Ana sayfa / Banka / TEB / CEPTETEB Kredi Faiz Oranları 2019 – TEB Faiz Oranları

CEPTETEB Kredi Faiz Oranları 2019 – TEB Faiz Oranları

Türkiye Ekonomi Bankasının kapsamlı bir uygulaması olan CEPTETEB, düşük faiz oranlı kredileriyle dikkat çekmektedir. Ayrıca CEPTETEB kredi faiz oranları 2019 yılında düşüş yaşadığı için acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenlerin en önemli alternatifi olmayı sürdürmektedir. CEPTETEB ihtiyaç kredisi hesaplama yapmak için talep ettiğiniz tutar ve vade anlamında hesaplama yapılmaktadır. Bu hesaplamalarda dosya masrafı, komisyon, toplam faiz, aylık taksit tutarı ve toplam faiz hesaplaması yapılmaktadır. En az 1000 TL, en çok 40 bin TL’ye kadar başvuru yapabileceğiniz CEPTETEB ihtiyaç kredisinde herhangi bir kefil ya da ipotek şartı bulunmamaktadır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

60 ay vadeye kadar düşük faizli kredi alabileceğiniz CEPTETEB uygulamasında 24 ay vade ve üzerindeki taleplerde oranlar değişmektedir. Ancak CEPTETEB kredi faiz oranları 2019 yılı için 3-24 ay arasında yüzde 1,69’luk faiz oranı uygulanmaktadır. Kredi tahsis ücreti olmayan bu kredide 3 ay vadeli taleplerde 70 TL sigorta masrafı bulunmaktadır. 9 ay vadeli kredilerde 207 TL ve 12 aylık kredilerde de 220 TL sigorta masrafı karşınıza çıkmaktadır.

24 ile 60 ay vadeli CEPTETEB ihtiyaç kredisinde aylık akdi faiz oranı yüzde 1,83’tür. Sigorta masrafları ise aşağıdaki gibidir;

  • 24 ay vadeli kredilerde – 237 TL
  • 36 ay vadeli kredilerde – 331 TL
  • 48 ay vadeli kredilerde – 432 TL
  • 60 ay vadeli kredilerde – 541 TL

CEPTETEB Vadeli Hesap Faiz Oranları

Faiz hesaplarıyla ilgili araştırma yapan tüketiciler yüksek faiz oranlarıyla karşılaşmaktadır. Bu kapsamda 50 bin TL’lik yatırımın 32 günlük getirisinde yüze 20,50 faiz uygulanır. 46 ile 181 günlük faiz getirisi ise yüzde 19,50 üzerinden hesaplanmaktadır.

50 bin TL ile 100 bin TL arasındaki vadeli hesap faiz oranları ise yüzde 20 ile yüzde 21 arasında değişir. En yüksek vadeli hesap faizi ise yüzde 21,50 olarak 100 bin TL ve daha üzerindeki yatırımlar için uygulanmaktadır.

O halde CEPTETEB kredi faiz oranları 2019 yılı için düşüş sağlamakla beraber vadeli hesap faiz oranlarında artış yaşanmıştır. En yakın TEB şubesine gidebilir ya da TEB müşterisi iseniz CEPTETEB uygulamasını indirerek kredi talebinde bulunabilirsiniz. Diğer bankalarla sürekli rekabet halinde olan Türkiye Ekonomi Bankası, son zamanlarda faiz oranlarını düşürdüğü için çok sayıda tüketicinin ihtiyaç kredisi başvurusu yapmasını sağlamıştır. Bu nedenle düşük faizli kredi almak için TEB ya da diğer alternatifleri de sitemiz üzerinden araştırabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan TEB Borcumu Nasıl Sorgularım? TEB SMS ile Borç Sorgulama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir