Ana sayfa / Genel / Bitcoin Yükselecek mi? Bitcoin Neden Artıyor?

Bitcoin Yükselecek mi? Bitcoin Neden Artıyor?

Sanal para birimleri arasında, değeri en yüksek olan ve birçok özelliği ile yatırımcıların gözdesi olan Bitcoin, çoğu araştırmacı tarafından yatırımın en önemli adayları arasında gösterilmektedir. Bitcoin yükselecek mi? şeklindeki sorular, bu tür özellikler ve araştırmacıların açıklamaları sebebi ile daha çok gündeme gelmektedir. Ancak bunun için yatırım yapma hususunda kararsız kalan kullanıcılar, yatırımcıların açıklamaları ile tekrar hareket geçtiler. Özellikle 2 yıl önce gerçekleştirilen kripto çılgınlığını örnek gösteren uzmanlar, bu önerinin sebebini o duruma ağlıyor. 2 yıl önceki bu durumlar benzer özelliğe sahip olduğunu da belirterek, yatırım hususunda şuan için güvenli bir sanal para birimi olduğunu da söylüyorlar.

Bitcoin Neden Artışa Geçiyor?

Ayı piyasa olan ve piyasadaki düşüşleri gösteren kavram, Bitcoin’in 5-6 ay önceki azalışlarının en dikkat çeken kavramsal göstergesi olmuştur. Ayı piyasaya güvenerek, Bitcoin’lerini satan kişiler, şuan için oldukça hatalı davranmış olmaktadırlar. Çünkü Bitcoin artık güncel piyasalarda boğa konumuna geldi. Boğa konumu ise, yatırımcılar tarafından artışların kavramsal göstermesi olarak saptanıyor. Bitcoin yükselecek mi? gibi soruların, özellikle bu dönemde artış gösterdiği de belirtiliyor. Yatırımcılar bu piyasaları değerlendirip, gelişim evrelerini inceleyerek hareket ettikleri için, bu konularda belirtilen arz talep ilişkisine dikkat çekmektedir. Aynı zamanda, yatırım yapmak isteyen kişilerin çekimser kalmasında, Bitcoin para biriminin dengesiz görüntüsü oldukça büyük bir etken oluşturmaktadır.

Bitcoin’in Yükselişine Güvenilir mi?

Son yıllarda yapılan araştırmalar ve gerçekleştirilen değerlendirmeler, bu sorunun cevabını tam olarak vermiş değil. Çünkü uzmanların yaptıkları açıklamalar, Bitcoin’in değer kaybedip, ya da değer kazanacağını açıklayan duruşta değil. Bunun için araştırmacıların dikkatli davranılması yönde tembihleri var. Bitcoin yükselecek mi? ya da Bitcoin düşecek mi? Şeklinde ortaya atılan sorular uzmanların görüşlerine göre ne yazık ki şuan için cevapsız kalmaktadır. Dalgalanmaların gösterdiği bileşenler, değişkenler ve politikalar, bu süreçte Bitcoin alımını onaylasa da, uzmanların ve yatırımcıların yaptığı hatalar, güvensizlik problemi de oluşturmaktadır. Bunun için öncelikle olarak uzmanların en büyük uyarısı, çılgınlığa kapılmadan, araştırma yapıp, Bitcoin üzerine yatırımın daha sonra gerçekleşmesi şeklindedir. Yapacağınız pek çok araştırmada da bu bilgilere ulaşabileceğinizi unutmayın.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Yatırım Tavsiyeleri - Kazandıran Yatırım Fikirleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir