Ana sayfa / Banka / Ziraat Bankası / Emekli Konut Kredisi Ziraat Bankası

Emekli Konut Kredisi Ziraat Bankası

Emekli konut kredisi fırsatları arasında yer alana Ziraat Bankası Emeklinin Artısı konut kredisi oldukça uygun bir fırsattır. Kaliteli ve uygun faizli bir konut kredisi arıyorsanız, Ziraat Bankası tarafından lanse edilen bu krediye göz atabilirsiniz. Emeklilere özel olarak sunulan bu kredi fırsatı, temelde kişilerin emekli olmalarına özel olarak verilmektedir. Bu krediden emekli olmayan kişiler faydalanamamaktadır. Bu krediden fayda sağlayabilmek için kişinin muhakkak emekli olması gerekmektedir. Hükumet yetkilileri ve merkez bankası tarafından yapılan baskı politikası neticesinde, emekliye uygun faizli konut kredisi olanağı sunulmuştur. Bu süreçte, emeklinin yeterli ekonomik kariyere sahip olması yeterli olacaktır. Emekli bile olsanız, kredi notunuz yeterli olmadığı sürece bu kredilere başvuru yapamazsınız.

Kredi sicili düzgün olan ve devamlı olarak minimal borçlanmalar yapıp sonrasında düzenli ödemelerle borçlarını ödeyen her emeklinin, kredi notu standart seviyenin üzerinde olacaktır. Bu gibi harcama ve düzenli ödeme periyotları, hemen her yaş grubunun kredi notu üzerinde olumlu etki sahibidir.  Eğer borçlarınızı düzenli bir şekilde ödediyseniz ve mevcut borç limitiniz yeterliyse, bu noktada emeklinin artısı konut kredisi kullanmanızda hiçbir sorun bulunmamaktadır. Kaliteli ve uygun bir konut kredisi arayan emekliye, kamu bankası olan Ziraat’ten büyük bir ayrıcalık tanındı. %0,98 faiz oranlarıyla konut kredisi veren Ziraat Bankası, emeklilerin maaşını güvence bilerek işlemlerini o yönde sürdürüyor. Emeklilerin devamlı ve net gelirlerinin olması, bu gibi uygun kredilere sahip olmalarındaki en büyük etken.

%0,98 Faizli Emekli Konut Kredisi Özellikleri

Emeklilere özel olarak sunulan bu konut kredisi, Merkez Bankası tarafından yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu kredi hemen her emekli tarafından rahatlıkla kullanılabilir durumdadır. Emekliye özel olan bu kredide vade ile yaşın toplamının 80’i geçmemesi gerekmektedir. Resmi kaynaklarda konut kredisi özelliği olarak belirtilmese bile, bu noktada bankalar çok yaşlı bireylerin kredi çekmelerine hiç ama hiç sıcak bakmamaktadır. Emeklilere sunulan bu kredi fırsatının temel direnç noktası emekli maaşıdır. Emekli maaşı alan her emekli, bu maaşı Ziraat bankası bünyesine taşıyarak bu krediden faydalanma şansını yakalayabilir. Emekli maaşınızı ziraat bankasına taşımanızın ekstra bir masrafı yoktur. Bunu en yakın Ziraat bankası şubesi üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu aşamayı atlattıktan sonra emekliye konut kredisi adı altında sunulan “emeklinin artısı” kampanyasına göz atalım.

  • 120 aya kadar vade olanağınız bulunmaktadır.
  • Kişi yeterli ise, kredi bünyesinde %0,98 oranında faiz uygulanmaktadır.
  • Sigorta zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Bankkart Combo, Talimat paketleri ve KMH paketlerinden birine ya da BES, DASK, AZG veya internet bankacılık hizmetlerinden birine sahip olmanız ya da başvurmanız gerekir.
  • Sigorta masrafı kredi boyutuna ve kredi çeken kişinin yaşına göre değişmektedir.

Bu kredi hem sıfır hem de ikinci el evler için kullanılabilmektedir. Evin tamamını kapsayan bir kredi değildir, evin makul bedeline göre verilebilecek “en yüksek kredi tutarı” hesaplanmaktadır. Sonrasında tarafınıza teklif sunularak emekli konut kredisi işlemleri başlatılmaktadır. Kredi maliyet ve örnek ödeme planı şu şekildedir:

Ziraat Bankası Emekli Konut Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

Emekli Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu kredi için temelde üç temel başvuru yolu bulunmaktadır. Bu başvuru yöntemleri şu şekilde sıralanabilir:

Telefondan Başvuru : 444 0 000

İnternetten Başvuru: Konut Kredisi Başvuru Linki

Şubeden direkt başvuru: En Yakın Ziraat…

Ev almak için kredi çekmek şu günlerde bu kredi tonuyla mantıklı bir seçenek olacaktır. Özellikle emekli olan bireyler için yükselen konut fiyatlarıyla baş etmenin ayrıcalıklı yolu olarak bu yöntem sunulmaktadır. Alacağınız eve bir ekspertiz uygulaması yapılmaktadır. Ziraat ekspertiz masrafı kredi ve ev boyutuna göre değişmektedir. Ekspertiz eve gelir ve “evin kredi ödenmediği durumda satılmasına ve piyasa değerine” dair araştırmalar yapar. Bu krediyi kullanacaksanız, kredinizin bünyesinde ipotek olarak evinizi vermeniz gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Eviniz, siz krediyi ödemek noktasında sorun yaşarsanız; banka tarafından satışa çıkarılacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Hesaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ziraat bankası kredi hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir