Ana sayfa / Krediler / Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019 Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019 Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

Maddi imkanları yeterli olmayan ancak düğün yapmak isteyen bireyler artık bankaların sunduğu pek çok imkandan yararlanabilmektedir. Bu anlamda evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılında da çalışmalarını sürdürmektedir. Söz konusu krediler aynı zamanda düğün kredisi olarak da anılmaktadır. Pek çok banka evlilik kredilerini onaylayarak çiftlerin maddi anlamdaki ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet vermeye devam ediyor. O halde konuyla ilgili detaylı bilgileri yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

Hangi Bankalar Evlilik Kredisi Veriyor?

Günümüzdeki bankaların yanı sıra devlet destekli evlilik kredileri de rağbet görmektedir. Belirli dönemlerde sunulan bu kredilerden yararlanmak için bazı şartlar da bulunuyor. Bu şartlar;

  • Krediyi kullanmak isteyen bireyin en az 18, en çok 24 yaşında olması
  • Herhangi bir ağır suç unsurunun bulunmaması yani sicilinin temiz olması
  • Maddi anlamda bu krediye ihtiyaç olduğunun belirlenmesi
  • Çiftlerin ilk defa evleniyor olması gerekmektedir.

Evlilik kredisinde en çok 10 bin TL kredi talep edilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na başvurularak alınabilen bu kredilerde 36 ay vade imkanı da bulunuyor. Ayrıca ilk sene bu kredinin geri ödeme zorunluluğu da bulunmamaktadır. Şimdi evlilik kredisi veren bankalar 2019 konusunda bankaların sunduğu fırsatları incelemeye başlayalım.

KuveytTürk Düğün Kredisi

100 bin TL’ye kadar bu bankadan alabileceğiniz evlilik kredilerinde vade sayısı 36 ay ile sınırlandırılmıştır. Yapacağınız diğer işlemlerle beraber bankanın farklı kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Örnek olarak, evlenmeden 2 veya 3 yıl önce banka üzerinden düğün hesabı açabilirsiniz.

Vakıfbank Düğün Kredisi

En çok 20 bin TL evlilik kredisi alabileceğiniz Vakıfbank bu konuda 18 ay vade imkanı sunmaktadır. Faiz oranı ise değişebilmektedir. Başvuru sırasında gelir belgesi, ikametgâh belgesi ve nüfus cüzdanı gerekmektedir.

Yapı Kredi Düğün Kredisi

Yapı Kredi’den 100 bin TL’ye kadar alabileceğiniz evlilik kredisinde diğer bankalarda olduğu gibi 36 aya kadar vade seçenekleri söz konusudur. Belgeler ise maaş bordrosu, esnaflar için gelir belgesi ve emekliler için de gelir belgesi sunulmalıdır.

Garanti Bankası Düğün Kredisi

85 bin TL’ye kadar alabileceğiniz evlilik kredisi için 36 ay vade seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Genel olarak evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılında bu şekilde hizmet sunmaktadır. Ek olarak banka sicili hakkında herhangi bir sorun yaşamayan ve kredi notu uygun olanların sorunsuz bir şekilde düğün kredisi alabileceğini unutmayınız.

- Bir önceki yazımız olan Anında Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri? başlıklı makalemizde Anında Kredi Onayı Veren Bankalar ve Anında Kredi Onayı Veren Bankalar Hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir