Ana sayfa / Banka / Denizbank / Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Denizbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Taşıt kredisi almak isteyenler için çok sayıda alternatif banka bulunmaktadır. Bu bankalardan biri de Denizbank’tır. Bu yazımızda sizlere Denizbank taşıt kredisi faiz oranları konusunda önemli bilgiler aktarıyor olacağız. 0 km veya 2.el taşıt kredilerinde uygun faiz oranlarıyla dikkat çeken bankanın birbirinden farklı kredi hizmetleri de bulunmaktadır. O halde bankanın taşıt kredileriyle ilgili tüm bilgileri yazımızın devamından takip etmeye başlayabilirsiniz.

Denizbank’ta Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

İlk olarak 3 aya kadar taksit erteleme imkanı sunan Denizbank, uygun vade ve oranlarla taşıt kredisi vermektedir. Tüketicilerin başvurularına 1 iş günü içinde yanıt veren bankanın sabit faizli kredilerinin yanı sıra esnek taksitli ödeme planı oluşturduğunu da söyleyebiliriz. Geri ödeme günleri ise kredi kullanımlarından sonraki 45 güne kadar belirleyebilirsiniz.

O halde Denizbank taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili olarak aylık faiz oranının %2,29 olarak belirlendiğini söyleyebiliriz. 25 bin TL’lik bir araç kredisinin 48 ay vadede toplam ücreti 131 TL olmakla beraber %0,5 kredi tahsis ücreti de alınmaktadır. Bununla beraber aylık toplam maliyet oranı ise %3,2414 olmaktadır. Denizbank, sıfır km binek araçlar için nihai fatura bedelinin 100 bin TL’ye kadar kısmında %70, 100 bin TL’yi aşan kısmında ise %50 oranında kredi verebilmektedir.

Denizbank Taşıt Kredisi için Gerekli Belgeler

Denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları ile taşıt kredisi oranları genelde farklıdır. Bazı bankalar birbirine yakın faiz oranlarıyla hizmet verdiği için bu konuda tüketicilerin tüm bilgilere sahip olması gerekiyor. Ayrıca gerekli olan belgeler ise nüfus cüzdanı, bireysel kredi başvuru formu ve gelir belgesi olarak sıralanmaktadır. Ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, serbest çalışanlar için son 3 senelik vergi levhası da ihtiyaç duyulan belgeler arasındadır.

Genel olarak Denizbank taşıt kredisi faiz oranları ve gerekli belgeler bu şekildedir. Eğer taşıt almayı düşünüyor ve kredi çekerek bu imkâna sahip olmak istiyorsanız Denizbank gibi diğer bankalarla ilgili de araştırma yapmanızı öneriyoruz. Çünkü her banka belirli dönemlerde faiz indirimine gidebilmektedir. Taşıt kredilerinde böyle bir durum yılda birkaç kez yaşandığı için bankalar arasında karşılaştırma yapmanız son derece doğru olacaktır. Zaten her tüketici bütçesine ve ödeme güçlüğüne göre taşıt kredisi çekmelidir.

- Bir önceki yazımız olan Denizbank 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları başlıklı makalemizde Denizbank 2019 İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ve denizbank ihtiyaç kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir