Ana sayfa / Krediler / En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

En Kolay Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalardan kredi almak isteyen tüketiciler kimi zaman zorluklarla karşılaşmaktadır. Bu zorlukların başında kredi notunun düşük olması ya da banka sicilinin bozuk olması gibi durumlar yer alır. Bu nedenle en kolay kredi veren bankalar hangileri? konusunda ciddi bir araştırma yapılmaya devam edilmektedir. Yazımızın devamında bu bankalarla ilgili tüm detaylara anında ulaşabilirsiniz.

Kolay Kredi Veren Bankalar

Şubeye gitmeden kredi almak isteyen tüketiciler ilk olarak TEB, QNB Finansbank, İNG ve N Kolay Krediyi tercih edebilir. TEB bankasının CEPTETEB uygulamasıyla beraber evraksız kredi alabilirsiniz. Üstelik bu uygulamadan herhangi bir kefil de talep edilmemektedir. Finansbank’ın enpara.com uygulaması ile de kolay kredi alabilirsiniz. Aynı şekilde kefil istemeyen bu bankanın evrak talep etmediğini de bilmelisiniz. O halde en kolay kredi veren bankalar hangileri? sorusuna verilecek ilk iki yanıt bu şekilde olabilir.

Bir diğer banka ise ING’dir. Bankanın e-kredi uygulamasını kullanarak şubeye gitmeden anında kredi alabilirsiniz. Kefilsiz hizmet sunan bu bankanın elbette farklı kriterleri olabilmektedir. Aktif Bank’ın N Kolay Kredi sisteminde de evraksız ve kefilsiz kredi alabileceğinizi unutmayın.

En Kolay Kredi Alabilmek için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi puanları her bankanın ilk olarak gözlemlediği kriterlerdir. Bu nedenle kredi kullanma ihtimaliniz en çok da kredi notuna bağlıdır. Bu süreçte 1 ile 699 aralığında olan bir kredi notu, en riskli gruptadır ve kredi kullanma ihtimali çok düşüktür. Eğer 700 ile 1099 aralığındaki bir kredi notuna sahipseniz orta riskli grupta yer alıyorsunuz demektir. Bu tüketiciler ise düşük kredi kullanma ihtimaline sahiptir. Kredi puanı 1100 ile 1499 arasında olan tüketiciler az riskli grupta olmakla beraber gelire bağlı kredi çekebilir. 1500 ve 1900 aralığındaki tüketiciler ise rahatlıkla dilediği bankadan dilediği miktarda kredi alabilmektedir.

Yapacağınız her türlü başvuruda kredi notunun önemli olduğunu unutmayın. Zaten en kolay kredi veren bankalar hangileri? araştırması yaptıktan sonra karşınıza çıkan bankalarla görüşme yapmanız önemlidir. Bu süreçte kredi notu düşük olanlara farklı şartlara bağlı olarak kredi imkânları tanınabilmektedir. Bu şartların bankadan bankaya değişiklik gösterdiği de bilinmelidir.

- Bir önceki yazımız olan En Düşük Faiz Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde Düşük Faizli Bankalar ve Hangi Bankalarda Faiz Oranları Daha İyidir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir