Ana sayfa / Banka / Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2019

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar 2019

Bankacılık hizmetlerinde uygulanan dosya masrafları aslında pek çok tüketici tarafından tercih edilmemektedir. Yani dosya masrafı ödemek istemeyen krediler artık dosya masrafsız kredi veren bankalar 2019 konusunda araştırma yapmaya başlamıştır. Bu süreçte öncelikle kredinin onaylanması gerekiyor. Yani dosya masrafları, onaylanan kredilerden tahsil edilmektedir. Paranın hesabınıza yatması sürecinde kesilen masraflar ile kredinizin son haline ulaşabilirsiniz. Genel adı finansman tahsis ücreti olan ve halk arasında dosya masrafı olarak bilinen bu meblağ ile ilgili genel detaylar yazımızın devamında paylaşılmıştır.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Dosya masrafları hesaplanırken aslında alınacak kredi miktarına göre değişkenlik gösteriyor. Bu anlamda toplam kredi tutarı 20 bin TL olan bir kredinin dosya masrafı 100 TL’dir. 100 bin TL’de 5 bin TL dosya masrafı, 200 bin TL’de ise 1000 TL dosya masrafı tahsil edilir. Elbette bu rakamlar her bankada farklı olabilmektedir. O halde dosya masrafsız kredi veren bankalar 2019 konusuyla ilgili detaylı bilgileri sunmaya başlayalım.

Belirli zamanlarda gündeme gelen kredi aidatı geri alma gibi süreçlerle benzer olan dosya masrafsız krediler hakkında Finansbank’ı tercih edebilirsiniz. Bankanın enpara uygulaması ile beraber herhangi bir dosya masrafı ödemeden kredi alabilirsiniz. Ayrıca enpara uygulamasında havale ya da EFT gibi ücretlerin de olmadığı bilinmektedir. Bu yüzden dosya masrafsız kredi konusunda da tüketicilere kapsamlı bir şekilde hizmet sunan QNB Finansbank şubelerine başvuruda bulunmanız yeterlidir.

Enpara uygulaması dışında CEPTETEB ile beraber şubesiz kredi alırken aynı zamanda dosya masrafsız kredi alabilirsiniz. Online başvuru yapabileceğiniz TEB bankası %2,40 faiz oranı üerinden sıfır masraflı kredi sunmaktadır. Genelde teknolojik gelişmeler sayesinde tüm tüketicilere yardımcı olan bu banka dışında dosya masrafsız kredi veren bankalar 2019 sıralaması aşağıdaki gibidir;

  • Şekerbank
  • Ziraat Bankası
  • Fibabanka
  • Halkbank

Bu bankalardan alacağınız kredilerde dosya masrafı yoktur. Ayrıca faiz oranları da diğer bankalara göre düşüktür. Aslında dosya masrafları bir nevi faiz oranlarının içerisindedir. Ancak yine de dosya masrafı ödemek istemeyenler için oldukça ideal olan bu bankalardan farklı kredilerde de hizmet alabilirsiniz. Şubeden veya online bankacılık kanalıyla kredi başvurusu yapmaya başlayabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar ve 2019 Tatil Kredisi Veren Bankalar hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir