Ana sayfa / Devlet Destekleri / Devlet Destekli Faizsiz Krediler 2019

Devlet Destekli Faizsiz Krediler 2019

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, devlet destekli faizsiz krediler 2019 yılı avantajından yararlanabilir. Birçok alanda devlet destekli faizsiz kredi kullanılabilir. Bankalar, iş yeri kredisi, devletten faizsiz ev kredisi, otomobil kredisi, hibe hayvancılık kredisi ve tarım kredisi vermektedir. İş yerinin büyütülmesi ve yeni ekipmanların alınması için de devlet destekli faizsiz kredilerden yararlanılabilmektedir. Bu krediye başvururken vergi levhası, nüfus cüzdanı, ikametgah senedi gibi bazı belgeler istenir. Devlet destekli faizsiz kredi için KOSGEB’e başvurulmalıdır ancak kredi kurumdan değil bankalardan alınmaktadır. KOSGEB’in onay vermesi durumunda bu krediyi verecek olan bankaya başvuru yapılmalıdır. Devlet destekli faizsiz krediler, Halkbank aracılığı ile verilmektedir. Krediden yararlanmak için en yakın banka şubesine başvurmak yeterlidir.

Devlet Destekli Faizsiz Krediler Nasıl Alınır?

Devlet destekli faizsiz krediler nasıl alınır sorusuna cevap olarak, öncelikle KOSGEB’e başvurma zorunluluğunun bulunduğu belirtilmektedir. Başvuruda kredi kullanım şartları öğrenilmelidir. Şartlarla ilgili anlaşıldıktan sonra kurumdan gerekli belgelerin ne olduğu ile ilgili bilgi alınmalı ve başvuru şahsen yapılmalıdır. Devlet kurumlarına yapılacak başvurularda aracı kullanılmamalıdır. Kurum, devlet destekli faizsiz krediler 2019 yılı süreci ve başvurunun durumu ile ilgili faizsiz krediden yararlanmak isteyen kişiye bilgi vermektedir. Devlet destekli faizsiz kredi, mikro ölçekli esnafa verilmektedir. Kredi, 100 bin liraya kadar sıfır faiz avantajı ile kullanılabilmektedir. KOSGEB’in sunduğu bu avantajdan yararlanmak için Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmak ve Girişimcilik Sertifikası almak şarttır.

Bankaların Devlet Destekli Faizsiz Kredileri

Halkbank, özellikle kaybolmaya yüz tutmuş olan meslekleri yapan zanaatkârlara, ustalık belgesi bulunan ve kendi iş yerini açmış olan zanaatkârlara, ayrıca genç girişimcilere yüzde 100 faiz indirimli kredi vermektedir. Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi’ne sahip olan zanaatkârlar, son 3 yıl içerisinde ustalık belgesi alan, bir yıldır çalışan iş yeri sahibi zanaatkarlar ile KOSGEB’in düzenlediği Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılarak Girişimci Sertifikası alanlar ve 31 yaşından küçük girişimciler devlet destekli faizsiz krediye başvurabilir. Krediler, 3 ayrı paket halinde sunulmaktadır ve icra edilen mesleğe göre farklı şartlar aranmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin, Halkbank şubelerine giderek “KOBİ Birimi” ile görüşme yapmaları istenmektedir. Devlet destekli faizsiz kredilerin faiz oranları sorusuna verilen cevap ise herhangi bir faizin olmadığıdır. Yeterli şartlara sahip olanlar, devlet destekli faizsiz krediler 2019 yılı için kullanılabilmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Ölen Babaanne Maaşı Kime Verilir? başlıklı makalemizde babaanne maaşı ölen, ölen babaanne maaşı ve ölen babaanne maaşı kime kalır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir