Ana sayfa / Kredi Kartı / Faizsiz Kredi Kartı Almak İstiyorum – Faizsiz Kredi Kartları

Faizsiz Kredi Kartı Almak İstiyorum – Faizsiz Kredi Kartları

Kredi kartı kullanan ancak kullanırken faiz ödemek istemeyen tüketiciler, faizsiz kredi kartı almak istiyorum şeklinde araştırma yaparak en uygun seçeneği bulmak ister. Bankacılık sektöründe faizsiz kredi kartı bulmak hemen hemen zordur. Üstelik kredi kartına faiz ödendiği gibi bankalar her yıl kart aidatı da alır. Kredi kartı kullanıcılarının farklı kredi kartları vardır ve bu kartlar tüketicilerin gerek duyduğu temel kredi kartı özelliklerini de yerine getirir. Ayrıca kredi kartı faizi de ödenmez. Bazı kredi kartları da faiz almadığı gibi vade farksız faiz avantajı da sunar. Bu tür kredi kartı veren finans kurumları ile irtibata geçerek faizsiz kredi kartı sahibi olmak mümkündür.

Faizsiz Kredi Kartı Olur mu?

Faizsiz kredi kartı, katılım bankalarının geliştirdiği bir üründür. Bu sayede tüketicilerin harcamalarını taksitlendirirse bile faiz ödememe avantajı vardır. Katılım bankaları, alışverişlerin de vade farksız taksit imkanı da sunar. Türkiye’deki bankacılık sektöründe hizmet veren katılım bankalarına faizsiz kredi kartı almak istiyorum denilerek başvuru yapıldığında, gelire göre limite sahip bir kredi kartına sahip olmak söz konusudur. Türkiye’de hizmet veren Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’na başvurulduğunda faizsiz kredi kartı alınabilir. Ziraat Katılım Bankası, Filika adını verdiği kredi kartı ürünü geliştirmiştir. Bu kredi kartı ile yapılan tüm harcamalar kredilendirilebilir ve bu kredi nedeniyle faiz ödenmez. Filika karta sahip olmak için gelir belgesi ve nüfus cüzdanıyla birlikte Ziraat Katılım Bankası şubesine başvuru yapılması yeterlidir.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Kartı Verir?

Ziraat Katılım Bankasının yanı sıra Türkiye’de faizsiz kredi kartı veren bir başka banka da Vakıf Katılım’dır. VKart adı verilen bu kredi kartı ile herhangi bir faiz ödenmez. Ayrıca 50 TL ve altında yapılacak alışverişlerde temassız özellikten yararlanılabilir. Bu kredi kartı internet alışverişine kapalı olarak teslim edilir. Açtırmak için bir seferlik çağrı merkezinin aranması ve kredi kartının internet alışverişlerine açtırılması gereklidir. Albaraka Türk World kredi kartı ve Kuveyt Türk Sağlam Kart da faizsiz kredi kartı almak istiyorum diyenler için önemli bir seçenektir.

- Bir önceki yazımız olan Esnafa Ticari Kredi Kartı Veren Bankalar - Yüksek Limitli Kartlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir