Ana sayfa / Banka / Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim? Hangi Bankadan Kredi Alırım?

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Çekebilirim? Hangi Bankadan Kredi Alırım?

Bankalar, tüketicilere kredilendirme sağlarken, çeşitli şartların yerine getirilmesini talep ederler. Bunlardan ilki ise doğal olarak kişinin alacağı kredi borcunu geri ödeyebilmesine yetecek kadar bir geliri olduğunu gösteren belge ibraz etmesidir. Gelir belgesi ibrazı, kredi başvurularında genellikle ilk sıralarda yer alan şartlardandır. Ancak kredi ihtiyacı olan kişi bir ev hanımı ise? İşte bu durumda devreye farklı prosedürler girmekte. Çünkü ev hanımları, herhangi bir işte fiilen çalışıyor olarak görünmedikleri için sigortalı değillerdir ve gelir belgeleri yoktur. Birçok kişi ise bu nedenle ev hanımıyım nasıl kredi çekebilirim? diye merak etmektedir. Biz yazımızın devamında merak edilen bu konuya ışık tutacağız.

Ev Hanımları Kredi Kullanabilir mi?

Son yıllarda BDDK’nın bankacılık alanında yaptığı düzenlemeler bankaların müşterilerinden kazanç elde etme alanlarını daraltmanın yanında müşteri portföylerini de küçülttü. Bu durum nedeniyle bankalar artık kredi ve kredi kartı kullandırmada daha esnek davranabiliyorlar. Düşük tutarlı ve yüksek faiz oranlı kredileri yaratan bu durum ayrıca internetten belgesiz kredi başvurusunu da hayatımıza kazandırmıştır. İşte bu nedenle ev hanımları kredi kullanabilir mi sorusunun yanıtı evet kullanabilir olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

GARANTİ BANKASI: Garanti Bankası kredilerinden faydalandırma konusunda oldukça esnek davranan bankalarımız arasında yer alır. Maksimum 25 bin TL’ye kadar olan ve 48 aya kadar vadelendirilen bireysel ihtiyaç kredilerinde gelir belgesi ibrazını şart koşmayan ancak yüksek kredi notu şartı arayan Garanti Bankası ev hanımlarının kredi kullanabilmesine olanak tanıyor. Bankanın şubelerinden yapılacak başvuruların yanı sıra internet şubesinden de yapılan başvurular ile kredi alınabilmektedir. Ayrıca 3 ay ertelemeli kredi imkânlarından da bazen ev hanımları yararlanabilmektedir.

ENPARA.COM: Enpara.com mevduat müşterileri, mobil bankanın uygulaması içerisinden kredi başvurusunu belge ibraz etmeksizin yapabiliyorlar. Çok yüksek meblağlarda kredilendirme vermeyen Enpara.com’un kredi olanağından faydalanmak için bankanın bireysel müşterisi olmak şartı aranıyor. Aksi halde başvurularınızın değerlendirilmeye alınmaması durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

ODEABANK: Türkiye’nin parlayan yıldızlarından birisi olan Odeabank, kolay kredi veren bankalardandır ve ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alır. Bankaya hem internetten hem de şubeden yapılacak başvurularda gelir belgesi ibraz etmeden kredi kullanılabiliyor. O halde ev hanımıyım nasıl kredi çekebilirim? sorusuyla ilgili olarak öncelikle bankalarla iletişime geçmeniz uygun olacaktır.

- Bir önceki yazımız olan 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde 3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir