Ana sayfa / Devlet Destekleri / Hibe Kredileri / Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Yerler

Ev Hanımlarına Faizsiz Kredi Veren Yerler

Ev hanımları da belirli dönemlerde krediye ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda ev hanımlarına faizsiz kredi araştırması yapılır. Genelde tüm bankalar faizli hizmet sunar. Fakat faizsiz kredilerin çok daha rağbet gördüğü unutulmamalıdır. Elbette ev hanımları da bazen gelir elde etmek ya da kendi işini kurmak için bankalara başvurmaktadır. Haliyle faizsiz kredi seçenekleriyle ilgili hizmet sunan bankalarla ilgili bilgi sahibi olunması şarttır.

Ev Hanımları Faizsiz Kredi Alabilir mi?

Faizsiz kredi seçenekleri genelde devlet tarafından sunulan desteklerle mümkündür. Bu sayede ev hanımların bazı şartlara uyum sağlayarak kredi alabilmektedir. Aile ekonomisine katkıda bulunan ev hanımları genelde kendi işlerini kurmak amacıyla hibe başvurusu da yapmaktadır. Bazıları hobi olarak bazıları da istihdama katılmak için bu tür faaliyetlerde bulunmaktadır. O halde ev hanımlarına faizsiz kredi sunan alternatifleri yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Devlet Kredisi

KOSGEB tarafından geri ödemesiz kredi alabilen ev hanımları ayrıca %80’e kadar destek talep edebilmektedir. Genelde bayan aksesuar, ev yemekleri, iç giyim ve bayan ayakkabı gibi sektörlerde işletme açmak isteyen ev hanımları kısa süreli bir eğitimden sonra kredi alabilmektedir. Bir nevi faizsiz kredi olan KOSGEB kredisi sayesinde kısa sürede belge alınarak işletme açılabilir. Ancak iş projesinin bu aşamada önemli olduğunu unutmayın.

EV Hanımlarına Mikro Kredi

Mikro kredi, 30 bin TL’ye kadar sunulan bir kredi desteğidir. Faizsiz olan bu kredi aylık taksitlerle geri ödenmektedir. Aslında düşük miktarlı gibi görünse de sektörlere yarar sağlayacak bir miktar olduğu unutulmamalıdır. Bu krediden yararlanmak için başvuru yapacağınız kurumlar bulunuyor. Bu kurumlar krediyi sunarken, mevcut miktarı iş dışında kullanmamanız için bir sözleşme imzalatır. Zaten her hafta işletmenizi denetleyecek olan kişiler konuyla ilgili rapor hazırlayacaktır.

O halde ev hanımlarına faizsiz kredi veren KOSGEB ve benzeri kurumlarla iletişime geçerek kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Mikro kredi ile el işleri, dekorasyon, kuaför salonu ve organizasyonlar için ekipman kiralama gibi alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Bilgi sahibi olduğunuz bir sektörde geri ödemesiz ve faizsiz krediler alarak sizler de kendi ekonomik özgürlüğünüzü sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir