Ana sayfa / Krediler / Konut Kredileri / En Uygun 100 bin TL Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

En Uygun 100 bin TL Konut Kredisi Veren Bankalar 2018

Ev sahibi olmak için gelir durumu yüksek olmadığından dolayı birikim yapamayan kişilerin neredeyse tamamı, banka kredilerinden destek almaktadır. Şuan tüm bankalardan alınabilecek olan bu kredilerde, her banka sizler için ayrı şartlar sunacak ve sizlerin kullanacağı kredi için de ayrı ayrı faiz oranları uygulayacaktır. Bundan dolayı, kendi birikimleri ile ev alamayan, bunun için de bankalara konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin, başta faiz oranları olmak üzere, diğer tüm şartları araştırması gerekmektedir. Aksi taktirde, farklı bir bankadan daha ekonomik alınacak olan kredi, sizlere daha maliyetli bir hale gelecektir.

Konut kredisi başvurusu yapacak olan kişiler bilindiği gibi, konutun değerinin sadece %80 i kadar kredi kullanabilmektedir. Geriye kalan yüzde yirmilik kısım için bankalardan yeni bir kredi alınabilmekte, eksik kalan kısım için bankaya teminat gösterilebilmekte ya da mortgage ismi verilen konut kredilerine başvuru yapılabilecektir. Şuan ülkemizdeki şartlara göre sizlere en uygun konut kredisi sunabilecek bankalar ve faiz oranlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin genellikle araştırmış olduğu tutar 100 bin TL şeklindedir. Kolay ödeme şekli ile de kredisini kullanmak isteyenlerin hesaplamalarda kullandığı vade süresi de genel olarak 10 yıl yani 120 aydır. Buna göre, kişilerin 100 bin TL’lik konut kredisi bedeli ve 120 aylık vade süresi ile de alabilecekleri konut kredisine, en uygun faiz oranı sunan bankaları şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Halkbank %0,98
 2. Ziraat Bankası %0,98
 3. ICBC Turkey %1,34
 4. Yapı ve Kredi Bankası %1,27
 5. ING Bank %1,29
 6. Türkiye İş Bankası %1,32
 7. Garanti Bankası %1,33

Kişilerin başvuru yaparken tercihleri arasında yer alması gereken bankalar ve kişilere de en uygun faiz oranları yukarıdaki gibidir. Her banka için sunulan şartlara göre ayrı ayrı hesaplamaları aşağıdaki gibi yapabiliriz.

Halkbank Konut Kredisi Hesaplama 2018

Kamu destekli bir banka olan Halkbank, yapılan son çalışmaların ardından hem konut sektörünün hareketlenmesi hem de kişilerin bir an önce konut sahibi olabilmeleri adına, konut kredisi faiz oranlarını bir hayli düşürmüştür. Şuan kişiler kamu bankalarına başvurdukları zaman %0,98’lik faiz oranı ile karşılaşacaktır. Buna göre, Halkbank’ı konut kredisi başvurusu için seçecek olan kişilere, 100 bin TL kredi bedeli ve 120 aylık vadede sunulacak kredinin toplam maliyeti şu şekilde olacaktır.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Tutarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay (10 Yıl)
 • Kredi Faizi. %0,98
 • Aylık Taksit: 1.421 TL

Halkbank’a konut kredisi konusunda başvuruda bulunacak olan kişilere sunulacak olan faiz oranları ve ödeme koşulları yukarıdaki gibidir. Başvuru işlemleri sonrasında, 120 ayın sonunda bankaya toplamda 171 bin 810 TL ödeme yapacaklardır. Kişilerin ödeyecekleri toplam tutar, yaşlarına göre farklı sigorta bedeli çıkması halinde değişkenlik gösterebilecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2018

Tıpkı Halkbank’ta olduğu gibi, Ziraat Bankası tarafında da %0,98’lik düşük faiz oranı ile kişilere konut kredisi sunulmaktadır. Buna göre 100 bin TL’lik konut kredisi bedeli ve 120 ay yani 10 yıllık konut kredisi için kişilerin karşısına çıkacak olan ödeme tablosu aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %0,98
 • Kredi Taksit Miktarı: 1.421 TL

Kişiler Ziraat Bankası’nı konut kredisi için tercih ettiğinde, karşılarına çıkacak olan tablo yukarıdaki gibidir. Herhangi bir gecikme faizi uygulanmadığı durumda, 120 aylık vade sonunda bankaya ödenecek olan toplam tutar 171 bin 772 TL olacaktır. Yapılacak olan sigorta bedeli, kişilerin yaşına göre farklılık göstereceğinden dolayı, bu tutarda bazı farklılıklar olabilecektir.

ICBC Turkey Konut Kredisi Hesaplama 2018

Konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin karşısına son dönemlerde çok sık çıkan ve uygun faiz oranları ile de dikkat çekmekte olan ICBC Turkey, şuan birçok büyük bankaya oranla, daha uygun koşullarda kredi kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Buna göre, 100 bin TL ve 120 aylık vade seçiminde örnek hesaplama aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,34
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.680 TL

Bankaya yapılacak olan başvurularda, güncel faiz oranlarına göre hesaplamamız bu şekildedir. Başvuru işlemleri tamamlandığında, vade sonunda bankaya toplam 202 bin 933 TL ödeme yapılmış olacaktır.

konut kredisi başvurusu
konut kredisi başvurusu

Yapı ve Kredi Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2018

Türkiye’de kredi almak isteyen vatandaşlarımızın ilk araştırdığı bankalardan birisi olan Yapı Kredi Bankası, konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilere de kaliteli hizmet sunmaktadır. Başvuru yapacak olan kişilere en uygun faiz oranlarını sunmak için çalışmalarını sürdüren Yapı Kredi Bankası şuan %1,27’lik faiz oranı ile hizmet sunmaktadır. Bu faiz oranına göre örnek hesaplamamız da aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,27
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.628 TL

Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek yapacağınız kredi başvuruları için örnek hesaplama yukarıda görüldüğü gibidir. Başvuru sonrasında aylık bin 628 TL ödeyecek olan kişiler vade sonuna gelindiği zaman 196 bin 665 TL ödeme yapacaktır. Kişilere banka tarafından aynı zamanda esnek ödeme seçenekleri de sunulmaktadır. Yani, aylık eşit taksitli, azalan veya artan taksitli, balon taksitli ya da ara ödemeli bir şekilde de kredi ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Konut Kredisi Hesaplama 2018

Uygun faiz oranları ile gündeme gelen ING Bank’ın, konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilere sunduğu koşullar ve faiz oranlarına göre örnek hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,29
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.643 TL

ING Bank’a yapılacak başvuru sonrasında, bankaya toplamda ödenecek olan kredi tutarı 198 bin 483 TL’dir.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama 2018

Türkiye’nin en eski bankalarından ve en çok başvuruda bulunulan bankaların başında gelen Türkiye İş Bankası, konut kredisi başvurusu yapacak olan kişilere %1,32’den başlayan faiz oranları ile hizmet sunmaktadır. Tüm koşullar göz önünde bulundurularak örnek hesaplamamız ise aşağıdaki gibidir.

 • Kredi Türü: Konut
 • Kredi Miktarı: 100 bin TL
 • Kredi Vade Süresi: 120 Ay
 • Kredi Faiz Oranı: %1,32
 • Aylık Taksit Tutarı: 1.665 TL

Kişilerin İş Bankası’ndan faydalanabileceği 100 bin TL’lik konut kredisi ve 120 aylık vade süresi göz önünde bulundurulduğunda hesaplamamız bu şekildedir. Bankaya yapılacak olan toplam ödeme miktarı ise 201 bin 282 TL’dir. İş Bankası konut kredisi başvurusu ve diğer tüm detayları da bu link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Kimler Konut Kredisi Başvurusu Yapabilir?

Konut kredisi başvurusu yapmak isteyen kişilerin her şeyden önce kredi notlarının yüksek olması, banka sicillerinde bir takip dosyalarının olmaması ve düzenli bir işte de çalışıyor olmaları gerekmektedir. Başvuru yapılacağı sırada kişiler eğer kredi notu ve banka sicili şartını tamamlıyorsa, gelir belgesi, konuta ait tapu ve istenen diğer evraklar ile birlikte şubelere gidilmesi gerekmektedir.

- Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Özellikleri ve Başvuru başlıklı makalemizde ziraat bankası ihtiyaç kredi ve ziraat bankası ihtiyaç kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir