Ana sayfa / Kredi Kartı / Bonus Ekstre Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bonus Ekstre Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bonus ekstre taksitlendirme de yine temel özellikler arasında yer almaktadır. Bonus, günümüzün en geniş fırsat odaklarını sunan kredi kartıdır diyebiliriz. Özellikle borçların kolaylıkla ödenebilmesi noktasında büyük olanaklar sunana Bonus kredi kartı, müşterinin rahat bir nefes alabilmesi için hemen her türlü etkeni göz önünde bulunduruyor. Ekstreniz fazlaysa, bu miktarı kredi kartınıza 3 taksit yaptırarak ödeyebilirsiniz. Özellikle memur kesim, bu harcamaların altından kalkamam diyerek ciddi faiz oranlarının darbesini yemektedir. Bu olayların tamamının önüne geçmeniz gerekmektedir. Bonus ekstre erteleme özelliğini temelde 3 ve 2 aylık vadelerle kullanabilirsiniz. Birçok farklı başvuru yöntemi olan bu ekstre parçalama olanağını, her türlü ayrıntısıyla anlatacağız. Bu konuda sadece içeriğimize göz atarak ekstre taksitlendirme hakkında bilgilerin tamamını edinebilirsiniz.

Kredi kartlarımız bizlerin neredeyse vazgeçilmezleri haline geldi. Hemen her alışveriş platformunda geçerliliği olan bu kartların, kullanım alanlarının çok geniş olmasına direkt olarak bağlantılı olarak, kartların kullanım miktarı da bir hayli fazla. Aslında fazla olması da çok kötü bir unsur değil. Ekonominin destek kolonlarından bir tanesi olan kredi kartları, ekonominin canlı ve dinamik tutulması noktasında büyük önem arz etmektedir. Bonus kredi kartı ekstre taksitlendirme gibi temel tüketiciyi hedef alan kampanyalarda kişilerin ekonomisini bireysel anlamda desteklemektedir. Bu gibi kampanyaları mantıklı olarak değerlendirmenizi öneriyoruz. Herhangi bir sorun çıkmayacağından emin olabilirsiniz. Dilerseniz Bonus kredi kartı ekstresi hakkında sunulan bu kampanyadan biraz daha detaylı olarak söz edelim.

Bonus Ekstre Taksitlendirme Özellikleri Nelerdir?

İlk olarak bu kredi kartı ekstresinin ertelenmesi ve taksitlendirilmesi için şartların bulunduğu bilgisini paylaşalım. Yani her giden kişinin ekstresi kolay ödenebilir hale sokulmuyor. İlk olarak hemen her Bonus kampanyasında olduğu gibi kartın asgari borç tutarının ödenmesi gerektiğini belirtelim. Bir kredi kartının, bankayı tatmin edecek seviyede borçlarının ödenmesine “asgari tutar” denilmektedir. Kalan bakiyeye banka tarafından sözleşme kapsamında yer alan faiz bedelleri genellikle aylık olarak yansıtılır ve faizli bedel diğer ayın ekstresine yansıtılır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Bonus ekstre taksitlendirme özelliğini kullanabilirsiniz. Bu sayede hem ödemekte zorlanmaz, hem de yüksek faizlerden bir nebze de olsa kaçabilirsiniz.

 • Bu ekstre taksitlendirme olayında 2 hakkınız bulunmaktadır. Bu iki türlü ödeme şekli şudur:
  • İsterseniz başvuru yaptıktan hemen sonraki ekstre döneminde başlamak üzere 2 ekstreye mevcut borcunuzu yayabilirsiniz.
  • İsterseniz başvurunuzun hemen ardından gelen ekstre döneminden başlayan ekstre döneminden itibaren, 3 eşit ekstre dönemine yayılan eşit taksitli bir ödeme yapabilirsiniz.
 • Kampanyaya katılabilen kredi kartları :Bonus Money Bonus, Bınus Filexi, Bonus Genç, Bonus American Express, Miles&Smiles ve American Express kredi kartı
 • Ekstrenin son ödeme tarihinden bir gün öncesine kadar başvuru yapılabilir. Ancak asgari tutarın mutlaka ödenmiş olması gerekmektedir.
 • Asgari tutar veya asgari tutarın üstünde bir ödeme yapıldıktan sonra, 150 TL ile 18.000 TL aralığındaki borçlar taksitlendirilir. Bu sınır bu şekilde belirlenmiştir.
 • TL para birimi haricinde kalan (dolar ve euro) para birimlerinin taksitlendirme kapsamında değerlendirilmesi mümkün değildir.
 • Taksitlendirme yapılan tutar üzerinden taksit sayısı fark etmeksizin, aylık bazda %1,84 oranında faiz uygulanır.
 • Eğer başvuruyu yapıp taksitlere başlarsanız, sonrasında kredi kartınızın ekstre tarihi üzerinde yapacağınız değişiklikler size yüksek faiz oranlarıyla yansıtılabilir.
 • İptal talebinizi ekstre çıkış tarihinden 24 saat önceye kadar bildirebilirsiniz. İşleminiz sonrasında iptal edilemez.
 • Bu işlem yılda maksimum 3 kez yapılabilir.
 • Bu fırsat bütününe başvuru yapacak olan kartın takipte olmaması gerekmektedir. Ayrıca geciken ödeme listesinde de adının olmaması gerekir.

Hangi Harcamalar Taksitlendirilebilir?

Yasalar ve BDDK kuralları tamamen bankacılık işlemlerini düzenlemektedir. Yukarıda yazılı olan kural ve şartların bütün çoğunluğu yasal sınırlara göre sunulmaktadır. Devlet, sosyal olmak yolunda ilerlerken vatandaşın harcaması gereken parayı da hesaplamalıdır. Bu noktada mevcut değişken sistem bünyesinde birçok düzeltme yapışmıştır. Bu sayede yüksek ödenebilirliği zor masraflar kaldırılmış ve ekonomiye göre uygun olanaklar tanınmıştır. Bonus ekstre taksitlendirme bünyesinde sunulan bu olanak, maalesef her harcama için geçerli değildir. Yasal sınırlar içerisinde taksitlendirme olanağı bulunan harcamalar için Bonus ekstre taksitlendirme olanağı kullanılabilir. Taksitlendirme durumuna göre malzemeler şunlardır:

 • Telefon faturaları ve iletişim, doğrudan ticaret, yurt dışı harcamaları, gıda ve yiyecek harcamaları, alkollü içecek ve besinler, akaryakıt türevler, kozmetik ürünler, ofis ürünleri ve son olarak hediye odaklı hediye çeki tarzı “maddi karşılık, refah ödemeli kartlar” taksitlendirme için uygun olmayan ürünlerdir.
 • Kuyumcu alışverişleri, elektronik alışverişler ve diğer teknolojik harcamalar kapsama dışında kalmaktadır.
 • Yasa gereğince; 9 ay süreden daha az bir süreyle taksitlendirilen ürünler; Ekstre ertelemeli taksitlendirme kapsamına giremez.
 • Ekstrede, 7 aydan daha fazla bir taksitlendirme yapılan bir harcama varsa; (eski veya yeni) bu da taksit olanağı dışında tutulur.

Bonus Ekstre Taksitlendirme Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ekstrenizin asgari tutarını ödemeniz ve mantıklı harcamalara sahip olmanız durumunda, ekstre tutarınızı gelecek ekstre dönemleriniz için paylaştırabilir yani taksitlendirebilirsiniz. Bu duruma başvuru yapmak için ekstre kesim tarihinizden bir gün öncesine kadar herhangi bir Garanti Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca yine 444 0 333 numarasından da başvuru yapabilirsiniz. Bonus ekstre taksitlendirme için bu iki kanal haricinde güncel bir başvuru kanalı bulunmamaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Bonus Sonradan Taksitlendirme Nasıl Yapılır 2018? başlıklı makalemizde bonus peşini taksit yapma ve bonus sonradan taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir