Ana sayfa / Banka / Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Emekliler, beklenmedik harcamaları için kredi başvurusu yaparken, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ile ilgili araştırma yaparken en uygun kredi imkanından yararlanmak ister. Birçok banka emeklilere kredi verir. Özelikle emekliler, Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile PTT’nin kredi avantajlarından yararlanabilir. 2019 yılında emekliler, kullanabilecekleri faizsiz krediler, 36 ay vade seçeneğinden yararlanabilir. Uzunca bir süredir emeklilere faizsiz kredi verilmesi gündemde. Bunun yanı sıra SKG’nın da 3 maaş tutarında avans desteği vereceği gündemdedir. Kullanılan kredi ve avans, emeklinin maaşından otomatik olarak çekileceği belirtilmektedir. Aktifbank, Vakıfbank, Türk Ekonomi Bankası, İNG Bank, Şekerbank, Fibabanka ve Denizbank’ın emeklilere sunduğu kredi avantajları var. Ancak bu kredilerin faizsiz olduğunu söylemek mümkün değildir. Çünkü devletin çalışma yaptığı emekliye faizsiz kredi avantajı henüz hayata geçmemiştir.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Banka Var mı?

PTT, maaşlarını kendi üzerinden çekenlere 60 bin liraya kadar kredi verebilmektedir. PTT’nin kefil şartı da yoktur. Ziraat Bankası da “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” ile emeklilere özel kredi avantajı sunmaktadır. Ziraat Bankası, emekliye verdiği konut kredisinde 120 ay vade sunarken, kredi üst limiti de satın alınacak konutun ekspertiz değerinin yüzde 80′ i kadardır. Kredi karşılığında satın alınacak olan konuta ipotek konulur. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar araştırıldığında, Ziraat Bankası’nın “Emeklinin Artısı Bireysel Tüketici Kredisi”nden de yararlanıldığı görülür ancak bu kredi de faizsiz değildir. Kredi vadesi ise maksimum 60 aydır. Kredi başvurusu yapılırken T.C. nüfus cüzdanı ve ikametgah belgesi verilmelidir. Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emeklilerin ise herhangi bir belge vermesi gerekmez.

Emekliler Faizsiz Kredi Alabilir mi?

Emeklilere avantajlı kredi imkanı sunan bankalardan biri de Halkbank’tır. “Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” adı ile verilen kredi paketinde 60 ay vadeyle 50 Bin TL kadar kredi kullanılabilir. Şekerbank da emekliye 60 aya varan vadelerle kredi veren bankalar arasındadır. İş Bankası ise 48 aya varan vadeler ve aylık eşit taksitlerle emekliye kredi veren bankalardan biridir. Hangi banka olursa olsun emeklilere faizsiz kredi veren bankalar ile ilgili araştırma yapıldığında, henüz faizsiz kredi veren bankaların günümüzde hizmet vermediği bilinmelidir.

- Bir önceki yazımız olan Borcumdan Dolayı Eve İcra Gelir mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir