Ana sayfa / Banka / Denizbank / Denizbank Öğrenci Kredisi Özellikleri Nelerdir, Şartları Nelerdir?

Denizbank Öğrenci Kredisi Özellikleri Nelerdir, Şartları Nelerdir?

Denizbank öğrenci kredisi ile öğrencilerin eğitim masraflarına yönelik olan harcamaları en kısa sürede görebilirsiniz. Eğitim kredisi olarak lanse edilen bu kredi aslına bakılırsa öğrenciyi ve ailesini alakadar etmektedir. Kredilerin isimleri ve kullanım yöntemleri her ne kadar farklı olsa da, krediler içerisinde yürütülen düzen hep aynıdır. Denizbank öğrenci kredisi için başvuru yapmanız durumunda elbette ki öğrenci olduğunuzu kanıtlar nitelikte belgeler oluşturmanız gerekecektir. Ancak açık konuşmak gerekirse bu kredilerin de normal tüketici kredilerinden herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Aksine ihtiyaç kredisi adı altında oluşturulan harcama olanaklarının bu kredilere göre bazı noktalarda daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Denizbank öğrenci kredisi eğitim harcamaları maksadıyla verilmektedir. Bu krediyi çekmeden önce mevut tüketici kredilerini araştırmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede daha verimli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Kredilerin temel özellikleri vade ve faiz seçeneklerine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı bankalar vade ve tutara bağlı değişken uygulamalar yapmazken, Denizbank tarafından sunulan eğitim kredisi bünyesinde vade sayısına bağlı olarak faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulamaya göre vade sayısı arttıkça sizlerinde tahmin edeceği üzere faiz oranı artmaktadır. Bu da sizlerin gerek ana para ödemesinde gerekse de taksit ödemesinde daha fazla para ödemesine sebep olacaktır. Bunun önüne geçmek ve daha az faiz ödemek için uzun vadeli kredi taleplerinizi diğer kredi kampanyalarına aktararak daha çıkarlı olabilirsiniz. Denizbank tarafından sunulan eğitim kredisinin diğer detaylarına göz atalım!

İlginizi Çekebilir!  Garanti Bankası Kredi Kampanyaları 2018

Denizbank Öğrenci Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Denizbank öğrenci kredisi için şartlar oldukça açıktır. Bu süreçte kişinin yani başvuru yapan kredi sahibinin öğrenci konumunda olması gerekmektedir. Buna ek olarak bazı durumlarda kredi sahibi ebeveyn olarak da tayin edilebilmektedir. Burada değişkenlik için tek unsur yaş ve harcama yönüdür. Bunu kendi özel durumunuza göre ilgili Denizbank şubesi üzerinden bilgi alarak kesinleştirebilirsiniz. Denizbank öğrenci kredisi için oldukça esnek bir vade aralığı sunulmaktadır. Bu vade aralığı içerisinde sizler de taleplerinizi karşılayan unsurlar elde edebilirsiniz. Maddeler halinde Denizbank öğrenci kredisi özelliklerini derledik. Bu özelliklere bağlı olarak sizler de öğrenci kredisi kullanabilirsiniz. İşte detaylar:

 • Vadeye ve kısmen tutara bağlı değişken faiz oranları,
 • Kredi maksimum tutarı 60.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • 60 aya kadar vade olanağı,
 • Faiz oranı genel olarak %1,79 ile %1,99 aralığında değişmektedir.
 • Hayat sigortası kredi bünyesinde zorunlu kılınmaktadır.
 • Bu kredi için sigorta tutarı 100-300 lira aralığında değişkenlik göstermektedir.

Eğitim kredisi için vadeye bağlı değişken faiz uygulaması yapıldığını sizlere yazımızın başında belirtmiştik. Bu uygulama kapsamında kredi ana parasına yansıtılan tutar değişkenlik göstermektedir. Vade sayılarına bağlı olarak ham faiz uygulama tablosu şu şekildedir:

Denizbank öğrenci kredisi hakkında faiz oranları. Denizbank öğrenci kredisi faiz oranları tablosu.

Denizbank Öğrenci Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir!  En Çabuk Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

Denizbank öğrenci kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız bu durumda muhakkak şubelere gitmeniz gerekmektedir. Denizbank şubeleri üzerinden tamamken ücretsiz bir şekilde öğrenci kredisi için başvuru yapabilir, sonrasında tarafınıza yöneltilen sözleşme ve kabul evraklarını inceleyerek anında başvurunuzu onay aşamasına getirebilirsiniz. Denizbank öğrenci kredisi için yapacağınız hemen her harcama için sözleşme düzenlenerek tarafınıza beyan edilecektir. Denizbank öğrenci kredisi için yapılacak olan düzenlemelere dair belgelerde yer alan sayı ve oranlara dikkat ediniz. Bu konuda belgeleri okumak için zaman tanımak zorunda olan banka yetkilisinden bir gün süreyle izin alarak sözleşme evraklarını tam olarak okuyabilirsiniz. Bu sayede ne şartlar altında kredi aldığınızı çok daha net bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Denizbank şubeleri üzerinden öğrenci kredisi yapmak istiyorsanız, yanınızda şubeye götürmeniz gereken evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı,
 • Gelir belgesi
  • Memur ve sabit çalışanlar için maaş bordrosu, serbest meslek erbapları için 3 yıl süreyle hazırlanan matrahlı vergi levhası
 • İkamet ettiğiniz adrese dair adres belgesi ve son dönem ayına ait herhangi bir fatura örneği
 • Öğrenci olmanıza kanıt göstermek maksadıyla hazırlanan “Öğrenci Kabul Belgesi”

Genel olarak güncel eğitim ve tüketici kredilerine bakıldığında Denizbank öğrenci kredisi olarak bilinen bu kredinin belli noktalarda avantajlı olabileceği görülmektedir. Vade sayısına bağlı olarak yansıtılan Denizbank öğrenci kredisi faiz oranını gözden geçirin ve diğer krediler ile aynı şartlar altında karşılaştırma yapın. Bu karşılaştırma sonucunda ilgili kredi talebinize karşın bu kampanyanın nasıl bir seçenek olduğunu görebilirsiniz. Krediye dair tüm ayrıntıları sizlerle paylaştık. Son olarak Denizbank öğrenci kredisi adına hazırlanan örnek ödeme tablosunu da sizlere sunalım. Burada örnek bir kredi bulunmaktadır. Uygulanan kredi faizi ve vade sayılarına göre kendi taleplerinizi değerlendirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir