Ana sayfa / Kredi Kartı / Borç Transferi Yapan Bankalar 2019 Bilgileri

Borç Transferi Yapan Bankalar 2019 Bilgileri

Borç kapama kredisi yani borç transferi yapan bankalar 2019 yılında da aktif olarak işlem yapıyorlar. 2019 yılında da oldukça fazla banka borç kapama kredisi imkanı var. Özellikle yaşanan ekonomik dalgalanmalar sonucunda birçok kişi kredisini ödeyemedi ve bu durumdan mağdur oldu. Bu durum nedeniyle bankalar hızlı bir şekilde borç transferi ürünleri hazırladılar. Genel olarak borç transferi işlemleri ihtiyaç kredileri ve kredi kartları üzerinde yoğunlaşmış durumda. Ev kredileri ve taşıt kredileri için bu durumun söz konusu olmadığından, bu tarz kredilerin transfer edilmesi mümkün değil.

Borç Transferi Yapan Bankalar Hangileri?

Kişilerin borç transferi yapmak istediği bu dönemde borç transferi yapan bankalar 2019 yılında hangileri merak edeceksinizdir. Sizler için borç transferine imkan sağlayan bankaları bir araya getirdik.

  • Burgan Bank
  • Deniz Bank
  • QNB Finansbank
  • Halkbank gibi bankalardan borç transfer kredisi almanız mümkün.

Bankalar genel olarak bu krediyi ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirmekte ve 60 ay vade imkanı sunmaktadır. Bankaların faizleri çektiğiniz miktara ve vade süresine göre değişiklik göstermektedir. Bu işlemlerde sadece banka ürünlerini borç transferi kapsamında ele almanız mümkündür. Borç transferi direkt olarak bir bankadan diğer bankaya yapılmaktadır. Borcunuz kadar para almanıza imkan sağlayan bu para transferi işlemi sırasında; genelde bankalar, borcun direkt olarak başka bir bankaya transfer edilmesine imkan sağlamaktadırlar. Direkt olarak kişiye para ödemesi yapılmamaktadır.

Borç Transferinden Kimler Yararlanabilir?

Kişilere borç transferi yapan bankalar 2019 yılında da aktif olarak çalışıyor. Borç transferi yapacaksanız elinizdeki imkanları net bir şekilde biliyor olmanız da son derece önemli. Öncelikle borç transfer kredisinden yararlanmak için borcunuzun takipte ya da yasal işlem sürecinde yani icrada olmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra; kredi almak için gerekli olan şartları sağlıyor olmanız da önemli. Devlet memurları bu işlemleri çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Özel sektör çalışanı iseniz mutlaka 6 ay kadar bir yerde çalıştığınızı gösteren yani düzenli geliriniz olduğunu gösteren bir belgeniz olması gereklidir. Borç transferi yaparken bankanızdan sadece banka kredileriniz için ya da kredi kartı borçlarınız için talepte bulunmalısınız.

- Bir önceki yazımız olan Hızlı Kredi Kartı Almak İstiyorum - Güncel Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir