Ana sayfa / Krediler / Eğitim Finansmanı Almak İstiyorum – Eğitim Finansmanları

Eğitim Finansmanı Almak İstiyorum – Eğitim Finansmanları

Türkiye genç nüfusun oldukça fazla olduğu ülkelerden birisi ancak sağlanan iş imkanı oldukça az. Sunulan iş sayısı ile talep edilen işçi sayısı arasında muazzam bir fark var. Bu nedenle kişilerin sadece üniversite okuması yetmiyor ve kişiler üniversiteden sonra ya da üniversite sırasında kendilerini daha donanımlı hale getirmek adına eğitim finansmanı almak istiyorum diyerek bankalara başvuruda bulunuyorlar. Bankaların bu aşamada öğrencilere oldukça uygun faiz ve ödeme planları sunduğunu söylemek mümkün. Hatta bazı bankalar yurt dışı eğitimini dahi destekliyor.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Bankalar genel anlamda verdikleri parayı alacaklarına emin olmak isterler. Bu nedenle de gelir belgesi, kefil ya da ipotek gibi işlemler yapmayı kredi verirken mantıklı bulurlar fakat bu durum eğitim finansmanı almak istiyorum diyen öğrenciler için esnetilmiştir. Bankalar bir öğrencinin kredi notunda herhangi bir risk bulunmaması halinde hızlı bir şekilde kredi verebilmektedir. Bazı bankalardan öğrencilerin kefil ya da gelir belgesi olmadan kredi alması mümkündür.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası; en uygun öğrenim kredisi imkanlarını sunan bankalardan birisidir. 36 ay vade imkanı sunan Ziraat bankası; kurs, dershane, üniversite için kredi verebilmektedir. Kefil ya da maddi olarak herhangi bir teminatta bulunmadan kredi çekme imkanınız vardır. Fakat krediyi aileden birinin ya da sizin eğitim masraflarınızı üstlenen kişinin çekmesi gereklidir.

Denizbank Öğrenci İhtiyaç Finansmanı

Denizbank öğrencilere; 60 ay vade ile %2,75 oranında faiz ile kredi vermektedir. Kefil, evrak ya da herhangi bir formalite olmaksızın eğitim için kredi çekilmesi mümkündür. Eğitim kredisi bu anlamda bir ihtiyaç kredisi olarak değerlendirilmekte, özel olarak eğitim kredisi imkanı yoktur.

İş Bankası Eğitim Kredisi

İş bankası; özel okul ya da üniversite giderleri için de öğrencilere yardım eden bir bankadır. Öğrencinin kayıt belgesi ve okula verdikleri ücretin anlaşılmasını sağlayan resmi bir belgeye sahip olması kredi çekmek için yeterlidir. Gereken ücret direkt olarak okul hesabına gönderilmektedir. Faiz oranı %3 olarak hesaplanmıştır. Bu sayede eğitim finansmanı almak istiyorum diyen öğrenciler rahatlıkla öğrenim yaşamlarına daha uygun şartlarda devam edebilmektedirler.

- Bir önceki yazımız olan 60 Ay Vadeli Kredi Almak İstiyorum - Düşük Faizli Krediler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir