Ana sayfa / Devlet Destekleri / Devlet Desteğiyle İş Kurmak – 2019 Devlet Destekleri

Devlet Desteğiyle İş Kurmak – 2019 Devlet Destekleri

Türkiye’de pek çok alanda faaliyet yürütmek mümkündür ve bu alanlar her şekilde farklılaşabilir. Çünkü turizm hususunda, imalat hususunda ve diğer tüm sektörlerin hususunda bilgi almak, bu bilgiler ışığında da girişimcilik yapmak ülkenin gelişimi açısından çok önemlidir. Özellikle KOSGEB’in kendi bünyesinde barındırdığı iş fikirlerini dinlemek, ona yönelik hareket etmek, KOSGEB tarafından yürütülen faaliyetlerden son raddesine kadar yararlanmayı kolaylaştırır. O halde devlet desteğiyle iş kurmak isterseniz, bahsedilen bu hususları göz önünde bulundurarak, devlet desteklerinden yararlanmak sizleri bir adım öne geçirecektir. Çünkü kurduğunuz iş ve oluşturduğunuz iş fikrini hayata geçirmek için KOSGEB’in sağladığı hibe ve kredi imkânlarının herhangi bir sınırı yoktur.

Hangi İşler Destekleniyor?

Özellikle imalat alanı başta olmak üzere, tekstil ticaret ve temizlik alanlarında yapılan iş fikirlerini devlet oldukça güzel imkânlar ile desteklemektedir. Bu imkânlar göz önüne alındığında, aynı zamanda kullanıcılarına iş fikirleri de sunuyor. Devlet desteğiyle iş kurmak ve kendini geliştirmek isteyen kişilerin yardım eli olmaya devam eden KOSGEB, her türlü destekte iş fikrinin önemine dikkat çekmektedir. Bu iş fikirlerinden sizlere bahsedelim.

  • Ütü hizmetleri
  • Yiyecek-içecek faaliyetlerini yürüten işletmeler,
  • Çiçekçi,
  • Otomobil servisi,
  • El işinden yapılmış herhangi bir iş,
  • Doğal ürünlerin üretildiği işler,
  • Ambalajlama işleri,
  • Elektronik kantin işleri ve daha birçok iş, KOSGEB tarafından kullanıcılarının uygulaması için ortaya konulan işlerdir. Bu işlerin temel özellikleri arasında, sektör payının yüksek olması ve bu payın daha fazla artırılmak istenmesidir.

Ne Tür Destekler Veriliyor?

Özellikle bankaların son zamanlarda verdiği destekler ve yüksek faizli krediler sonrasında, devlet pek çok imkânı iş fikri ile gelen kimselere sunuyor. Bu imkânlar arasında bazıları hibeler, yani geri ödemesiz krediler iken, bazıları ise faizsiz kredilerdir. Tüm bunları çok daha başarılı bir şekilde uygulayan devlet, devlet desteğiyle iş kurmak isteyenlerin iş fikirlerini her konuda daha fazla destekliyor. Bazı durumlarda tedarik edilmesi zor olan ekipmanlar ve bu ekipmanların kullanımına yönelik eğitimleri de veren devlet, bu şekilde vatandaşlarına her imkânı sunmaktadır. Devletin desteklerinden ve teşviklerinden yararlanmak isterseniz, KOSGEB bu hususta gerekli olan bilgileri veriyor.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Tarım Sulama Destekleri - Tarımsal Sulama Desteği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir