaki değer artışı ya da düşüşlerinin hangi dönemlerde olacağı bilinmediği için bu tahminlerin tamamının gözden geçirilmesi önemlidir.

Bitcoin 2019 Yılında Ne Olacak?

Geçtiğimiz 2018 yılı sonunda 4000 dolar altına kadar düşen BTC, şu sıralar 3800 dolar bazında yatırım almaktadır. 2017 yılına bakıldığında aniden 17 bin dolar seviyesine kadar çıkabilen BTC’nin yine aynı yükselişe sahip olup olamayacağı merak ediliyor. Bu nedenle bitcoin yatırımı yapmak mantıklı mı? araştırması yapanların öncelikle yabancı uzmanların analistlerine göz atmaları gerekir. Bununla beraber BTC ile ilgili hemen hemen her gün analiz ve tahminler paylaşılmaktadır.

Tüm bu verilerden yararlanarak ve kişisel analiz metotlarınızı da uygulayarak küçük miktarlarda da olsa BTC yatırımı yapabilirsiniz. Bu yatırımlarınız uzun vadeli olacağı için kripto paraları takip etmeyi sürdürmelisiniz. Zaten Bitcoin dışındaki diğer altcoinler çoğu zaman BTC’ye göre değer kazanır. Fakat Bitcoin’den bağımsız olarak işlem gören altcoinler de bulunmaktadır. Bu nedenle yatırımlarınızı yapmadan önce gerekli olan tüm verilere sahip olmanız önemlidir.

- Bir önceki yazımız olan Banka Hesabı Blokesi Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizde banka hesabı blokesi kaldırma yolları ve banka hesabı blokesi nasıl kaldırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir