Ana sayfa / Kredi Kartı / Faizsiz Kredi Kartı Var mı?

Faizsiz Kredi Kartı Var mı?

Kredi kartı kullanıcıları, faizsiz kredi kartı var mı? konusunda araştırma yaparken bazı bankalarla ilgili bilgilere ulaşabilmektedir. Ayrıca günümüzde faiz uygulamayan kredi kartlarının olmadığı bilinmelidir. Faizsiz kredi kartları katılım bankaları faiz uygulamadan verilir. Bu kartların bazılarında yıllık aidat ücreti de yoktur. Bu kartlarla çekilen nakit avanslar için de faiz ödenmez. Bu kartlar ile harcadıkça puan kazanılır. Türkiye’de faizsiz kredi kartını veren bankalar arasında yer alan Kuveyt Türk, “Sağlam Kart” ile müşterilerine sunduğu avantajlarla bilinir. Bu kredi kartında yıllık kart aidatı yoktur. Sağlam Kart ile eğitim ve sağlık harcamalarına vade farksız 5 taksit yapılabilir. Yani satın alınan ürüne taksit yaparken faiz ödenmez, ürün peşin fiyatına alınır. Kredi kartını bir yıl süresince düzenli olarak 200 TL üstü kullanılarak ekstreler aksatmadan ödenirse 50 TL değerinde altın puan elde edilir.

Faizsiz Kredi Kartı Veriliyor mu?

Faizsiz kredi kartı Türkiye’de Türkiye Finans tarafından da verilir ve kredi kartının adı “Happy Faizsiz Kredi Kartı” olarak sunulmaktadır. Türkiye Finans, Garanti Bankası ile yaptığı anlaşma ile bonus özellikli kredi kartı verir. Bu kart Bonus’un tüm özellerini kapsar. O halde faizsiz kredi kartı var mı? denildiğinde Türkiye Finans’ın bu kartı da örnek gösterilebilir. Happy Bonus kredi kartı ile 550 bina yakın iş yerinden harcadıkça bonus puan kazanılabilir. Ayrıca 50 TL’ye kadar temassız kart özelliği ile alışveriş yapılabilir. 50 TL’nün üzerindeki tüm harcamaları taksitlendirme avantajı vardır. Bu kartın nakit avans özelliği vardır ve gerek duyulan miktar çekilerek vade farksız ödenebilir.

Faizsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Faizsiz kredi kartını elde etmek mutlaka bir gelir beyan edilmesi gereklidir. Geliri olmayana kredi kartı vermek yasal olarak mümkün değildir. Albaraka Türk de müşterilerine faizsiz kredi kartı veren katılım bankalarının arasında yer alır. Bu kart Worldcard’ın tüm özelliklerini barındırır. Bu kredi kartı ile nakit avansın kullanılmadığı bilinmelidir. Ayrıca asgari ödeme konusu yoktur. Dönem borcunun tamamının tek seferde ödenmesi gereklidir. Yapacağınız faizsiz kredi kartı var mı? araştırmasında Albaraka Türk’ün kredi kartına başvuru yapılacağı zaman bankanın şubelerine gitmek yeterlidir. Kredi kartı anında hazırlanıp teslim edilir. Bu kart ile harcadıkça puan kazanılır ve kazanılan puanlar 24 saat inde hesaba yatırılır.

- Bir önceki yazımız olan Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alırım? Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir