Ana sayfa / Krediler / Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2019

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, devlet destekli evlilik projesi geliştirmiştir ve faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 avantajları ile bu kredi kullanılabilmektedir. Kredi, gerekli şartları yerine getiren herkese verilmektedir. Devletin desteklediği faizsiz evlilik kredisinden yararlanmak için evlenmeyi düşünen çiftlerin 18 ila 24 yaş arasında olması, kişilerin ağır suçlardan herhangi birinden ceza almamış olması, evlenecek çiftlerin maddi durumlarının evlenmelerine imkan tanımaması şartları vardır. Devlet destekli faizsiz kredi, “Çeyiz Hesabı” olarak adlandırılmıştır. Bu krediden tüm çiftler, bir yıl geri ödemesiz 10 bin TL’lik devlet destekli evlilik kredisinden yararlanabilmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi, 4 yılda geri ödenmektedir. Krediden yararlanıp, evlenenler ve evlendikleri ilk yıl çocukları olanlar, kredinin ödemesini bir yıl erteleyebilmektedir. Alınan kredi 24 eşit taksitle geri ödenmektedir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Nasıl Alınır?

Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır denildiğinde öne çıkan ilk koşul 27 yaşının doldurulmamış olmaktır. Ayrıca bankada TL cinsinden bir çeyiz hesabı açılmalıdır. Bankada açılan hesaba devlet 5 bin lira katkı sağlamaktadır. Bu katkı yalnızca ilk evlilikte ve tek seferde verilmektedir. Hemen hemen tüm bankalar, faizsiz evlilik kredisi vermektedir. Üniversite okuyanlar için yaş şartı 26’ya kadar uzatılmıştır. Çeyiz hesabı dışında faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 avantajları incelendiğinde, kredi notu ortaya çıkmaktadır. Faizsiz evlilik kredisi başvurusunda bulunanların kredi puanının 1500 ila 1900 aralığında olması önemlidir. 1100 ile 1499 puan aralığındaki kişilerin kredi kriteri az riskli konumundadır. Kredi verme olasılığı, kişinin geliri ile değerlendirilmektedir.

Bankaların Faizsiz Evlilik Kredisi

Bankaların faizsiz evlilik kredisinde öne çıkanlar, kamu bankalarında Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, özel bankalarda ise TEB, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Fibabanka, katılım bankalarında ise Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans ve Ziraat Katılım’dır. Kuveyt Türk, gelir durumunu değerlendirerek faizsiz evlilik kredisi vermektedir. İş Bankası, maaş müşterilerine faizsiz kredi vermektedir. Akbank’tan faizsiz evlilik kredisi almak isteyenlere “Çeyiz Hesabı” kriteri getirmiştir. Vakıfbank da faizsiz çeyiz hesabı desteği veren bankaların arasındadır. Türkiye Finans, Çeyiz Hesabı desteği ile kredi vermektedir. Yapı Kredi, evlilik harcamalarına devlet desteği arayanlara çeyiz hesabı sunmaktadır. Faizsiz evlilik kredisi faiz oranları sorgulandığında, herhangi bir faizin ödenmediği ortaya çıkmaktadır. Ancak faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2019 yılı incelendiğinde, belli şartları yerine getirenlere kolaylık sağlandığı anlaşılabilir. Konuyla ilgili olarak helal kredi veren bankalar da araştırılabilir.

- Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2019 başlıklı makalemizde Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar 2019 ve Kefilsiz Öğrenci Kredisi Veren Bankalar hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir