Ana sayfa / Devlet Destekleri / Devlet Destekli Tüm Krediler – Devlet Destekli Hizmetler

Devlet Destekli Tüm Krediler – Devlet Destekli Hizmetler

Devlet; toplumun gelişmesi için ve yaşamını sürdürebilmesi için devamlılığı sağlamak zorundadır. Piyasanın gelişmesi için katkılarda bulunmak da devletin en önemli özelliklerinden birisidir. Şu anda devlet destekli tüm krediler tek bir amaca hizmet eder o da serbest piyasa şartlarının gelişmesi, istihdamın artması ve ülkenin gelişmesidir. Devlet; her sene araştırmalar yapar ve yatırım yapacak kişileri eksik olan alanlara yönlendirmek adına bu alanlarda teşvik kredileri, hibe krediler ve yatırım kredileri oluşturur. Bu sayede kişilerin iş kurması, büyütmesi ve yanında birilerini istihdam etmesi daha kolay bir hal alır. Bu durum hem ülkenin ekonomisine, hem işsizlik sorununa oldukça iyi bir çözümdür.

Devlet Hangi Kredi Türlerini Destekler?

Devlet ilk olarak genç girişimcileri, tarım alanında çalışan kişileri, kadın girişimcileri destekler. Bu kişilere verilen devlet destekli tüm krediler ülkenin gelişmesini amaçladığı için bu kişilerin belirli bir eğitim düzeyinde olmasına ya da iş ile ilgili plan oluşturmasına önem verilir. Bu gibi krediler alınırken bir KOBİ danışmanı ile görüşülür ve krediler bu şekilde onaylanır. Son dönemde en fazla destek gören yatırım alanları ise tarım ve hayvancılık olarak ele alınabilir. Özellikle hayvancılık alanında ciddi bir yatırım durumu söz konusudur çünkü son dönemde Türkiye yüklü miktarda ithalatlar yapmaktadır.

Devlet Kredileri Nasıl Alınır?

Devlet tarafından verilen devlet destekli tüm krediler kişilerin işlerini geliştirmesi ve piyasaya katkı sağlaması amaçlıdır. Krediler hali hazırda işi olan ve bir süredir bu işi yapabildiğini kanıtlayan kişilere genel olarak hibe olarak verilirken; yeni iş kuracak kişilere verilen krediler faizsiz olarak, birkaç sene sonra ödenecek şekilde ancak geri ödemeli olarak verilmektedir. Devlet; ödemeleri genel olarak kendi bankaları aracılığı ile tahsil eder. Özel bankalarda da devlet destekli krediler bulmak mümkündür ancak bu bankalarda kredi faizi ödemeniz gerekebilir çünkü genel olarak özel bankalar devlet kurumlarına aracılık yapmış olur. Mutlaka devlet bankalarına uğrayarak kredi çekmeyi denemeniz gereklidir. Devlet bankaları bu konuda çok daha uygun imkanlar sunmaktadır. KOSGEB de devlet tarafından kredi imkanı sağlayan bir kuruluştur.

- Bir önceki yazımız olan Yaşlılık Maaşı Desteği Ne Kadar? 2019 Rakamları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir