Ana sayfa / Krediler / Faturalı Hatlara Kredi Alınabilir mi?

Faturalı Hatlara Kredi Alınabilir mi?

Bankalardan kredi kullanmak kimi zaman çok zor olabilmektedir ve bu durumda olan kişiler, faturalı hatlara kredi alınabilir mi? sorusunun cevabını araştırarak yaşadıkları mali sorunları aşmayı düşünmektedir. Banka kredisine başvurulurken öncelikle kredi notunun riskli olmaması gereklidir. Kredi için başvuru yapılan bankanın olumsuz cevap vermesi, tüm bankaların aynı cevabı vermesi demektir. Çünkü kredi notu tüm bankacılık sektörü için geçerlidir. Minimum 6 ay faturalı cep telefonu kullananlar, minimum 24 ay sabit hatlı ev ya da iş telefonu olanlar, minimum 2 yıl internet abonesi olanlar, ödemeleri faturalarına yansıyacak şekilde nakit temin etmeleri mümkündür. Ancak bu nakit, doğrudan nakit para olarak verilmemektedir. Bin 500 ile 5 bin TL arasındaki kredi ile cihaz alıp satılarak nakit sorununa çözüm bulunabilmektedir.

Faturalı Hatlara Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı hatlar üzerinden kredi alınabilmesi için birkaç yöntem vardır. GSM operatörleri, faturalı hatların satın alabileceği cep telefonları vermektedir. Bu telefonların satın alınabilmesi için faturaların gecikmeden yatırılması gereklidir. Satın alınacak olan akıllı cep telefonu, kredi anlamına gelmektedir. Bu sistemle bankaların vermediği kredi, en üst modeldeki cep telefonu için alınabilmektedir. Kısacası faturalı hatlara kredi alınabilir mi? sorusuna “evet” denilebilmektedir. Satın alınan cep telefonun ikinci el pazarında satılması ile birlikte nakit sorununa da çözüm gelmektedir. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom faturalı hat sahiplerinin faturaları üzerinden cep telefonu satın almaları söz konusudur. Başvuru yeri de bankalar değil müşterisi olunan GSM operatörleridir.

Faturalı Hatlara Kredi Alımı Kaç Gün Sürer?

Faturalı hat sahipleri,y eğer fatura ödemelerinde herhangi bir aksaklık yoksa bir saat içinde kredi alabilmektedir. Bunun için tek yapılması gereken, GSM operatörünün hazırladığı cep telefonu kontratının imzalanmasıdır. Özellikle cihaz kampanyaları döneminde kullanılan konuşma, SMS ve internet paketine göre farklı modellerde ve fiyatlarda cep telefonlarının satışı yapılmaktadır. Bu seçenekler arasından ihtiyaç duyulan kredi miktarı kadar olan cep telefonunun satın alınması mümkündür. Faturalı hatlara kredi alınabilir mi? denildiğinde dikkat çekici en önemli ayrıntı, kullanılacak kredi miktarının cep telefonunun satış fiyatı kadar olduğudur. Bu yüzden rahatlıkla tercih edilebilir.

- Bir önceki yazımız olan İskansız Evler İçin Kredi Var mı? İskansız Eve Kredi Alınır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir