Ana sayfa / Krediler / Borcumu Ödeyemiyorum Kredi Alır mıyım?

Borcumu Ödeyemiyorum Kredi Alır mıyım?

Kişiler zaman zaman çektikleri kredileri ödeyemeyecek duruma gelebilirler. Bu gibi zamanlarda borcumu ödeyemiyorum kredi alır mıyım sorusu fazlasıyla gündeme gelir. Özellikle bankada bir borcunuz varsa ve ödemek ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız bu durumda çok daha fazla kredi üzerine araştırmalarda bulunursunuz. Bankalar genel olarak ödemeleri düzenli olmayan kişilere kredi vermemektedir fakat zaman zaman borcun kapanması adına borç kapama kredisi imkanları sunarlar. Bu dönemleri yakalamanız gereklidir. Borç kapama kredisi her bankanın sürekli verdiği bir hizmet olarak ele alınmamalıdır. Genelde; kredinizi ödememeniz halinde bankalar kredi notunuzu düşürür ve kredi almanız imkansız bir hale gelir. Borç ödemesinde zorlandığınız dönemlerde kredi borcunuzu yapılandırmanız adına sunulan imkanlar her zaman karşınıza çıkmaz.

Kredi Borcun Varken Kredi Almak

Kredi borcunuz var düzenli ödeyemediğiniz için borcumu ödeyemiyorum kredi alır mıyım sorusunu kendinize soruyorsunuz. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey; bankanız ya da diğer bankalar kredi yapılandırmaya imkan sağlayacak bir ürün sunuyor mu diye araştırmada bulunmak. Bu araştırmayı yapmanız durumunda bankanız kredinizi yeniden yapılandırabilir ya da başka bir banka borç kapama kredisi kapsamında size kredi verebilir. Genel olarak bu kredilerin faizleri daha yüksektir. Daha yüksek bir kredi aldığınız için de ödemeleriniz artacaktır ancak ödemelerinizi düzenli bir hale getirmeniz de sonrasında bankadan kredi almanıza yardımcı olacaktır. Kara listeye girmeniz durumunda 5 yıl boyunca bankalardan kredi alma imkanınız olmayacaktır.

Borç Kapama Kredisi Şartları Nelerdir?

Borç kapama kredisi borcumu ödeyemiyorum kredi alır mıyım sorusu soran kişiler için oldukça büyük bir alternatiftir. Bankalar borç kapama kredisi verirken; borcunuzun ya kredi kartı üzerine olmasına ya da bir kredi üzerine olmasına önem verirler. Bu iki tip borç dışındaki borçlar için kredi kapama borcu çekmeniz mümkün değildir. Bankalar; borç kapama kredisini direkt olarak bankaya EFT işlemi ile gönderir ve yapılan EFT işleminin parasını genel olarak yansıtmazlar. Borç kredisi çekmek için borcun avukata yansımamış olması ve sizin krediyi almak için düzenli bir geliriniz olması ilk kriterdir. Duruma göre kredi taksitleriniz yeniden yapılandırılacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Banka Kredisi Başkasına Devredilir mi? Kredi Devir İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir