Ana sayfa / Banka / En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?

En Çok Faizi Hangi Banka Veriyor?

Faiz konusunda parasını mevduat hesaplarına yatırmak isteyenler en çok faizi hangi banka veriyor? sorusuyla ilgili bazı bilgileri merak etmektedir. 2018 yılı için inceleyeceğimiz bankalarla ilgili olarak tercihlerinizi yaparak paranızı vadeli mevduat hesaplarında değerlendirebilirsiniz. Buna ek olarak en yüksek faiz getirisiyle beraber günümüzdeki bazı bankaların müşteri memnuniyetine yönelik olarak çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca birikmiş olan paranızı değerlendirmek ya da paranızı güven içerisinde korumak amacıyla aşağıda paylaşacağımız bankalarla iletişime geçebilirsiniz.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar

32 günlük getiriye göre bazı bankaların farklı uygulamaları bulunmaktadır. Öncelikle en çok faizi hangi banka veriyor? sorusuna yanıt vermeden bu hizmeti nasıl alacağınızı bilmenizde yarar var. Söz konusu bankalar arasından seçim yaptıktan sonra banka şubelerine başvurmalı ve mevduat hesabı açmak istediğinizi belirtmelisiniz. Aşağıda paylaşacağımız oranlar belirli durumlarda değişebilmektedir. Bu nedenle en güncel bilgileri bankalardan alabileceğinizi unutmayın.

En yüksek faiz veren bankalar İNG, TEB, Akbank, Denizbank, Garanti, Ziraat ve Yapı Kredi bankası olarak sıralanmaktadır. Bu bankaların TL, dolar ve Euro cinsinden faiz oranları ise aşağıdaki gibidir;

  • En yüksek faiz %25 ile İNG Bank tarafından verilmektedir. Euro kuruna göre %1,5, dolar kuruna göre ise %4 oranında faiz uygulaması vardır.
  • İNG’den sonra TEB’in CEPTETEB uygulaması gelmektedir. %23 faiz oranı sunan bu banka dolar cinsinden %4, Euro cinsinde %1,30 oranında faiz şansı tanımaktadır.
  • Denizbank’ın TL cinsinden faiz oranı %23’tür. Dolar bazında %3, Euro bazında ise %1 olarak sunulmaktadır.
  • Akbank yine %23 oranında faiz veriyor. Dolar cinsinden %4,25, Euro cinsinden ise %1,60’lık bir faiz getirisi vardır.
  • Garanti bankasındaki faiz oranı %19,25’tir. Euro getirisi %1,30, dolar getirisi ise %1,45 olarak sunulmaktadır.
  • Yapı Kredi’de faiz oranı %23,90’dur. Dolar cinsinden %1,80, Euro cinsinde ise %1,30 faiz vermektedir.
  • Son olarak Ziraat bankası da en çok faizi hangi banka veriyor? sorusuna yanıt olarak, %16,50 faiz oranıyla hizmet sunmaktadır. Dolar bazında %2,75, Euro bazında ise %1,25 oranında hizmet vermeye devam etmektedir.

Güncel faiz oranlarına bankalardan ulaşmanız mantıklıdır. Ayrıca en yüksek faiz veren bankalar bu şekilde sıralanmaktadır. Dilerseniz aidatsız kredi veren bankalar konusunda da sahip olmanız gereken tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

- Bir önceki yazımız olan Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar hangileri ve Sicilim Bozuk hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir