Ana sayfa / Krediler / Konut Kredileri / En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada?

Konut sahibi olmak için kredi çekmek isteyenler çoğu zaman en uygun konut kredisi hangi bankada sorusuyla ilgili araştırma yapmaktadır. Konuyla ilgili hizmet sunan bankaların faiz oranlarını sizlerle paylaşırken aynı zamanda yapmanız gereken işlemleri de aktarıyor olacağız. Öte yandan bankalar arasında yapacağınız karşılaştırmaların bu süreci etkilediğini unutmayın.

En Uygun Konut Kredisi Faiz Oranları

120 ay vadeye kadar konut kredisi çekebileceğiniz bankalardan hizmet almak için belirlenmiş olan faiz oranına göre ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda Ziraat Bankası’nın konut faiz oranlarını %1’in altına düşürmesiyle beraber ev sahibi olmak isteyenler net rakamlarla karşılaşmak istemektedir. Şimdi en uygun konut kredisi hangi bankada konusuyla ilgili tercih yapmak için aşağıdaki faiz oranlarına göz atmanız yeterli olacaktır.

  • ING Bank’ta faiz oranı %1,89 olarak belirlenmiştir.
  • Kuveyt Türk Bankası’ndaki konut kredisi faiz oranı ise %1,94’tür.
  • Şeker Finans’ta %1,97 olan konut kredisi Halk Bank’ta %2,09’a kadar yükselebilmektedir.
  • Vakıfbank’tan hizmet almak isteyenler de %2,09 faiz oranıyla konut kredisi alabilir.
  • Akbank’ta bu oran %2,35’e kadar çıkmaktadır.
  • Yapı Kredi’de %2,33, İş Bankası’nda ise konut kredisi faiz oranı %2,30 olarak sunulmaktadır.
  • QNB Finansbank üzerinden konut kredisi almak isteyenler ise %2,42 faiz oranıyla hizmet alabilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası son zamanlarda ekonomik anlamda faaliyetlerini sürdürürken konut kredisi faiz oranları bakımından da önemli bir hamleye imza atmıştır. Konut sektöründeki inşaat firmalarının ellerinde bulunan konut stoklarının eritilmesi amacıyla kendi müşterisi olan firmalardan ev alanlara aylık yüzde 0,98 faiz oranıyla 120 ay vadede konut kredisi sunmaktadır. Bu nedenle en uygun konut kredisi hangi bankada sorusuyla ilgili olarak artık Ziraat Bankası da sıkça araştırılmaktadır.

Bankanın sunduğu bu kredi 500 bin TL’ye kadar sunulmaktadır. Ayrıca yeni uygulamaya göre 500 bin TL’lik 10 sene vadeli kredilerde tüketicilerin toplam ödemesi aylık olarak %2,09’a göre 517 bin TL azalmış olacak. Aylık %1,78 faiz oranına göre hesaplandığında ise 362 bin TL’lik azalmanın ortaya çıktığı görülmektedir. Bu nedenle konut sahibi olmak isteyenlerin Ziraat Bankası ile anlaşmalı olan firmaları araştırmaları ya da bankadan bu firmalar hakkında detaylı bilgi alması yeterli olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan Akbank Müşteri Temsilcisine Bağlanma En Kısa Yöntem! başlıklı makalemizde akbank, akbank müşteri temsilcisi ve akbank müşteri temsilcisine bağlanma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir