Ana sayfa / Kredi Kartı / Bonus Ekstre Erteleme Nasıl Yapılır 2018?

Bonus Ekstre Erteleme Nasıl Yapılır 2018?

Bonus ekstre erteleme konusunda tüm müşterilerini kapsayan ayrıcalıklı bir fırsat sunmaktadır. Her ay düzenli olarak harcama yapmanıza ve kredi kullanır gibi taksitli alışverişler yapabilmenize olanak sağlayan kredi kartlar, artık birer banka yetkilisi kadar akıllı çözümler üretebiliyor. Bonus ekstre atlatma olarak bilinen bu özellik, mevcut ekstrenizin bir ay ötelenmesi anlamına gelmektedir. Ekstrenizin asgari ödeme tutarını ödeyin ve kalan kısmı bir ay erteleyin. Toplu para geleceğini biliyorsanız ve bu durumda mevcut nakit kayıplarını önlemek istiyorsanız ekstre erteleme özelliğini kullanarak; kredi kartınızın o ay ki ekstresini bir ay öteye atlatabilirsiniz. Bu sayede cebinizdeki nakit kalacaktır ve ekstreniz bir ay sonrasında sizi karşılayacaktır. Hepimiz farklı geçim gayeleri içerisindeyiz, bu noktada hemen herkesin farklı işlerini görmesine bu kampanya yardımcı olabilir. Bonus ekstre erteleme ile, ekstrenizin ödeme tarihini öne atıyorsunuz. Bu aralar birçok Bonus özelliğini gündeme getirdik. Bu özelliklerin hemen hepsi birbirinden değerli.

Kredi kartlarının kullanımı ve kişi üzerinde oluşturduğu kullanım alışkanlıkları büyük değişimler geçirdi diyebiliriz. Kredi kartları bundan 10 sene önce temel ekonominin en büyük kara deliklerinden bir tanesiydi. Her ne kadar borç oranı artmış gibi görünse de, 2018 şartlarında kredi kartı borçlanma endeksi oldukça tutarlı bir ilerleyiş sürdürüyor. Ekonomi hacminde büyümeden, ilerlemeye varıncaya kadar hemen her türlü unsura katkıda bulunan kredi kartları, kişilerin ihtiyaçlarına giden yolda daha rahat hareket etmelerine olanak sağlamaktadır. Kredi kartı ekstre erteleme konusunda birçok kredi kartı markası gibi, Garanti Bonus Kart da yine hizmet sunmaktadır. Dilerseniz bu özelliğin ayrıntılarına geçelim.

Bonus Ekstre Erteleme Özellikleri

Ekstreniz, o ay biraz fazla geldiyse veya biraz daha sonra ödemek istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz. Kredi kartınızın asgari ödemesini yaptıktan sonra geriye kalan kısmın ödenmesine bir ay sonra bakabilirsiniz. Bu özelliğin kullanılması tamamen yasal çerçeveler dahilinde mümkün kılınmıştır. Bonus ekstremi ödeyemezsem ne olur sorusunu sormak yerine, ekstrenizi uygun şartlar altında bir ay ötelemeye karar verebilirsiniz. Bu sayede kredi notunuz üzerindeki düşüşleri de en az seviyeye çekebilirsiniz. Bu sayede ekonomik geçmişinize ihtiyaç duyduğunuz bir günde; ödenmemiş bir ekstreye göre, ötelenmiş bir ekstrenin faydalarını kolayca görebilirsiniz. Bu emin olun sizin için ileride büyük katkı sağlayacaktır. Dilerseniz bu kampanyanın detaylarına biraz daha yakından bakalım.

 • Ekstre erteleme, asgari tutarın ödenip kalan kısmın bir ay sonra ödenmesi demektir.
 • Başvuruya hazır hale gelmek ve başvuru zamanlamasını yapmak için şu aşamaları takip edin:
  • Fatura kesim tarihinden, ödeme tarihine kadar asgari tutarı ödeyin.
  • 1 gün kalıncaya kadar ödeyebilirsiniz.
  • Son ödeme tarihinden 1 gün kalıncaya kadar, eğer asgari tutarı ödediyseniz sonrasında başvurunuz kabul edilecektir.
 • Ekstre erteleme, asgari tutar ödendikten sonra ki 100-30.000 TL aralığındaki borçlanmalar içindir. Daha fazlası erteleme kampanyasına dahil edilemez.
 • TL haricinde kalan dolar ve euro bakiyeleri ertelenemez.
 • Aylık faiz uygulaması, ertelenen borç üzerinden %1,84 olarak uygulanır.
 • Eğer onayı verip erteleme kararı alırsanız, sonrasında da kredi kartınızın ekstre devir daim süresini değiştirirseniz banka faiz oranında değişiklik yapma hakkına sahip olacaktır.
 • Bu işlem ONAYLANDIKTAN SONRA GERİ İPTAL EDİLEMEZ. Böyle bir işlem mümkün değildir.
 • Eğer ekstre borcunun asgarisinden biraz daha fazla ödeme yapıldıysa, aynı prosedür o kalan kısım için işletilir. Değişen herhangi bir şey olmayacaktır.
 • Ek kart içinde başvuru yapılabilmektedir.
 • İlgili ayın ekstresi tarafınıza iletilecektir. Burada erteleme detaylarına dair hemen her unsur yer alacaktır.
 • Son ekstre ödeme tarihine kadar bu işlemi yapabilirsiniz.

Bonus Ekstre Erteleme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Elbette ki 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, telefondan ekstre erteletme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Sonrasında yine herhangi bir Garanti şubesine giderek de başvurunuzu tam olarak tamamlayabilirsiniz. Bu başvuruların tamamı geri dönüş gerektiren uygulamalardır. Bu nedenle başvuru sonrasında, telefonunuzu açık tutmanızı öneririz. Muhtemelen banka tarafından aranacaksınız.

SMS İle Ekstre Erteleme

ATLAT yaz boşluk bırak, kartınızın son 6 hanesini tuşlayın. Sonrasında bu başvuru mesajını 3340!a gönderin. Sonrasında tarafınıza SMS ile veya arama yoluyla geri dönüş yapılacaktır. SMS ile başvuruda baz operatörler ücret alabilmektedir. Bu ücret SMS başına 0,65 kuruş olarak belirlenmektedir.

Garanti Cep Ekstre Erteleme

Bonus ekstre erteleme işlemi için Garanti bankasının mobil platformunu kullanabilirsiniz. Bu başvuruyu mobil cihazınızda yer alan uygulama üzerinden yapmak istiyorsanız, aşağıdaki menü haritasını takip etmeniz yeterli olacaktır. Başvuru yapmak için:

Hesaplar ve Ürünler –> Kartlar –> Kredi Kartı Seçimi –> Borç Ödeme / Kart İşlemleri (Ekstre Atlat seçeneğini bulup onaylayın.)

Sonrasında başvurunuz onaylanmış sayılacaktır.

Garanti İnternet Ekstre Erteleme

Garanti internet şubesi üzerinden hemen her türlü bankacılık işleminizi yapabileceğiniz gibi yine bu işlemi de kolayca ve ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamak için aşağıdaki menü haritasını takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kartlar –> Kredi Kartlarım (Seçim) –> Borç Ödeme –> Ekstre Atlat Butonu

Sonrasında internet şube üzerinden yapacağınız bu başvuru için tarafınıza geri dönüşler yapılacaktır.

 

- Bir önceki yazımız olan Bonus Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır 2018? başlıklı makalemizde bonus peşini taksit yapma ve bonus sonradan taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir