Ana sayfa / Krediler / En Düşük Faiz Veren Bankalar Hangileri?

En Düşük Faiz Veren Bankalar Hangileri?

Ev almak, araba almak, eğitim, sağlık, iş kurmak ve benzeri sebepler için bankalardan kredi çekilebilmektedir. Bankalar, insanların birtakım ihtiyaçları için krediler verir ve bu kredileri faizi ile birlikte geri alır. Bankalardan çekilen kredilere uygulanan faiz, belirli bir düzeyde olmaktadır. Çok yüksek faizler ile kredi çekmek pek fazla tercih edilmez. Bu sebeple düşük faizli veren bankalar araştırılır. Faiz oranları kredinin vadesine göre değişebilmektedir. Genellikle belirli taksit imkanları sunulur ve tüketici kendine en uygun taksit miktarı ile faiz miktarını tercih eder. Krediler çeşitli şekillerde gruplandırılmış ve bu gruplara göre faizler belirlenmiştir. Ev almak isteyenler için konut kredileri bulunur. Araba almak isteyenler için ise taşıt kredileri vardır. Eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için ise ihtiyaç kredileri bulunur. Bu krediler farklı miktarlarda sunulur ve faiz oranları birbirlerinden bağımsız belirlenir. Her banka kendi faiz oranlarını sunar. Bu yüzden en düşük faiz veren bankalar her grupta aynı olmayabilir.

İhtiyaç Kredileri Hangi Bankalardan Daha Düşük Faizle Alınır?

İhtiyaç kredileri çeşitli durumlarda alınan ve genellikle düşük miktarlarda olan kredilerdir. Bu krediler iş, eğitim, sağlık ya da başka bir nedenden dolayı çekilebilir. En düşük faizler ile ihtiyaç kredisi veren ilk beş banka şu şekilde sıralanabilir:

  • ING Bank – %1.99
  • Vakıfbank – %2.32
  • Ziraat Bankası – %2.35
  • ICBC – %2.35
  • Enpara – %2.49

İhtiyaç kredileri için en düşük faiz veren bankalar bunlardır.

Konut Kredisinde Tercih Edilebilecek Düşük Faizli Bankalar

Konut kredisi, ev almak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bir kredidir. Uzun vadeli ödeme seçenekleri ile yüksek miktarda verilir. ING Bank%1.89, ICBC-%1.92, Ziraat Bankası-%1.98, Halkbank -%2.09faiz seçenekleri ile konut kredisi alınabilir.

Taşıt Kredilerinde Hangi Bankalarda Faiz Oranları Daha İyidir?

Araç almak isteyenler bankalardan taşıt kredileri alabilmektedir. Bu taşıt kredileri ile araba almak daha kolaydır. Vakıfbank-%2.08, Ziraat Bankası ile ICBC-%2.19, ING Bank-%2.23, Halkbank ve Yapı Kredi-%2.30 en uygun taşıt kredilerini sunar. Kredinin türüne göre faiz oranları değişse de en düşük faiz veren bankalar genellikle aynı olmaktadır.

- Bir önceki yazımız olan Kredi Kartına Taksitle Telefon Nasıl Alabilirim? başlıklı makalemizde 12 taksit telefon, kredi kartına taksitle telefon ve taksitle kredi kartı telefon hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir